Převod postavy z databáze Soulwell

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 01 May 2016, 11:54

-- Tento topic je určen pouze pro hráče ze serveru Soulwell, kteří čekají na převod postav --

Jak převést postavu
Nejdříve je nutné si u nás na serveru založit účet (nemusí být stejný jako na serveru Soulwell) a na tomto účtu postavu (také nemusí mít stejné jméno, jen stejnou rasu a povolání jako převáděná postava). Pokud již účet máte, stačí založit postavu na již existujícím účtu. Důležité je pouze dodržet, že půjde o 1 lvl postavu se stejnou rasou a povoláním jako postava, kterou chcete převést z databáze serveru Soulwell.

Silně doporučujeme vypnout addony na tu chvíli, kdy budete postavu převádět. Vzhledem k tomu, že se najednou přenáší spousty dat a vaše postava obdrží spousty itemů a achievementů a spellů a dalšího, může dojít klidně i k zamrznutí klienta, což by mohlo celý převodní proces mařit.

Jak jste možná zaslechli, postavy ze serveru Soulwell budou převáděné za běhu pomocí převodního NPC. Toto NPC vás požádá o jméno a heslo k účtu na Soulwellu, a poté o jméno postavy k převodu. Buďte prosím při zadávání hesla opatrní, není totiž skryto! Všechny údaje se zadávají do textového boxu po kliknutí na volbu u NPC, nikoliv do chatu! V posledním kroku budete vyzváni k potvrzení gossip možností "Begin transfer...". Tato volba ověří vámi zadané údaje, podmínky převodu (1lvl postava, rasa a povolání, jestli už nebyla postava převedena, ..) a při splnění započne převod. Během převodu není radno provádět žádné akce spojené se hrou - ať už jde o chat, spelly, action bary, nebo klidně i samotný pohyb. Prostě stůjte a nechte to do sebe ládovat - NPC vám dá vědět, až bude převod u konce. Vyzve vás také k relogu, jelikož se vaše postava bude v ten moment nacházet ve zvláštně polofunkčním stavu, a to z důvodu, že je po čas nahrávání vypnuta velká část updatů co mají za normálních okolností jít do klienta - opět čistě z hlediska příčetnosti a bezpečnosti, jelikož jde o velkou porci dat, která by vašemu klientu (a klientům postav v okolí) nemusela dělat moc dobře.

Finální relog je velmi důležitou součastí převodu, stejně jako to, že musí být vykonán co možná nejdříve po dokončení. Nezkoumejte proto ihned, jestli se vám všechno převedlo (jednoduše proto, že mj. půlku z toho ani neuvidíte), a proveďte relog, o který vás NPC žádá.

Můžete postupovat podle těchto bodů:
  • Vytvoření herního účtu s libovolným jménem a heslem (nemusí se shodovat se Soulwell účtem) (pokud ještě nemáte)
  • Změna realmlistu na play.ice-wow.eu (pokud ještě nemáte), spuštění klienta, přihlášení, vypnutí všech addonů
  • Vytvoření nové postavy stejné rasy a povolání, jako postava na Soulwellu (postava se nemusí stejně jmenovat, opět libovolně)
  • Vstup do světa
  • Ihned po vstupu zadání příkazu ".soulwell" (bez uvozovek); tento příkaz přenese postavu na převodní místo
  • Po teleportování si najděte pohodlné místo v okruhu max. 40yardů od místa, kam vás to hodilo
  • Znovu zadejte příkaz ".soulwell" (bez uvozovek), což vám vyvolá vaše osobní NPC pro převod - bude se jmenovat Hugger (velkej gnoll)
  • Přistupte k NPC a promluvte s ním
  • Zvolte "Enter username" a zadejte jméno, poté zvolte "Enter password" a vepište heslo (pozor, znaky hesla nejsou skryté!), a nakonec zvolte "Enter character name" a zadejte jméno postavy
  • Potvrďte převod volbou "Begin transfer of character ..."
  • Pokud NPC zahlásí nějakou chybu, postupujte podle toho, co vám samo řekne - typicky jste se mohli zmýlit v uživ. jménu, heslu, názvu postavy, rase a povolání postavy, nebo už jste tuto postavu převáděli
  • Pokud bude všechno OK a NPC zahlásí, že začalo převádět, dejte ruce z klávesnice a myši a vyčkejte, než NPC zahlásí, že je vše převedeno
  • Jakmile NPC zahlásí, že je vše převedeno, proveďte relog, aby se vaše postava uložila, a aby se vám po zpětném nalogování do klienta poslaly všechny změny
  • Nyní máte převedenou postavu a můžete v klidu hrát; také si už můžete zapnout vaše addony
  • Pokud narazíte na nějaký bug v rámci převodu (např. se vám převedlo něco navíc, nebo vám nefunguje zásadní herní mechanika vlivem právě převodu), okamžitě tuto závadu hlaste buď do ticketu nebo nějakým jiným způsobem některému z kompetentních GM
FAQ

Na Soulwellu jsem měl postavu XYZ, ale tady mi to hlásí, že nebyla nalezena, co s tím?
Předně je možné, že v databázi skutečně není - správci serveru Soulwell ořezali databázi poměrně hodně, a v časovém rozmezí na poslední login zanechali pouze cca 12 tisíc postav. Pokud si jste jisti, že jste splnili podmínky, které stanovili správci serveru Soulwell, můžete napsat mě PM s nickem postavy a já skutečnost ověřím. Nepište mi ale dříve, než to je nutné - jen pokud vám NPC řekne, že postavu nenalezlo, ale vy jste si alespoň na 90% jisti, že tam byla.

Převede se mi úplně všechno?
Ne. Dle dohody se převádí základní vlastnosti postavy, itemy (inventář, banka), spelly (profese, ..), reputace, měny (krom hlavních PvP a PvE měn - honorů, CP, JP, VP), mounti, companioni, achievementy (kromě "Realm First"), a jako bonus nad rámec ještě talenty, void storage a enchanty na itemech vč. transmogrify, pokud původní item existoval i u nás. Jakékoliv custom úpravy z původního serveru, pokud nějaké byly, se vám pochopitelně také nepřevedou. Pokud vám chybí nějaká maličkost, zkuste to prosím zkousnout, jelikož v tom množství je skutečně možné, že jsme zapomněli na nějaký speciální případ, a řešit každou maličkost skutečně není v našich silách. Samozřejmě pokud vám bude chybět všechno oblečení a třičtvrtě inventáře (a na Soulwellu jste to určitě měli), je to problém, který je nutné řešit.

Pokud mám na účtu jen death knighta, kterého chci převést, ale ne původní 55+ lvl postavu, jak to mám řešit?
Operativně - takový případ je poměrně ojedinělý, a pokud by k němu došlo, lze se nějak domluvit a po dohodě vytvoříme zamčenou 55lvl postavu, aby šla vytvořit postava Death Knighta.

Při převodu mé postavy spadnul server/mi spadnul klient, takže moje postava není plně převedená, co s tím?
Nejdříve zkuste převedenou postavu smazat, znovu založit a pokusit se o převod znovu. Předně je nebezpečné (pro vás) se s takovou postavou ve světě pohybovat, protože se nacházíte v polofunkčním stavu, dokud není převod u konce. Pokud nepůjde spustit pŕevod znovu, napište mi, vyřešíme tuto situaci opět operativně. POSTAVU NEMAŽTE, POKUD proběhl převod až do konce, a zmizely vám nějaké věci po relogu. V tomto případě mi pouze napište PM s nickem postavy, na které se vám toto stalo.

Čistka tady na serveru mi smazala postavy, vrátíte mi je?
Bohužel postavy smazané čistkou nevracíme. Aby vaše postava nebyla smazaná čistkou zde, musí být buď: level 70+, nebo mít nahráno více jak týden played, nebo být lognutá alespoň jednou za 90 dnů.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 01 May 2016, 13:15

Death Knighti, worgeni a goblini zatím nejdou odportovat ze startovní zóny pryč. Tento problém bude na zítřek vyřešen. Omlouvám se.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 01 May 2016, 17:15

Seznam postav, které se v databázi Soulwellu nacházejí: http://play.ice-wow.eu/swchars.txt

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 01 May 2016, 21:15

Pokud si nepamatujete nicky postav, je možné se přihlásit do WoW Manageru serveru Soulwell zde: https://cata.gamers.cz/ - tam je možné získat přehled o postavách na vašem účtu. Mějte na paměti, že ne všechny postavy, co tam uvidíte, jsou skutečně i v databázi, co nám byla poskytnuta. Ověřte proto, že je postava i na výše postovaném seznamu.

Pokud se nechcete nebo nemůžete přihlásit do tohoto manageru, je ještě možné, pokud jste nesmazali původní WoW z vašeho disku, získat jména postav ze složky WTF, podsložky Account, kde najděte svůj účet, otevřete jeho složku, v něm podsložku SOULWELL a uvidíte jména postav v podobě takto pojmenovaných složek. Nutno dodat, že se zde nachází i jména postav, co na účtu dávno nejsou - WoW klient je nemaže.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 02 May 2016, 00:19

Menší shrnutí dnešních převodů:

Do této doby se převedlo 571 postav, z toho cca 25 mělo problém s nepřevedenými itemy (chyběl větší počet itemů, equipu, apod.). Tyto problémy budu řešit během týdne individuálně, pokud jste tedy přišli o itemy v takovéto míře, napište mi PMkou nicky postav (stačí postavy zde, kam jste převáděli), kde se vám toto stalo a dodatečně se postarám o doplnění.

Také bych chtěl touto formou poděkovat hráčce Enellya za pomoc při řešení ingame problémů převáděných hráčů.

EDIT: a abych nezapomněl, po restartu se zavede oprava, aby šly převádět i DK, goblini a worgeni.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 06 May 2016, 13:03

K tomuto momentu bylo zatím převedeno 1190 postav. Na cca 60 z nich se vyskytnul nějaký problém ve formě ztrátě věcí - nebojte se, až se k tomu dostanu (během následujících několika dnů), itemy vám dopřevedu. Nebojte se, že bych na vás zapomněl nebo se na to vykašlal, o itemy nepřijdete.

Dalším známým problémem je, že u převedených postav, konkrétně postav povolání Death Knight, nejdou přepínat dual talenty. Na tento problém se podívám buď během dneška nebo víkendu.

Zároveň bych se rád omluvil za následující dny, kdy nebudu moct řešit problémy tak rychle, jako doteď - dopisuji semestrálky, připravuji se na zkoušky a poslední zápočet. Proto prosím nepanikařte, když vám do hodiny neodpovím.

Další věcí je množící se dotazy na postavy, co nejsou na seznamu. Na seznamu nejsou proto, že skutečně nejsou v databázi, co jsme obdrželi od vedení serveru Soulwell. Bohužel pokud postava není na seznamu, tedy ani v databázi, převést ji nelze. Několik odvážných hráčů se však rozhodlo kontaktovat původní vedení s prosbou (nejsem si úplně jist správností tohoto termínu vzhledem k míře jejich rozhořčení) o poskytnutí databáze plné, nefiltrované. Momentálně ale nemám žádné zprávy o tom, jak se jim vyzískání databáze daří, ani jakoukoliv odpověď na mail.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 08 May 2016, 23:48

Co se vracení věcí týče, mám připravený skript, co mi je schopen vytahnout seznam věcí, co chybí. Domyslím ještě přidávání např. enchantů / transmogů / gemů, apod., a itemy převedu. Bohužel to ale budu muset odložit až po středě (zkouška + zápočet v jeden den)

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 14 May 2016, 21:24

Na test byly itemy rozeslány poštou postavám:
  • Ceranis
  • Lucite
  • Trinyty
  • Veralyn
  • Evga
  • Shedreka
  • Tolar
  • Aldery (Nevala)
  • Rosalinda
  • Freedom
  • Carrus
  • Shamuel
  • Cerariorka
  • Inaola
  • Zoejin
  • Sarlota
  • Sabriella
  • Enellya
  • Eyhan
  • Keroline
  • Holohlav
  • Carrynda
  • Arpov
  • Karma
  • Sundance
  • Anjali
  • Khajoby
  • Tmh
  • Leaffa
  • Seranoya
  • Dreskhan
  • Belyn
  • Wassabi
Prosím, dejte mi vědět, jestli se vám dopřevedlo vše podstatné. Až budu mít jistotu, že je vše bezpečné, dopřevedu itemy i zbytku postav, co tu mám napsané. Díky.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 15 May 2016, 16:26

Pozor, itemy převáděné ze Soulwellu mají nějakým způsobem divně vyřešeno stackování, takže vám leccos přijde jako několik stacků, ačkoliv se to vejde do jednoho.

Itemy byly dále převedeny snad finálnímu výčtu postav:

Chalsterix, Sueellen, Gorbag, Grackus, Eleris, Texasek, Bramodin, Teaddynka, Harrut, Sunkiller, Pyrokor, Btwbank, Lyffak, Lyffinka, Lyfinkaa, Domonna, Punkerres, Punkyseek, Tanithe, Powawarr, Sigourney, Rissa, Antivist, Deatangelin, Samante, Athery, Khajobi, Dergot, Thaery, Koria, Bramko, Bramilka, Altay, Blisseypls, Frela, Grondan, Ludenar, Gralgar, Alikukcz, Drehaira, Mimin, Safirkall, Turmawen, Aeritha, Lnor, Dejmore, Imoeen, Postysta, Sixtenka, Klusoun, Alassiss, Valika, Idraseia, Nihilion, Darleen, Braedin, Bodelina, Daeneerys, Selia, Enelly, Aer, Nirah, Sandria, Kyria, Lillath, Thalin, Nizzre, Darly, Alass, Valiika, Siaren, Darrko, Rugas, Thean, Satyra, Ghers, Rhen, Loire, Rhyna, Ronan, Lhesil, Karuk, Gararth, Theoderic, Seiggi, Nathin, Marakki, Gire, Katarine, Coletha, Nagtar, Helge, Reisha, Feary, Kalig, Alisa, Davin, Zaelex, Greenghost, Neathal, Poera, Elasha, Koratha, Jaron, Braenna, Amilia, Octavia, Garnag, Gyla, Zurungo, Minae, Rengeron, Grimgor, Cona, Cataya, Ameria, Orena, Lisha, Zua, Iselis, Shallen, Torug, Saigusa, Bomungo, William, Thelossa, Tagi, Charlton, Gilhowe, Myara, Feerix, Minorin, Mawe

Postavy, které jsem v DB nenašel (tzn. se buď stihly smazat, neexistovaly, nebo jsem se překlepl / jste se překlepli, když jste mi nick psali):

Leafa, Sersi, Athius (již převeden jako jiná postava, kterou jsem už obnovoval)

Dále poprosím majitele/majitelku postavy Thala, aby se mi ozval(a), a domluvíme se na nějakém alternativním způsobu převodu, protože metoda, kterou jsem aplikoval pro převod itemů ostatním není moc dobře použitelná pro převod cca 10k instancí předmětů ve vlastnictví této postavy - itemy se zvláštně rozstackovaly a navíc tam byly kolikrát i itemy, co by postava mít neměla.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Převod postavy z databáze Soulwell

Postby Gregory » 25 Jul 2016, 14:38

Převedených postav je ke dnešnímu datu 2171, což je pěkné číslo. Stále dostávám PM ohledně plné nefiltrované databáze, a proto bych rád veřejně shrnul vše, co vesměs odpovídám i v těch PM.

Především jde o to, že ač se zvedla vlna nespokojených hráčů, kteří svou postavu v DB nenašli, a rozhodli se řešit nějak vyzískání nefiltrované varianty, nebyla doposud vyzískána žádná jiná kopie databáze. Dále.. ač se mi ozval jak ve hře, tak emailem člověk, který se chlubil tím, že nefiltrovanou databázi má a "až bude na PC, tak mi ji pošle", tak projistotu svou e-mailovou schránku vzápětí zrušil - to uvádím jen proto, že ve hře bylo několik lidí svědky, osobně jsem ale zachovával jistou skepsi vzhledem k tomu, jak se onen člověk projevoval. Z naší strany proběhla snaha o získání jiné kopie již dříve vzhledem k obavám hráčů, ale v zájmu zachování dohody jsme tuto snahu nijak nevyhrocovali, šlo pouze o prosbu.

V současné době tedy není a pravděpodobně ani nebude k dispozici jiná kopie databáze, jelikož původní vedení se již distancovalo (což bylo avizováno pravděpodobně dlouho dopředu), a nikdo jiný jinou kopii asi ani nemá. Je mi líto, ale postavy, které nejsou v dumpu obsaženy, převést nemůžeme, a nebudeme tak dělat ani proti screenům a čestným prohlášením svědků. Chápu, že vaše postava může být stále vidět v onom account manageru, kde je pravděpodobně nacachovaná nějaká ořezaná varianta nutná k zobrazení postavy, ale ani tento zdroj nemůžeme brát jako relevantní a dostačující.

Další dotazy bývaly na ukončení možnosti převodu postavy. V současné době nejsme limitováni ničím, co se prostředků týče. Minimálně do konce srpna tedy ještě určitě bude možnost postavy převést, na konkrétním datu ukončení převodů jsme se zatím nedomluvili.


Return to “Důležité informace / Important information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests