Jak kontaktovat GM

Problémy s připojením k serveru, nikoliv bugy.
----------
Problem with connecting to the server, not bugs.

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k podpoře při problémech s připojením k serveru. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou přesunuta nebo uzavřena.
----------
This section is used to support problem with connecting to the server. Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be moved or closed.
Teu
Administrátor
Posts: 5317
Joined: 30 Aug 2009, 17:59
Location: kdesi na vesnici
Contact:

Jak kontaktovat GM

Postby Teu » 02 Mar 2011, 14:25

V případě jakéhokoliv dotazu, problému nebo čehokoliv jiného, kvůlii čemu je podle vás nutné kontaktovat člena GM týmu je postup následující:

1. Vyberte si způsob kontaktu: ICQ/PM zde na fóru/ e-mail (veškeré informace lze najít na webu v sekci GM tým)

V případě kontaktování GM přes ICQ:
  • není nutné žádat o autorizaci (u GM kteří vyžadují autorizaci pro přidání do kontaktlistu), já osobně třeba žádosti odmítám, protože k vyřešení problému není nutná
  • pozdravte (přeci jen je to slušnost)
  • pokládejte hned konkrétní dotaz, nepište dotazy typu "ahoj, jsi tam, já jsem z icu", "napiš až budeš mít čas" apod. (většina GM je na toto již alergická a bude vás jednoduše ignorovat)
  • dodávejte co nejvíce konkrétních informací: "jedná se o postavu XXX na accountu YYY, mám problém s questem ZZZ. Pokud bude GM potřebovat nějaké další informace, již se zeptá, ale aspoň může mít hned představu, kde by mohl být problém a nemusí z vás páčit tisíc informací, protože jste nebyli schopni je dodat hned...
  • když už kontaktujete GM, vyhraďte si na to čas... už jsem se setkal s případy, kdy mi někdo psal na ICQ, já mu na to odpověděl s dotazem na dodatečné informace a dotyčný odepsal s hodinovým spožděním...
  • nespamujte GM, děláme to ve volném čase, který když nemáme, tak vám prostě neodpovíme a akorát nás tím naštvete...
V případě kontaktování přes PM/e-mail je postup stejný s vyjímkou té autorizace a spamování.

GM přímo ve hře:


Pokud žádné GM ve hře nezjistíte, je možnost zeptat se na krčmě, zda není třeba GM na nějakém svém gamecharu (i GM jsou jen lidi, kteří si chtějí zahrát a nemusí věčně sedět na GM charu - týká se to především GM co se starají o ingame podporu, tudíž neřeší developing cataclysm realmu, aby někdo nenamítal, že se na tom gamecharu flákají).

Ovšem i zde platí, neptejte se na krčmě stylem "není tu nějaké GM?" Tyto dotazy ignoruji, když jsem ve hře. Pokud se neumíte ihned vymáčknout, co máte za problém, tak mě to jednoduše nezajímá (přeberte si to jak chcete, klidně mě nazvěte ignorantem/flákačem/arogantem, mě je to upřímně jedno).

Pokud ovšem na krčmě napíšete hned: mám problém s questem (opět: ihned ho nalinkujte z quest logu, už mám představu co jak funguje/nefunguje), mám problém s postavou - umřel jsem a nemůžu se oživit, tak to budu řešit... Platí to i pro případ, že budete kontaktovat GM whispem přímo na GM postavu nebo gamechar.

Neberte toto jako nějakou kritiku svého chování a jednání, samozřejmě se to netýká vás všech, ale třeba jen některých jedinců. Berte to spíše jako návod na to, jak kontaktovat GM ku vzájemné spokojenosti a co nejrychlejšímu vyřešení vašeho problému/dotazu. Přeci jen, jsme tu pro vás a vaší pokojenost se serverem a hrou na něm.

Na závěr ještě jedna prosba:

Když už znáte nick gamecharu nějakého GM, newhispujte mu ihned potom co naloguje do hry, je to neslušné a váš problém/dotaz jistě ještě pár minut vydrží. Díky za celý GM tým...

LKHunter
Posts: 1759
Joined: 13 Sep 2009, 14:50

Re: Jak kontaktovat GM

Postby LKHunter » 02 Mar 2011, 17:41

Doplněk: Nekontaktujte několik GM najednou ohledně jedné záležitosti. Vždy vyčkejte, než vám dotyčný GM odepíše. Buď vám pomůže nebo vás přesměruje na někoho jiného.


Return to “Technická podpora / Technical support”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests