Finance, donate, V.I.P., převody - dotazy a odpovědi

SWiTCH
GameMaster
Posts: 5026
Joined: 20 Sep 2009, 14:48
Contact:

Finance, donate, V.I.P., převody - dotazy a odpovědi

Postby SWiTCH » 15 Sep 2013, 16:40

- proč nemáte V.I.P. / donate systém?
- proč jsou stále pozastavené služby: převod postav, převod mezi frakcemi, změna rasy atd.?
- proč nekoupíte lepší HW? (ačkoli server nepadá kvůli nedostačujícímu HW…)
- proč nevyhlásíte finanční sbírku na lepší HW?
- proč to neděláte jako Twinstar a ostatní servery?
- a spousty dalších „proč“ spojených s finančními prostředky


Situace je stále stejná, přestože to bylo již několikrát debatováno na foru, tak vaše dotazy v tomto směru stále neutichají. Jsme si vědomi, chybějících informací a pokusíme se to nyní celé vysvětlit, tak aby si to každý hráč mohl snadno dohledat a přečíst.

Server jako takový nemá žádnou právní subjektivitu, jsme opravdu jen parta nadšenců, kteří se ve svém volném čase, zadarmo a dobrovolně starají o vaše hraní. Čímž jsme hned na začátku odpověděli na otázku „proč to neděláme jako Twinstar apod.“. Zmíněný server má pravděpodobně zřízené s. r. o., což jim samozřejmě dává více možností.

Proč také nezřídíte s. r. o., či jinou právní formu?
Odpověď je zcela jednoduchá. Ke zřízení s. r. o. je zapotřebí nemalé množství finančních prostředků. Ostatní právní formy jako ŽL, OS s sebou nesou veliká rizika, týkající se právní bezúhonnosti vůči Blizardu. Ta rizika jsou opravdu veliká nikdo z nás není takový hrdina, aby se vystavil několikamilionovým pokutám, či jinému postihu. Svým způsobem je to pro nás koníček, pro jiné možnost vzdělávání a sebezdokonalení, ta rizika za to opravdu nestojí.

Z čeho tedy server žije?
Převážně z dobrovolných příspěvků nejvěrnějších hráčů, kteří nám tím dávají najevo svůj vděk a úctu – není jich mnoho, ale přeci existují. Dále z několik služeb, které byly v dobách minulých placené – naspořilo se tak něco málo finančních prostředků, za které se koupily potřebné komponenty, hradí se poplatky za serverovou atd.

Proč se tyto služby zrušily?
Jak samozřejmě víte, tak se na našem serveru netoleruje žádné hackování, používání úprav klienta apod. Jednoho dne se objevil princ na bílém koni a… to je jiná pohádka. Zkrátka došlo k zabanování hráče, který si usmyslel, že si vyškemrá a vylže unban. To se mu nepodařilo a tak přikročil k vydírání a výhružkám. Bohužel tento slabomyslný jedinec nezůstal jen u slov, ale začal konat. Udal server u všech možných institucí (PČR, ČOI, Živnostenský úřad) a ty začaly prověřovat. Veškerá tíha zodpovědnosti, obíhání úřadů a vysvětlování ležela samozřejmě na Teutovi, došlo dokonce ke kontrole osobního majetku. Úředníci se zřejmě domnívali, že Teutovi parkuje před domem auto drahé značky, nebo že si za finance od hráčů postavil Southfork Ranch ve stylu Dallasu. Závěr kontroly byl přísný, finanční pokuta a varování.
Uběhlo pár měsíců a co se nestalo… Další udání, další kontrola, která stále probíhá.

Opravdu neznám lepší pocit, než zapnout počítač a jít řešit tickety s vědomím, že tito výtečníci právě běhají online ve hře a já jim právě teď, možná pomáhám…

Takže proto, milí hráči a chroničtí tazatelé, neprovádíme již zmíněné služby, nemáme a nebudeme mít donate systém.

Jak to tedy bude dál?
Máme něco naspořeno, výpisy účtů, stejně jako výdajů máte k dispozici zde . Jak jsem již psala, je tu základna věrných, kteří pravidělně a DOBROVOLNĚ posílají finanční podporu. Situaci kolem právní formy serveru řešíme již více než rok, nepodařilo se nám však zatím najít uspokojující řešení. Momentální výdaje jsou hrazeny z těchto dobrovolných příspěvků, naspořených prostředků a mnohdy i samotnými členy GM týmu.

Takže z toho všeho vyplývá, že opravdu nebudeme poskytovat žádné služby jako protihodnotu za finanční příspěvek. Pokud chcete server podpořit, můžete, ale mějte na paměti, že je to zcela dobrovolný dar na chod a provoz serveru. Nemáme možnost a nesmíme vás vybízet k takovéto aktivitě (vyhlásit veřejnou sbírku), můžeme vás jen upozornit na tento fakt. Dobrovolnosti se meze nekladou, v minulosti tu již několikrát proběhla vlna hráčské iniciativy, bohužel byla ukamenována různými argumenty a žádostmi o protislužby.

Pokud se objeví další dotazy, ve hře nebo na foru, prosím vás všechny, přesměrujte tazatele k tomuto topiku. Děkuji.

V případě dalších dotazů se mě ptejte v PM, pokud to bude důležitý a zajímavý dotaz i pro ostatní hráče a nebude zde již obsažen, doplním jej sem i s odpovědí.

Return to “Důležité informace / Important information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron