RP škola a klidové eventíky

Moderators: RP GM, Forum moderator

Shed
RP GM
Posts: 205
Joined: 17 Jun 2015, 13:42
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Shed » 10 Jul 2015, 12:47

prosím tě, kde jsi to zjistil, nějak to nemůžu nikde najít ofiko napsané, díky
viewtopic.php?f=49&p=189594#p189594 Přesun serveru proběhl minulý měsíc. Asi ses přehlédl/a v datumu. Draikův post je také z 8. června.

AgresivniBabicka
Posts: 101
Joined: 28 Oct 2014, 19:53

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby AgresivniBabicka » 10 Jul 2015, 14:07

jooo on myslel přesun serveru jako servrovny, ja myslel už ty lidi ze soulwellu :D moje chyba, díky

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 11 Jul 2015, 15:12

V pohodě, ohledně přesunu ze SWL bude myslím si dostatečné avízo jak tady, tak hlavně tam na forku :)

Jinak pro všechny zájemce - blíží se další seance RP školy, tentokráte s uvedením do lore hry. Takže krom samotného základního představení roleplay se něco můžete dozvědět i o příběhu Warcraftu od jeho úplných počátků.

Seance se koná v Redridgské hospodě ve středu 15.7.2015 od 20:30

Rádi uvidíme kohokoliv, kdo se o RP zajímá. Nováčky, i pokročilé hráče.

Xaverius
Posts: 5
Joined: 09 Aug 2015, 02:24

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Xaverius » 09 Aug 2015, 02:45

Tak jsem náhodou naboural do zdejšího fóra, tak když už jsem tu, tak provedu trochu nekromancie. Jsme si jistý, že na půlku se tu už odpovědělo, ale nechtělo se mi číst, chtělo se mi psát. Shall we?
No ono popravdě tohle je s lore ta největší sranda ... sám blizzard ho permanentně mění.

V původní historii bylo řečeno, že Malfurion nechal všechny urozený vyhnat potom co manovou bouří málem vymazali severní kalimdor z mapy.
> Časem si však hráči na ofiku s prominutím vybrečeli, že chtěl nelfí mágy, tak se historie upravila tak, že je sice všechny vyhnal, ale spousta mágů žila dále mezi elfy a magii provozovala tajně.
S máky to ještě jde uhrát, stačí předstírat, že Eldre'thalas nebylo jediné místo, kde se zdržovali, a když přišlo cata, tak jen vylezli zpoza kamenů a stráže u vstupu do Darnassu jim z nějakého důvodu zapomněly odloučit hlavu od těla.
> Zajímavý na tom je, že i když světlo nemrtvejm ubližuje, tak to Draeneiům nijak nebrání v tom bejt nemrtvej Rytíř Smrti. ... I když tohle se dá teoreticky uhrát tak, že je daná postava prakticky v permanentní agónii, protože jeho vlastní podstata ho zabíjí ... i když si neumim představit jak to zahrát.
Někde jsem četl, že dětknajti (což překládám jako dětský rytíř, vzhledem k věkové skupině, co je většinou hraje) musejí jednou za pár dní někoho zmasakrovat, jinak začnou mít nutkání, co po nějaké době přeroste v agónii. Takže taková dk vesmírná borůvka by to možná ani nevnímala.
Jo a neubližuje jim, jenom to kurevsky bolí. Proto jsou forsaken holy priesti většinou ti s téměř dechberoucí silou vůle.
A nebo se můžeš vymluvit, že je to odstřihlo od světla. To se taky dá. Koneckonců, Tirionovi to kdysi udělali. Samozřejmě se to nepovedlo, protože Tirion OP.
Pak třeba trpaslíci ...
Warloci jsou VÝHRADNĚ u Dark Ironů, který se pořádně ani nedaj vytvořit ... ostatní trpaslíci Warlockama pohrdaj od války tří kladiv, kdy svojí nečistou magií zamořili Grim Batol a donutili tak Wildhammery odejít ze svojí domoviny i když bitvu vyhráli.
> Více méně se dá říct, že jakmile by mladej ironforgskej trpaslík přišel domů s tím, že chce bejt warlock tak ho otec zmaluje tak že se měsíc nepohne.
Shamani jsou zase výhradně Wildhammeři, který se od Ironforgskejch lišej tím že jsou větší a zpravidla tetovaný. :) Což vytvořit taky nejde, ale vzhledem k tomu že mezi Bronzenbeardama a Wildhammerama jsou relativně přátelský vztahy, dalo by se teoreticky chápat, že jich pár něco naučili.
No, to na cata začlo protože potom, co se Magni pokusil hrát na sochaře, vznikl koncil "Třech Kladiv," jak říkají trpaslíci. Já si teda osobně myslím, že naprostá většina šamanů jsou stále od Wildhammerů, jenom to zpackal blizzard že se jim nechtělo dělat nové skiny.
Gnomí priest ...
Další prakticky nesmysl, i když menší. Gnomové jsou vědci, tvorové který toužej po vědění a všechno rozpitvávaj aby zjistili jak to funguje, podle původního lore bylo řečeno, že gnom prakticky není schopnej věřit, protože ho jeho mysl nutí aby si všechno ověřoval a vybádal. :D
> Priest podle lore nečerpá svoji moc ze znalosti magie jako mage, ale právě z víry... čím větší fanatik, tím silnější heal. :D
Gnómy stranou (permanentně), já vždycky vnímal světlo spíš jako filozofii než náboženství-fanatismus. Samozřejmě, najdou se tací, kteří to dělají špatně. Třeba scarlet Crusade. Nebo Blizzard. Kdybych nevěděl líp, tak bych přísahal, že se z toho snaží udělat normální náboženství včetně andělů (*cough* vesmírné žárovky v Shattrathu*cough*).
Takže mé postavy, především ta priestka, to nebere jako něco konkrétního v co se věří. Spíš věří v to, že z kosmického hlediska je správné pomíhat. Víru v konání dobra, založenou čistě na principu, chcete-li. Něco jako když doktoři přísahají na život. A čiň druhým co bys rád aby oni činili tobě (kupodivu, polní průzkum prokázal, že na ty, co útočí první, se tohle nevztahuje a nastupuje holy fajr a vysávání duše brčkem).
NO a pak jsou tu takový srandy jako je Tauren Paladin. -_-
Ale k tomu se snad ani neni potřeba vyjadřovat.
Ale tož. Holy hovězí bylo náhodou nastíněné: "Hele, slunce; Matka Země má dvě oči, drujdi uctívají měsíc (na chvíli ignorujme fakt že Azeroth má dva měsíce), nejdem uctívat slunce?"
A že skončili jako paladini, no, Buzzardům se holt nechtělo dělat úplně novou třídu co je dost podobná paladinům ale nejsou to paladini.


Jinak co říkáte na Legii a démonhuntery?
napsal bych svůj názor, ale je to na dlouho, takže jen link:
http://forum.gamenode.cz/showthread.php ... -dohromady

...jo a fórum na mě řve že můžu mít jen tři smajlíky, tak jsem je v těch citacích smazal.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 10 Aug 2015, 11:07

Ono uhrát jde prakticky všechno. Cokoliv, co vyloženě není někde v oficiálním lore na 100% popřeno, čili vyvráceno z nějakých důvodů, které nelze obejít žádným způsobem. Všechno ostatní je teoreticky možné, jakkoliv je to nepravděpodobné. To už bychom se ale dostali zpět k tolikrát probíranému tématu velké četnosti vyjímek mezi hráči, kdy převažují nad tím co by mělo být ve světě běžné.

Díky tomu, že svět Warcraftu je pouze tvořen (ač ohromným množstvím) informacemi, které někdo někde nějak zaznamenal, nikdy se nemůže komplexností vyrovnat skutečnému světu, protože má hluchá místa a má jich hodně. Náš svět má zákonitosti, které existují, ať už by je někdo jakýmkoliv způsobem zaznamenal či nikoliv. Tam co není zaznamenané, neexistuje ale co není na 100% vyvrácené, mohlo by. Takže je to paradox.

Spousta věcí byla od Blizzardu udělaná jen proto, aby umlčeli řvoucí děti (zářný příklad je nelfí mage) i za cenu toho, že budou muset splácat nějakou omáčku, aby to rádoby odůvodnili a to se dá v jejich pozici téměř vždy nějak udělat. Stejně tak hodně věcí udělali tak, aby s tím nebylo zbytečně moc práce (tauren paladin), který také v lore nemá logiku a taková class by místo křížení priesta využívajícího světla a warra měla křížit warriora a druida (u taurenů). Další příklad je už v základu nelfí priest, využívající světlo, protože proč se dělat se spelly co mají jiný název, popis, efekt ale stejnou účinnost a účel.

Co se týká class u trpaslíků, je to stejné. Proč dělit trpaslíky na tři národy jen kvůli classám a částečně jinému vzhledu? To by dalo smysl jen lidem, co mají pojem o lore, ale všichni víme že to často hrají děti co nevědí o světě nic chtějí hrát prostě "tu populární mmorpg". Dark iron jakž takž vytvořit jde, co se týče barvy kůže. Ale šaman u nich nebo warlock na druhé straně u Wildhammerů - opět, čistě teoreticky by se způsob našel, vyjímka by se našla. Tohle všechno je o jakési zodpvoědnosti a hlavně uvážlivosti nás RP hráčů, aby naše postavy do světa zapadali a místo toho ho neměnili.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 10 Aug 2015, 20:57

Další seance RP školy proběhne:
tuto středu 12.8.2015 ve 20:45
v Lakeshire

vítáni jsou všichni se zájmem o RP :)

Xaverius
Posts: 5
Joined: 09 Aug 2015, 02:24

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Xaverius » 11 Aug 2015, 00:06

Cokoliv, co vyloženě není někde v oficiálním lore na 100% popřeno, čili vyvráceno z nějakých důvodů, které nelze obejít žádným způsobem. Všechno ostatní je teoreticky možné, jakkoliv je to nepravděpodobné.
Všiml jsem si že takhle píše Knaak :D.

Trochu jsem se inspiroval a u jedné postavy udělal taky něco takového za vlasy přitaženého.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 11 Aug 2015, 00:34

Všiml jsem si že takhle píše Knaak :D.

Trochu jsem se inspiroval a u jedné postavy udělal taky něco takového za vlasy přitaženého.
Knaak píše knížky že? Ty já nečetl, takže to netuším. Ale je to celkem logická dedukce.

No to udělalo asi spousta lidí, problém není v tom když někdo fantazíruje, ale když pak vyžaduje aby to lidi bez výhrad přijali. Někdy je to oříšek.

Xaverius
Posts: 5
Joined: 09 Aug 2015, 02:24

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Xaverius » 11 Aug 2015, 16:52

Knaak píše knížky že? Ty já nečetl, takže to netuším. Ale je to celkem logická dedukce.

No to udělalo asi spousta lidí, problém není v tom když někdo fantazíruje, ale když pak vyžaduje aby to lidi bez výhrad přijali. Někdy je to oříšek.
Knaakovy knížky mají mimo jiné i takové věci jako Saurfangův brácha, Krasus a Rhonin víceméně bez důvodu cestující deset tisíc let do minulosti, kde pak Rhonin učí Illidana magii. A v jedné knížce má Rhonin armádu raptorů :D.
Ale všiml jsem si, že Krasus i Rhonin byli odstraněni, třeba bude odstraněn i Knaak :o.

No, není nic lepšího než když se sejde mary sue a godmodder v jedné osobě. Chodíval jsem se nad nimi bavit na Roleplayer's lament, ale to už nefunguje, takže už mám jen http://warcraft-sues.dreamwidth.org/ a archiv na livejournalu.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 01 Sep 2015, 20:42

Ve středu 2.9.2015 ve 20:45 proběhne další seance RP školy.

Jako vždy, zájemcům vysvětlíme úplné základy, zodpovíme dotazy a uděláme si pár názorných ukázek. Vítán je každý kdo má zájem, na úrovní znalostí/dovedností nezáleží.


Return to “Informace / Information”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests