Delay - kde je vlastně problém?

Problémy s připojením k serveru, nikoliv bugy.
----------
Problem with connecting to the server, not bugs.

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k podpoře při problémech s připojením k serveru. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou přesunuta nebo uzavřena.
----------
This section is used to support problem with connecting to the server. Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be moved or closed.
Assasinuchiha
Posts: 46
Joined: 28 Nov 2013, 18:31

Delay - kde je vlastně problém?

Postby Assasinuchiha » 12 Nov 2017, 19:14

Zdravím mám takový dlouhodobější problém, který bych rád vyřešil. Od doby co byly servery přesunuty na jiné místo (cca 2 roky zpět) mám obrovskou odezvu, která není zapříčiněna ani mnou ani vámi, ale nejspíše vzdáleností mezi servery. Odezva mého internetu je 20 ms, ale já mám bohužel v určitých chvílích i 450 ms, s čímž se nedá pvp absolutně hrát. Podle ostatních lidí není problém ani na vaší straně, protože ten delay mám jen já a několik dalších lidí. Chci se tedy zeptat, jestli by se tento problém dal nějak řešit, protože bych si rád zase zahrál s odezvou do 40 ms a ne do 400 ms. Předem děkuji za odpovědi a návrhy, jak to řešit.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Gregory » 12 Nov 2017, 19:51

Ahoj,
předně - odezva se nevztahuje na "internet", ale na konkrétní dvojici počítačů v síti, v tomhle případě tvůj PC a nějaký PC v internetu (třeba náš server, nebo nějaký jiný počítač). Je tedy důležitou informací, proti jakému počítači jsi odezvu měřil. Dále je nasnadě se zeptat, co máš za poskytovatele připojení k internetu a alespoň orientačně třeba oblast, pokud to je ISP jako třeba O2, který poskytuje přípojky po celé republice.

Síť je totiž z poloviny živá věc, a problém co popisuješ, tedy "mám problém jen já a několik dalších lidí" bude nejspíš problémem na straně poskytovatele, případně přilehlé infrastruktury (např. pokud lokální ISP zprostředkovává přípojky jiného ISP, apod.). Na vině tak může být mechanismus směrování, který v nějakém případě může pakety hnát zbytečně dlouhou cestou (jako třeba nedávno řešená situace, kdy se ode mě na jiný server v jiném serverhousingu v Praze routovaly packety přes Francii - pak se nelze divit že je odezva podstatně vyšší, než by měla být).

Assasinuchiha
Posts: 46
Joined: 28 Nov 2013, 18:31

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Assasinuchiha » 12 Nov 2017, 21:13

Dobře rozumím asi 1/5 věcí co jsi řekl :D ale můj poskytovatel internetu je http://htn.cz/ a teda asi jsi to řekl ale řekni mi co přesně mám tedy udělat, abych to vyřešil. Mám zavolat poskytovateli a zeptat se ho na něco, nebo si to mohu dohledat a nějak opravit sám? Díky

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Gregory » 12 Nov 2017, 21:39

No, jako první jsem se tě ptal, jak jsi došel k výsledku měření odezvy 20ms - tedy jak jsi to měřil, popř. pomocí jakého nástroje (a tedy i jakými parametry)?

Jinak ano, tohle je spíš úkol pro tvého poskytovatele, respektive kohokoliv v hierarchii za ním (pravděpodobně bude mít konektivitu od nějakého "většího" poskytovatele).

Assasinuchiha
Posts: 46
Joined: 28 Nov 2013, 18:31

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Assasinuchiha » 12 Nov 2017, 21:49

Měřil jsem to přes ADSL.cz

Buth
Posts: 16
Joined: 11 Jan 2016, 19:55

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Buth » 12 Nov 2017, 22:10

stiahni si Pingplotter ...ukáže ti celú trasu serverov od tvojho compu až po tento herný server a tam zbadáš ktorý server je "chorý".Ja mám na predposlednom 195.39.29.18 tiež zvýšený ping a aj packet loss.

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Gregory » 12 Nov 2017, 23:26

Bohužel směrovací magie zvládne leccos. IP adresa co psal Buth patří routeru u GTSky (resp. T-Mobile) v Plzni, a ten s největší pravděpodobností nebude nijak špatný. Zpátky ke směrování - něco musí zařídit, aby se packet dostal od vás do (v tomto případě) konkrétního místa v síti, tedy našeho serveru. V případě pingu (nebo traceroute, v zásadě to na pozadí je tentýž mechanismus, jen s určitými odlišnostmi) by měla být zajištěna i cesta zpět, která je nezávislá na cestě tam. Problém tedy může být leckde.

"Packet loss" na jednom stroji testovat pingem nemusí být úplně šikovné - ICMP echo request, tedy typ zprávy, kterou ping a tracert posílá, může mít (a často má) nižší prioritu, a zahazuje se přednostně při určitém zatížení síťového prvku. Navíc pokud je pingem adresován ten uzel, může být situace jiná, než když je uzel pouze průchozím pro daný paket (tedy je směrovačem).

Pokud máte stálý a měřitelný ping nějakým nástrojem na iCe server, zkuste tím samým nástrojem změřit i odezvu na IP adrese 193.86.93.103.

Assasinuchiha
Posts: 46
Joined: 28 Nov 2013, 18:31

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Assasinuchiha » 13 Nov 2017, 11:46

Zdravím, zde jsem změřil ten tracert. Všude se to zdá být v pohodě až na IP 195.39.29.18, kde vyskočí odezva na 650 ms, což je šílený. http://leteckaposta.cz/562089286 . Jinak dále by mě zajímalo, co znamená ta * u čísla 6

Gregory
Core Developer
Posts: 4921
Joined: 20 Sep 2009, 14:51
Location: near Pilsen
Contact:

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Gregory » 13 Nov 2017, 14:55

Tyhle jevy se dají poměrně snadno vysvětlit.

Vypršení časového limitu u 6. skoku je způsobeno tím, že na 6. přeskoku ("6. routeru") od tebe někdo vypnul odpovídání na ICMP echo request zprávy. Pochopitelná praktika to je pro např. zamezení skenování infrastruktury sítě, nevim, motivace bejvá různá, ale děje se to. Prostě stoji na 6. přeskoku někdo zakázal odpovídat na ping.

Ta odezva u stroje 12 je vysoká, ale to může být skutečně tím, že je jen nižší priorita odpovědi na pingy, a je to vytížený router. Logicky ale pokud je ping stroje hned za takhle malý, to nemůže mít vliv na komunikaci se serverem, znamená to jen to, že pokud je něco určeno ke zpracování stroji na přeskoku 12, tak to může "odložit na později", protože má důležitější věci na práci - třeba směrování (a tedy i předávání zpráv dalším strojům v "provazu"). Takže tahle odezva nevypovídá o konektivitě k serveru to, co by se zdálo. Na stroj "za" už je ping dobrý.

Assasinuchiha
Posts: 46
Joined: 28 Nov 2013, 18:31

Re: Delay - kde je vlastně problém?

Postby Assasinuchiha » 13 Nov 2017, 22:47

Začíná to do sebe zapadat, protože jsou když 10x za 10 sekund změřím odezvu pomocí adonu quartz, tak 10x je naprosto jiná někdy 45 ms někdy 150 ms někdo 450 ms a pokaždé se to mění... dalo by se říct, že i náhodně. Podle kamaráda je to IP T-mobilu, takže dá se s tím něco dělat? Popř. změnit poskytovatele internetu?


Return to “Technická podpora / Technical support”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests