RP škola a klidové eventíky

Moderators: RP GM, Forum moderator

medivho
GameMaster
Posts: 3792
Joined: 18 Jun 2012, 20:52
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby medivho » 26 May 2015, 11:43

Ako pises, uhrat sa to da, namiesto draenei dk by som vsak spomenul Forsaken holy priestov, kedze Svetlo by ich malo ciastocne zranovat. Tusim to vsak uhrali tak, ze sa cez bolest prenesu, aby mohli pomahat.

Pokial si dobre spominam, npc, ktore trenuju gnomov priestov, su prevazne medici, lekari, chirurgovia a podobne, teda oni by asi skor mali byt taki fyzioterapeuti :) len urobit novu class engineer-healera asi nebolo uplne vabive, no vezmime si gnomov warriorov. V hre su vzdy zobrazeni s ich typickymi helmami a nejakymi strelnymi zbranami, tiez to asi nebudu bezni bodybuilderi, ale skor nieco take.

Taureni sa daju uhrat viac nez jednoducho, ak som pochopil spravne, Blizzard mal koncept taurenovpriestov - Seer - ktori vyznavaju prevazne Mu'sha (mesiac), na druhej strane taurenov paladinov - Sunwalker- ktori zas uctievaju An'she (slnko), a tomu su prisposobene aj ich sily

S trpaslikmi mas asi pravdu, kazdopadne - ako vznikli prvi ludia-magovia? 100 vybranych sa ucilo od Quel'thalaskych magov, aby im na oplatku pomohli s forest trollami. Od nich sa to sirilo dalej, nakoniec zalozili Dalaran, a tak podobne. Chcem tym teda povedat, ze adaptacia nejakych navykov nie je nic nezvycajne, rovnako ako ani ista uprava/reforma lore tak, aby to Blizzardu hralo do karat :)

Kazdopadne, o tom predsa rp je, no nie? Gnom priest pokojne moze hrat lekara, namiesto milovnika Svetla, je to len a len na danom hracovi, co preferuje a co mu pride zaujimavejsie

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 26 May 2015, 18:11

jak tak koukám, toto vlákno necháme debatě o RP, ale to neva, hlavně, že se o něm mluví. Budu vypisovat eventy do nově založeného .)

Zahrát se dá prakticky všechno, někdy je důležité hledat vysvětlení. Ono ve své podstatě i nelfí holy priest je zajímavý jev. Dle mého by mělo být daleko více kněžek, kterým propůjčuje sílu Elune a tak to osobně beru tak, že priest u nich léčí s její pomocí, ač mechanismy hry visuálně ukazují Světlo.

RP poskytuje spoustu možností, já osobně mám zálibu v jakýchsi "slepých místech" ... čili to o čem se nemluví, že neexistuje a neodporuje to jiným věcem může existovat, ale musí se to zahrát správně, aby to nezačalo zasahovat do lore.

Například, nastíním momentální záměr naší skupinky, respektive můj, jelikož teď povedu eventy minimálně chvíli asi já. Založit vlastní společnost. Když se nad tím člověk zamyslí poprvé, je to blbost. Národy jsou dané, území "rozebrána". Ale co brání v tom, aby se skupina lidí usadila v opuštěném údolí, které nemá žádného legitimního obyvatele? Existuje spousta apolitických skupin (namátkou Argenti), kteří se skládají z různých, dokonce oboufrakčních ras a jedou si podle svého. Já jsem k tomuto přistoupil především z důvodu, že nechci uzurpovat nějaké významné pozice, ale myslím si, že je potřeba mít nějaký řád a pravidla/zákony, které se inrp musí dodržovat a je třeba pozice, ze které je lze nezpochybnitelně uplatňovat. Pokud taková společnost nebude zasahovat do lore (zabírat území, vraždit krále ale třeba i hlavní "záporáky"), nemusela by nikomu vadit a my ji můžeme v klidu hrát pravda? Můžeme nastolit diplomatické dohody, ale můžeme si hrát podle svého bez obav, že se (jak se bohužel v politickém Rp často stává) objeví někdo, kdo má v reálu komplex ménněcennosti a začne nám dělat ve hře bordel a odvolávat se na lore. takhle si můžeme s takovým typem snadno poradit. Klidně mě za ten názor zabte, ale já razím tezi, že hráči se mají bavit a ne nuceně snášet malichernosti někoho, kdo jim nedá pokoj. Už jsem takových případů zažil dost.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 31 May 2015, 17:48

Opis eventu vypsaného na nově založené Vývěsce

RP škola - První beseda

Rád bych pozval veškeré zájemce na první setkání, kde se pokusíme osvětlit samotné základy RP hraní. Vysvětlíme samotný princip, řekneme si o nepsaných pravidlech, ukážeme si nějakou tu názornou herní situaci a samozřejmě odpovíme na jakékoliv dotazy. Vše se odehraje v přátelské atmosféře, takže se ničeho nebojte a nestyďte se, rádi vás uvidíme.

Kdy: středa 3.6.2015 ve 20:30
Kde: před radnicí v Lakeshire
Určeno pro všechny zájemce nebo příznivce Rp hraní. Vstup zakázán komukoliv, kdo by chtěl zábavu zájemcům a naši snahu záměrně kazit

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 04 Jun 2015, 21:05

RP škola - rybářská soutěž
Pokračování první seance, jejíž účast byla lepší, než jsme očekávali, za což vám děkujeme :)

Pro kohokoliv, kdo by měl zájem (ať už byl na první seanci nebo ne) tu máme pozvánku na rybářské přebory v Lakeshire. Touto formou nenáročného RP můžeme volně navázat. Vyzkoušíte si v klidu běžné situace, ukážeme si ty naprosté základy v praxi a kdo bude chtít, může to pojmout jako skutečnou soutěž. Zkrátka a dobře, nachytáme si nějaké ryby, upečeme si je a probereme běžná témata dobrodruhů Azerothu.

Kdy: úterý 9.6.2015 ve 20:30
Kde: U radnice v Lakeshire
Pro kohokoliv, kdo by měl zájem. Nebojte se, právě na takovýchto akcích se vše dobře naučíte a hlavu vám nikdo neutrhne .)

abug
Ingame Support
Posts: 491
Joined: 25 Feb 2013, 10:38
Location: Liberec

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby abug » 04 Jun 2015, 21:15

Jestli teda můžu, bylo to super, je vidět že máte zájem a to je supr, určitě se budu účastit, pokud tedy budu moct, a dovolím si přiložit screen, jak jsme si tam včera povídali :-)


http://ctrlv.cz/eSMN

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 04 Jun 2015, 21:59

Jistě, pokud tě to zajímá, moc rádi tě tam uvidíme .) Pokusíme se podat RP jako možnost komukoliv, kdo projeví zájem. Každý si pak vybere, jestli je to pro něj či ne, ale za pokus nic nedáte že?

A díky za screen :)

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 08 Jun 2015, 16:08

Takže, vzhledem k avizovanému přesunu serveru, který začíná podle oficiálního oznámení v 16:30 se logicky v úterý neuskuteční ani náš rybářský event z RP školy. Jelikož doba offline stavu má být delší, a mohou nastat komplikace (samozřejmě to našemu adminovi a technickému týmu nepřejeme, ale co kdyby náhodou že :) ), nebudeme spekulovat s co nejkratším posunem a dáme si onen event na příští úterý na stejnou dobu. Tzn úterý 16.6. ve 20:30. Místo zůstává stejné. Tímto našemu vrchnímu týmu přejeme hodně zdaru při přesunu :)

TirilienCzD
Posts: 24
Joined: 01 Oct 2013, 17:05

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby TirilienCzD » 09 Jul 2015, 22:50

To jsem zvědav, jak tohle dopadne.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 09 Jul 2015, 23:45

To nemá nijak dopadnout. Je to nekonečný program pro případné zájemce. Občas seance pro začátečníky (ta už se zase blíží) a jinak se sem k tomu řadí nenáročné eventíky. Vše proto, abychom těm kdo mají zájem se o tom něco dozvědět, pomohli s absolutním základem pro RP.

AgresivniBabicka
Posts: 101
Joined: 28 Oct 2014, 19:53

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby AgresivniBabicka » 10 Jul 2015, 00:08

Takže, vzhledem k avizovanému přesunu serveru, který začíná podle oficiálního oznámení v 16:30
prosím tě, kde jsi to zjistil, nějak to nemůžu nikde najít ofiko napsané, díky


Return to “Informace / Information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests