USB

Problémy s připojením k serveru, nikoliv bugy.
----------
Problem with connecting to the server, not bugs.

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k podpoře při problémech s připojením k serveru. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou přesunuta nebo uzavřena.
----------
This section is used to support problem with connecting to the server. Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be moved or closed.
Amaunet
Core Developer
Posts: 3055
Joined: 20 Sep 2009, 14:46
Location: Bohnice
Contact:

USB

Postby Amaunet » 03 Mar 2016, 09:29

Zdravim,

poridil jsem si novy pocitac konecne a samou radosti jsem se hned chtel vrhnout do instalace windowsu. Takze jsem si pripravil Flashku, nahodil na ni pres Rufus Windowsy 7 a ze jdu na vec. Prvni problem nastal, kdyz mi BIOS nechtel detekovat ani mys ani klavesnici. Takze jsem se nikam nehnul, protoze jsem se zasekl hned u prvniho kroku kdy nabehl Windows setup.

Nasledne jsem tedy zkusil zapojit brachovu mys a klavesnici do USB portu. Ty uz to nacetlo rozsvitili se, ale jakmile se preslo do windows instalace oboji zhasnulo a ja byl zase na stejnem miste jako predtim.

Dalsim krokem tedy bylo to, ze jsem se dostal do BIOSu a zkousel jsem povolit vse co melo neco spolecneho s usbckem.

Konecne zustala klavesnice i mys fungovat i pri Windows instalaci, mohl jsem zvolit neco v 1. kroku, ted si nevzpomenu na kterou vec se to prvni pta. Jenze jsem z nejakeho duvodu na ktery si ted nemuzu vzpomenout jeste potreboval pocitac jednou restartovat, jenze od te doby uz to nedetekuje klavesnici ani mys ani v jednom z USB portu at uz 2.0 nebo 3.0, at uz na castli tak na zakladni desce. (Zapojene to zustalo stejne, s tim jsem nic nedelal)

Jelikoz doma nemam USB -> PS/2 redukci pro mys/klavesnici a ani jsem se radeji sam nechtel poustet do pripadneho manualniho resetu BIOSu na desce, proste jsem odpojil SSD disk a hodil ho k brachovi do PC s tim ze jsem si nainstaloval Windows u neho v pocitaci. Dale jsem si nainstaloval i Razer Synapse ovladas k mysi, ovladac k internetu s domenim, ze treba windows uz to rozpozna sam konecne. Ale nestalo se tak. Mys se stale nechce ani rozsvitit. Pritom, kdyz do daneho USB pripojim treba nabijecku na telefon, tak nabiji v poradku.

Ted co s tim? Prvni variantou bude asi sehnat klavesnici a mys na PS/2 port a doufat, ze tohle to snad nacte i kdyby nechtelo.
Restartovat BIOS na zakladni desce? Nikdy jsem to nedelal a popravde nerad bych to nejak posral ^^

Nebo existuje jeste nejaka jina moznost, ktera by mi v teto situaci pomohla? Nejaky ovladac, ktery bych mohl nainstalovat na SSD disk pres brachuv pocitac?
Ci jeste neco jineho?

(Jedna se o tuto zakladni desku http://www.czc.cz/msi-b150m-pro-vdh-int ... 13/produkt )

darebak
Posts: 152
Joined: 12 Aug 2011, 19:29
Location: Slovakia

Re: USB

Postby darebak » 03 Mar 2016, 10:00

Skus spustit nejake live cd ci live verziu os na usb a uvidis ci pojdu usb korektne. Ak ano mas problem asi v adresovani dat ci uz z usb,alebo v ramci instrukcie v biose. Skus este pozriet ci neni novsi bios a usb s instalakom davj lun do hlavnych usb,nie zboku ci z predu. Potom napis ci si sa pohol ak nie,skusim nieco ine najst na radu.

Teu
Administrátor
Posts: 5317
Joined: 30 Aug 2009, 17:59
Location: kdesi na vesnici
Contact:

Re: USB

Postby Teu » 03 Mar 2016, 10:00

Programátor a neví si rady s HW... :D

ale teď vážně: pokud se dostaneš do BIOSu, tak není nic jednoduššího, než využít volbu "reset to default settings" - tím bys neměl nic pokazit... Dále určitě nepovoluj vše, co se týče USB, ale asi jen:

- USB controller -> ENABLED
- dále se koukni, jak je deska schopná detekovat jednotlivá USB zařízení - některé desky umí rozlišit, co je do USB připojeno a tudíž dané zařízení povolit nebo zakázat, takže by to mohlo vypadat jako USB support -> ALL (nebo něco v tom smyslu)

Pak určitě zapoj jak klávesnici, tak myš do USB2.0 portu přímo na desce. USB3.0 by sice mělo být zpětně kompatibilní s USB2.0, ale občas se stává, že je nejprve nutno nainstalovat ovladače pro USB3.0, než začne takový port něco detekovat a zařízení fungovat...

A pokud se ti nepovede ten systém nainstalovat, tak to PC vem, sedni s ním do auta, přijeď s ním z Bohnic ke mě a koukneme se na to ;)

Amaunet
Core Developer
Posts: 3055
Joined: 20 Sep 2009, 14:46
Location: Bohnice
Contact:

Re: USB

Postby Amaunet » 03 Mar 2016, 10:17

Tak uz mensi update, povedlo se mi vyndat baterku ze zakladni desky a resetovat bios do defaultniho stavu.
Tedka mi sviti jak klavesnice tak mys (uz i ta moje Naga) a v BIOSU si muzu delat co chci, ale jakmile vyjedu z BIOSu a spustim windows, tak jak zacne nabihat login obrazovka, tak zhasne jak kontrolka na klavesnici tak optika na mysi a oboji je opet nefunkcni.

Zkusim se jeste tedy znovu podivat nekde v BIOSu do nastaveni zda nenajdu cim by to mohlo jeste byt.

Jinak ano zapojuji to do USB 2.0, take jsem si tim nebyl jist, tak to byla uz takova automaticka intuice.

Windows uz bezi, ten jsem nainstaloval pres brachuv PC na SSD disk.

Amaunet
Core Developer
Posts: 3055
Joined: 20 Sep 2009, 14:46
Location: Bohnice
Contact:

Re: USB

Postby Amaunet » 03 Mar 2016, 12:57

Ok, tak snad vyreseno.

Asi to byla nejaka spatna verze Windows 7 nebo tim, ze jsem instaloval windows na jinem PC. Kazdopadne povedlo se mi nabootovat Windows 10 a tam uz to mys i klavesnici zaregistrovalo pri instalaci normalne, tak pobezim na W10. Zas tak spatne mi ty 10ky neprisly, kdyz si clovek povypina blbosti jako je Cortana (na chvili je zabavne ji vyzkouset, nez clovek zjisti, ze stejne mele casto nesmysly) a upravi si ruzna nastaveni.

Jen doufam, ze me nepotka zase to stejne, jako kdyz jsem je zkousel na notebook, ze mi to zniceho nic samo zacalo zrat 100% RAM pameti.

mnm
Posts: 116
Joined: 13 Aug 2013, 08:16

Re: USB

Postby mnm » 03 Mar 2016, 15:14

problem je to dnes uz beznej
win 10 vyuziva jinou kontrolu nad usb radicem nez starsi win
a vyrobci MB uz ten starsi zpusob z novejch desek odstranili
reseni je nekolik

nekdy jde USB v biosu prepnout na legacy a tim ten starsi zpusob zapnout
jak pises dalsi moznost je ps/2 klavesnice (problem je ze novejsi desky maji jediny ps/2 konektor ktery je pro klavesnici i mys)
dalsi moznost je pouzit upravenou instalacku win7 ktera bude obsahovat potrebny ovladace USB

a pri instalaci starsich win vzdycky pichnout periferie do usb2 slotu a ne do usb3

Morzan
Posts: 384
Joined: 26 Nov 2013, 17:15

Re: USB

Postby Morzan » 03 Mar 2016, 18:53

Jsem rád, že se to vyřešilo. Nikdy bych neřekl, že ten novej bios bude mít porblémy s herní myší. Pro mě celkem dobrá informace.

A teď trošku offtopic. Můžeš pak napdat nějaké zkušenosti s win10? Jestli budeš mít čas tak třeba po pár tejdench užívání. Docela by mě to zajímalo. Přemýšlím o tom, že bych na ntb přešel na win10, ale trošku se toho bojím když už tady mám win7 a nevidím tak velký rozdíl mezi win10 a win7.

astromedia
Posts: 224
Joined: 27 May 2011, 13:07
Contact:

Re: USB

Postby astromedia » 03 Mar 2016, 18:58

Ja je pouzivam na dvou PC uz docela dlouho a nikdy moc problemu nebylo ... asi taky zalezi co na tom clovek dela ale celkove jsem docela spokojeny :). Samozrejme my technici si spoustu veci stejne jeste musime donastavit pres registry nebo externi programy aby to bylo k nasi uplne spokojenosti ale jinak je to ok (alespon u mne).

mnm
Posts: 116
Joined: 13 Aug 2013, 08:16

Re: USB

Postby mnm » 03 Mar 2016, 20:30

ja treba z win 10 upgradu presel po tejdnu zpet na win 7
na win 10 na moji zvukovce neslo nastavit 5.1 zvuk, max byl kvadrofoni a to i prestoze ta zvukovka byla v seznamu hotovejch ovladacu pro win 10
a druhej problem byl ze me tejden v kuse vrcel disk jakoby porad pracoval, podezrival sem nejakou chybu v idexaci(tejden sem teda nechal indexovat), ale neresil sem to, dva zasadni problemy = downgrade

ale je to pul roku, treba uz to bude lepsi

Amaunet
Core Developer
Posts: 3055
Joined: 20 Sep 2009, 14:46
Location: Bohnice
Contact:

Re: USB

Postby Amaunet » 03 Mar 2016, 21:34

Tak ja uz je mel nekdy mezi rijnem a listopadem na notebooku a byl jsem s nimi spokojeny, zas takovy rozdil oproti sedmickam jsem nevidel. Sice jsem pak downgradnul tez zpet na 7cky, ale to jiz kvuli zminovanemu vytezovani pameti na 100% a mam dojem ze chvili i HDD disku, pricemz jsem nemohl poradne pak uz nic delat. Co jsem koukal na google tak s takovym problemem se setkalo dost lidi v te dobe, ale verim, ze za tech pul roku doslo ke spouste optimalizacim.
Jinak jsem nelitoval, ze jsem na ne presel ten mesic nez se to stalo svistel notebook fajn. A co znam lidi, tak ty takovy problem jako ja nemeli a tez jsou spokojeni se vsim. Zas bych se toho nebal. Jen teda jak pise Astromedia, clovek si musi par veci doladit a povypinat veskere appky a programy na shromazdovani a odesilani udaju Microsoftu, ale jinak si nemuzu stezovat.


Return to “Technická podpora / Technical support”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests