Upgrade HW/OS = Server Offline

SWiTCH
GameMaster
Posts: 5026
Joined: 20 Sep 2009, 14:48
Contact:

Re: Upgrade HW/OS = Server Offline

Postby SWiTCH » 17 Dec 2013, 15:25

Dovolim si sem postnout Teutovu zpravu z jineho topiku, aby to bylo pohromade v jednom souvisejicim vlaknu:
Server pojede, nicméně nepočítám s tím, že do konce roku. Do konce týdne nejspíš nebudu mít čas a i kdyby ano a povedlo se mi vyreklamovat RAMky, tak na nich pustím znovu memtest, zda již budou v pořádku. To bude trvat minimálně pár dní, přičemž na vánoční svátky jsem mimo Plzeň.

Takže v průběhu ledna by snad mohl být konečně server online. Je mi líto, ale chybu RAM absolutně nikdo nemohl předvídat.

Teu
Administrátor
Posts: 5317
Joined: 30 Aug 2009, 17:59
Location: kdesi na vesnici
Contact:

Re: Upgrade HW/OS = Server Offline

Postby Teu » 17 Dec 2013, 18:31

Já to v tuto chvíli, díky informacím, které mám, zkusím trochu poupravit do optimističntější podoby: v pátek budu mít čas na to, abych jel osobně reklamovat RAMky, tudíž POKUD bude dodavatel vstřícný a RAMky mi vymění na místě, tak je opět otestuji přes víkend a MOŽNÁ bych byl schopen zprovoznit server v pondělí 23.12. tak, aby mohl Greg (pokud se mu bude po těch vašich sračkách, co tu na fóru píšete, chtít) rozběhnout emulátor.

Pokud dodavatel vstřícný nebude a na reklamaci si nechá zákonných 30 dní, tak se pokusím dostat již v pátek do serverovny (staré RAMky se zdají být v pořádku - to je i důvod, proč server ještě neběží s nimi - musely se znovu otestovat - on totiž mohl být problém ne v nových RAM, ale v nové MB, což se nepotvrdilo), abych sprovoznil server se stávající kapacitou RAM

Teu
Administrátor
Posts: 5317
Joined: 30 Aug 2009, 17:59
Location: kdesi na vesnici
Contact:

Re: Upgrade HW/OS = Server Offline

Postby Teu » 20 Dec 2013, 15:34

Tak pro všechny nedočkavce: server je v serverovně (stále s 16GB RAM, CZC mi nové RAMky nevyměnil na místě, nechal si zákonnou 30ti denní lhůtu), Gregory by měl pracovat na spuštění emulátoru => server by dnes mohl být online.

==================

For all impatient: server is in server room (still with 16GB RAM, seller has 30 days period of time to solve complaint according tu czech law), Gregory should be working on running emulator => server should be online today.




PS: valná většina z vás si to nezaslouží!

frg
Posts: 836
Joined: 18 Jan 2012, 17:50

Re: Upgrade HW/OS = Server Offline

Postby frg » 20 Dec 2013, 20:45

Provedl jsem vynucenou kontrolu systémů souborů a přeinstalovávám většinu klíčových věcí včetně DB serveru (což zahrnuje i zdlouhavé nahrávání záloh) - vše znova čistě pro případ, kdy by poškozené RAM mohly způsobit nesprávné obnovení zálohy (skryté anomálie). Poté bude potřeba znovu zkompilovat emulátor, otestovat, ..., Greg je v hospodě, ..., zkrátka dnes večer se serverem online nepočítejte.

==================

I've performed forced filesystem check and am currently reinstalling key services, including the DB server (and restoring all backups, which takes a long time) - doing all that just in case the damaged RAM caused some silent data corruption in the previously restored backups. The WoW emulator software still needs to be recompiled, tested, ..., etc.
Gregory is not available (in a pub), so don't expect the server to be online today (CET).

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Upgrade HW/OS = Server Offline

Postby Gregory » 21 Dec 2013, 15:18

Emulátor bude do několika minut spuštěn pro veřejné testování. Dnešek bude ve znamení ověřování, že se nic nepokazilo vlivem upgrade desky a update operačního systému. Pro vás to znamená to, že můžete normálně hrát, bez problémů, ale pokud by se vyskytl nějaký problém, který nelze jinou cestou opravit (katastrofy typu "smazaly se všechny guildy", "proházely se GUIDy", ..), bude muset nastat rollback do momentu, kdy bylo všechno v pořádku a příčina bude napravena. Je tedy ve vašem vlastním zájmu být testery - pokud by se něco mělo pokazit, tak aby se to pokazilo co nejdřív, aby hrozil co nejmenší rollback. To, že nastane nějaká závada tohoto rázu je SILNĚ NEPRAVDĚPODOBNÉ, ale pořád tam nějaké to procento je, stejně jako je strašně malá šance, že u RAMek s nálepkou, která značí, že byl otestován každý modul zvlášť, nastane porucha, co nastala.

Zkrácená verze pro méně chápavé, nebo ty, co se jim nechce číst detailnější popis: za chvilku online, pokud se nic neposere, jakože se nejspíš neposere, tak bude všechno v poho a nebude rollback.

NOTE: cron pro update počtu online lidí ještě není v provozu, bude se nahazovat společně se vším ostatním souvisejícím. (cron je, zjednodušeně vysvětleno, něco jako časované spouštění nastavených skriptů/událostí/..). Zatím tedy necháme na stránkách N/A, bude doděláno co nejdřív.

----

Full english translation coming soon. Short version: server will be online for testing purposes, if something fails (disaster-like server-wide unrecoverable fatal error), we have to proceed rollback. But don't worry, that's very unlikely to happen.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Upgrade HW/OS = Server Offline

Postby Gregory » 23 Dec 2013, 10:56

Server ONLINE. Nově obnovený ranní maintenance skript ho kvůli drobné chybce nenastartoval.

----

Server ONLINE. Newly restored maintenance script didn't start it properly after finishing due to small error.


Return to “Důležité informace / Important information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests