Diskuze

Moderators: RP GM, Forum moderator

Eledar
Posts: 28
Joined: 28 Mar 2012, 19:09

Diskuze

Postby Eledar » 09 Apr 2012, 00:45

Sem pište,komentujte a debatujte o věcech týkajících se RP :) Ale nespamuje! Pokud budete chtít, není problém založit nový topic...Pište sem návrhy,kritiky a tak dále...

Bimbac
Posts: 129
Joined: 17 Sep 2011, 00:20

Re: Diskuze

Postby Bimbac » 10 Apr 2012, 08:03

Bože, ty to vidíš,

to zjevné bezpráví a hana těch nejvznešenějších. Ty jež Eledar jsi zván, v hodnostech a službách které zastáváš, vezmi zpět své rozdělení a nedovol, bychom si museli jen to nejhorší o tobě mysleti. Pořád ještě netušíš v čem jsi neomluvitelně pochybil? Ano, jistě, jsou to gnomové, kteří samozřejmě nemohou snášeti jho pod diktaturou trpaslíků.

Sami musí o věcech svých vésti řeč. Rasa, které není jiná hodna by měla být pod jařmem opilých, nemytých a nepřiměřeně hlučných trpaslíků? Znáte ten odér, který se line po celém Ironforge, který je typickou signaturou hlavního města trpaslíků? To je pivo, které slopou od úsvitu do soumraku.
Jistě, nemůžeme upřít, jejich pověstné úspěchy na poli válečeném, které ovšem pramení z jejich válečných popěvků, které jsou natolik falešné, že prchají nejen protivníci, ale současně většina zvířat, které mají tu smůlu a jsou obdařeni sluchem.
Ano, vedle toho, my, gnómové, sofistikovaní stavitelé, výteční řečníci, žádoucí společníci v dobách míru i války, rození světatvůrci. My, boží děti z nejmilejších bychom měli být v naslouchání povinni úslužností k trpaslíkům?

Již teď jistě jsi srozumněn a červenáš se v omylu, který se jistě nebude opakovat a brzy napravíš svou chybu. Je na hlavu jasné a hrubě logické, že gnómové jakožto vývojově vyšší rasa, musí si své věci řídit sami. Než se precedens vyřeší, bude na protest omezen provoz na trase D Ironforge-Stormwind. Současně bude zaveden poplatek za užití metra ve výši 20 zlatých. Pro snadnou evidenci poplatek posílejte poštou na mě.

V úctě TsVN Bimby (řečený skromný)

Eledar
Posts: 28
Joined: 28 Mar 2012, 19:09

Re: Diskuze

Postby Eledar » 10 Apr 2012, 17:54

No, sepsáno je to pěkně.Měl by si snad zájem o správcování u Gnomů?

Bimbac
Posts: 129
Joined: 17 Sep 2011, 00:20

Re: Diskuze

Postby Bimbac » 11 Apr 2012, 06:55

Tož to já ještě nevím. RP se dá hrát různě a dost záleží na představách a na komunitě. Já tu RP hraju několik let, více méně solo a občas se někdo chytí.

RP má řadu zákonitostí, WoW nás v tomto ohledu omezuje a současně tomu dává jistý řád. Je potřeba se orientovat v řadě věcí. Například vztahy mezi rasami, v rámci rasy vztahy muž-žena...... např. je třeba vědět, zda na Wow trpaslíci žijí v souladu, nebo zda např. převažuje patriarchát.
Bez toho nelze aplikovat třebas Trpasličí úřad pro záležitosti Trpaslic a diskriminaci Trpasličích mužů!
Někdo pro to používá anglický pojem "Lore" což já tedy nemusím. Každopádně jsou to určité základy, nelze hrát RP v absolutním chaosu, kdy jeden hráč bude tvrdit, že elfové mají rádi gnomy a druhý že jimi opovrhují.

Druhá věc jsou věci všedního hraní. Nepoužívat smajlíky, při chůzi neposkakovat jako klokan, běhat jen když je k běhu zjevná příčina... Vytvořit si jakýsi psychologický profil své postavy (tedy držet se svého charakteru) RP je v podstatě náročnější než progress v BoT. Vyžaduje schopnost empatie a vcítění se do postavy. A je toho ještě mnohem víc, neoslovovat jménem někoho kdo se mi ještě nepředstavil, pokud není známou legendou ..... atd. atd.

Zatím jsem tu nikde neviděl nějaký soupis pravidel a obecně nějakou představu ze strany GM RP o tom jak si oni RP představují. RP je v podstatě filosofií vyšším lvl hraní, kde hráči konečně pochopí, že online hra je o sociální komunitě. Pro svoji specifičnost a náročnost jsou RP shardy i v ofiku marginální záležitostí, kde počet hráčů je velmi malý. (Např. nejlepší český RP shard měl cca 50 hráčů)

V neposlední řadě, abych nezapomněl, pokud bude vůle pořádat RP akce, je třeba být si vědom, že bude třeba takové akce chránit proti "prudičům" . Nelze dost dobře vést RP dialog když na vás najede prudič na mamutovi a začne poskakovat .... Také by si hráči měli zvyknout mluvit česky... např. nemám nový legy, trinket... ale sehnal jsem si fešné gatě a parádní brož.... Jak říkám, je to náročné, zejména na nadšence, kteří s RP nemají zkušenost.

Jarmila
Posts: 799
Joined: 20 Sep 2009, 19:07
Location: Grim Batol - poznámka: nejdřív vypudit nezvané hosty
Contact:

Re: Diskuze

Postby Jarmila » 11 Apr 2012, 20:50

Co týče Trpasličího úřadu pro záležitosti Trpaslic a diskriminaci Trpasličích mužů, zažádala sem, aby mi do péče byli svěřené všechny sestry (Trpaslice) místo toho sem dostala do péče i Gnomy protestovala sem, ale to nepomohlo. Pak mi byli hodní Gnomové odebráni. Zažádala sem proto abych měla pouze sestry Trpaslice. Sem totiž známa odporem k trpasličím mužům, kteří nám Trpaslicím dělají špatný pověst. Jak sem uvedla ve svých žádostech a jak ty si uvedl Bimby trpasličí muži sou hrozný. A o víc je to úplně jiný národ než Trpaslice. Jak sem několikrát dokazovala.
Když už se musím o ně (trpasličí muže) starat, tak musí uznávat moje pravidla.

Bimbac
Posts: 129
Joined: 17 Sep 2011, 00:20

Re: Diskuze

Postby Bimbac » 12 Apr 2012, 08:15

Co se týče trpaslíků, trpaslice nebo trpaslík... spíše je rozlišuji podle zaměření. Válečníci a povaleči smrdí pivem ať jsou to trpaslice nebo trpaslíci. Kněží jsou bez zápachu, bo slopají mešní víno.

Gnóm většinou jemně voní řepkovým olejem, kterýžto je nedílnou součástí mechanických výtvorů. Já jsem čistotný, protože jsem si pracovat zakázal, mohl bych se nedej bože opotit, získat vrásky, nebo se dokonce poranit !
----------
Každopádně dění sleduji a uvidíme jaké představy a jejich realizaci RP má Eledar na mysli. Přikládám link na dnes již neexistující RP shard, je zde mnoho užitečných informací o RP za roky nashromažděné http://www.czechdream.cz/forum" onclick="window.open(this.href);return false;

Eledar
Posts: 28
Joined: 28 Mar 2012, 19:09

Re: Diskuze

Postby Eledar » 12 Apr 2012, 10:03

Ten link jsi sem dávat nemusel, jelikož jsem na CzD hrál a čerpám odtamtud inspiraci.Ale doporujuči se tam podívat lidem, kteří ještě nevědí co je to RP.
A k tomu dělení Trpaslíků...Dělit Trpaslíky a Trpaslice v plánu nemám, je to jedna rasa a tím to končí.Za chvíli bych tady měl žádosti na správcování pro tmavovlasé lidi a proč? Protože blonďatý jsou blbý...to je přesně příklad jako u tich trpaslíků.A hlavně tich nabídek na správcování není zas tak moc, abych si mohl dovolit rozdělovat to na další území a další spolky či "rasy".

Bimbac
Posts: 129
Joined: 17 Sep 2011, 00:20

Re: Diskuze

Postby Bimbac » 12 Apr 2012, 10:59

Ten link také nemá sloužit jen tobě :)

Aktivitu Jarmily kolem trpaslic vnímám spíše něco jako "klub feministek" tedy zájmový kroužek, určitě by se trpaslíci jako rasa nerozpoltili.

Dobře žes tam hrával, aspoň víš jaké tam byly problémy, zejména po sloučení z CW (odkud jsem přimigroval také). Jsem zvědav jak to tu rozpumpuješ a jakým směrem to povedeš. A samozřejmě jaká bude odezva (zájem) mezi hráči.

Chamiel
Posts: 1594
Joined: 20 Sep 2009, 17:32

Re: Diskuze

Postby Chamiel » 12 Apr 2012, 11:41

Nechci vám do toho kecat, ale tak trochu rozdělený jsou. Bronzebeard, Wildhammer a Dark Iron vám nic neřiká?

Jarmila
Posts: 799
Joined: 20 Sep 2009, 19:07
Location: Grim Batol - poznámka: nejdřív vypudit nezvané hosty
Contact:

Re: Diskuze

Postby Jarmila » 12 Apr 2012, 17:20

...
Gnóm většinou jemně voní řepkovým olejem, kterýžto je nedílnou součástí mechanických výtvorů. Já jsem čistotný, protože jsem si pracovat zakázal, mohl bych se nedej bože opotit, získat vrásky, nebo se dokonce poranit !
Hele smraďochu, já nesmrdím a žádná sestra taky nesmrdí, voníme jako kameny! TEN svůj volej či mýdlo omez je tě cítil na kilometry daleko, takhle tě horďáci snadno najdou.
Nechci vám do toho kecat, ale tak trochu rozdělený jsou. Bronzebeard, Wildhammer a Dark Iron vám nic neřiká?
Hmm a co řekneš na tohle sem Sestra z Oceli, otec byl z klanu Wildhammer, jsem Nemrtvá Rytířka, takže nežiji.
Co na to řekneš?

Aktivitu Jarmily kolem trpaslic vnímám spíše něco jako "klub feministek" tedy zájmový kroužek, určitě by se trpaslíci jako rasa nerozpoltili.
Maskulinisto! Ani nevíš jak přicházejí Trpaslice na svět. A jak Trpasličí muži :P A že máme každý rozdílné náboženství. :P


Return to “Informace / Information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest