Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Kattnienika
DB Developer
Posts: 1135
Joined: 14 May 2014, 00:56
Location: Hostinné
Contact:

Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Kattnienika » 18 Aug 2015, 21:03

Vážení hráči,

Ve schránce se mi množí dotazy jak je na tom vlastně ten přesun postav ze Soulwellu. Na začátek bych rád řekl, že netajíme žádné informace. Pokud se celá akce posune do další fáze, budete o tom informováni.

Samotný převod je stále ve fázi testování. Napsat takový script, který sloučí dvě trochu rozdílné databáze není zrovna jednoduchá věc. Navíc každý z nás má i svůj osobní život, který bude mít vždycky přednost před samotným serverem.

Takže z technických i rodinných důvodů převod ještě není dokončený. Ve chvíli, kdy dojde k nějakému pokroku dostanete informace.

Nadále již SZ ohledně dotazů, kdy dojde k převedení postav, jak to s převodem vypadá a podobné, budu ignorovat. Témata stejného typu budu rovnou uzamykat.

Děkujeme za pochopení

Kattnienika
DB Developer
Posts: 1135
Joined: 14 May 2014, 00:56
Location: Hostinné
Contact:

Re: Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Kattnienika » 05 Sep 2015, 21:02

Přepis z GN fóra:
Omlouvám se všem. Jak už tu bylo zmíněno, převodový script je víceméně připraven a čeká se až dodám dump. Bohužel, před několika týdny mi zemřela manželka, takže jistě chápete, že mám teď vlastních starostí více než dost a prvně musím dát do pořádku osobní život. Navíc začal školní rok a jelikož mám doma dvě školou povinné děti, tak tenhle týden nestíhám vůbec nic. Příští týden už by měl být snad klidný, takže se k tomu konečně dostanu a dořeším to.

Tuhle informaci tu píšu ne kvůli soucitu nebo kondolencím, toho mám už i tak víc než je mi milé. Je to pouhé vysvětlení, proč to z mé strany tak dlouho trvá.

Kattnienika
DB Developer
Posts: 1135
Joined: 14 May 2014, 00:56
Location: Hostinné
Contact:

Re: Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Kattnienika » 14 Nov 2015, 14:49

Vážení hráči,

Již pár dní je dump SW databáze hotový a nyní převod stojí na naší straně. Bohužel převod ještě není možné spustit z důvodu potíží s poškozováním databáze, které se prvně musí vyřešit.

Aktuálně probíhá testování převodního scriptu a dolaďování chybiček.

Děkujeme za strpení

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Gregory » 18 Apr 2016, 14:09

Převodní skript by měl být doladěn, proběhne menší test u mě na lokálním serveru doma s pár lidmi. Původně jsme nechtěli spouštět převody na dočasném železe, ale vzhledem k tomu, že se mi uvolnilo trochu času, můžeme provést určitá opatření a pokusit se převody spustit na dočasném stroji. Nutno dodat, že pokud by se cokoliv sesypalo při převodech na live serveru, musíme okamžitě převody zastavit, a to do doby, než bude případný problém vyřešen - důvodem je jak kompilace na jiném stroji, tak to, že ač se mi nějaký čas uvolnil, pořád to neni žádný zázrak.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Gregory » 22 Apr 2016, 13:01

Doladili jsme převodní skript, za testování děkuji člověku s nickem "Harekrshna" tady na fóru. Nyní zbývá dodělat poslední bezpečnostní checky, aby někoho nenapadlo zadávat nějaký šílenosti, stejně jako pak dodělat zabezpečení, aby šla jedna postava převést právě jednou. Také to chce dopracovat logování, aby v případě chyby bylo možné dohledat kdy byla postava převedena, která postava na kterou, jak to proběhlo, jestli byl nějaký problém, a hlavně abychom mohli pak případné problémy řešit.

Nejdříve o víkendu se postarám o dopracování těchto detailů a v brzké době se můžete těšit na otevření převodů.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Gregory » 29 Apr 2016, 15:40

Probíhají poslední úpravy. Byl implementován vyšší gold cap, dorovnány nějaké menší nesrovnalosti a nyní řešíme spíše režii převodu a jeho finální podobu. Pokud vše dobře půjde, začátkem příštího týdne započnou převody i na ostro.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Jak je na tom přesun postav ze Soulwellu?

Postby Gregory » 01 May 2016, 11:54

Převody spuštěny: viewtopic.php?f=49&t=16957


Return to “Důležité informace / Important information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests