RP škola a klidové eventíky

Moderators: RP GM, Forum moderator

Rhon46
Posts: 83
Joined: 30 Mar 2013, 06:43

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Rhon46 » 25 May 2015, 13:57

No já mluvila spíše opravdu o kovaných Rp serverech. Jasně že na nějakém eventu nebo chvilku, když se domluvíš s partou kamarádů, že si hodinku uděláte RP se s tím dá pracovat i když neznáš nic z příběhu. Dokonce i tady jsem kdysi tuším (i když se opravdu mohu mýlit a bylo to jinde) četla požadavek RP duildy : Dokonalá znalost wow příběhu.
Mnohem víc jsem ovšem srovnávala se zmiňovaným DrD, kde sice v knize pravidel máš nástin několika příběhu jež můžeš použít k rozběhnutí vlastní hry, ale pak už příběh i postavy žijí v podstatě vlastním životem. Tohle ve wow moc praktikovat nejde. Já osobně mám z DrD vytvořeny mapy, dobře 20ti zemí, které jsem pro naši družinu tvořila, aby jsme měli prostory pro naši hru:D I některé mé postavy na wow jsou vytvořeny podle předobrazu z DrD.

RagnarokCzD
Forum moderator
Posts: 2104
Joined: 19 Jun 2012, 23:19

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby RagnarokCzD » 25 May 2015, 14:57

No já mluvila spíše opravdu o kovaných Rp serverech.
To já taky. :D
7 let sem erpil na CzD (a to i přesto, že ke konci už se jmenovalo jinak a po sloučení s dalšíma serverama už naše komunita prakticky vymřela) ... což je podle mě dost na to, aby byl zařazen mezi kované. :P

A jde to ...
Ostatně kdo říká, že farmář, co se nevyzná v historii je jediná možnost? Vždycky se dá sáhnout k poněkud ohrané ztrátě paměti. :D
A nakonec, kdo tvrdí, že třeba Kapitán Noční Hlídky (duskwood) musí mít zkoušku z dějepisu? :P
Příklad:
Příběh A: Žil jsem v duskwoodu od nepaměti a nikdy sem se o dění mimo něj nezajímal, protože sem neměl pocit, že by se okolní svět zajímal o naše problémy.
Příběh B: Do duskwoodu jsem přišel před pár lety (takže na jakoukoli neznalost místní historie se dá vymluvit větou "to sem tu ještě nebyl")

Podle mě je lore dobrý znát ... ale když ho někdo nezná a zjišťovat (nebo nedej bože učit) se mu nechce, tak neni nic snazšího než se mu vyhnout.
Samozřejmě nějaký základy jsou nutný, aby nevznikali takový srandy jako je tisíciletá Nelfka (nic divnýho) která "se narodila na teldrassilu" (kterej existuje sotva pár desítek-stovek let, podle toho v jakym čase se vůbec server nachází).

Což je opět věc umu:
> kdysi sem potkal jednu elfici, která v RP prohlásila že se narodila na Teldrassilu a když se pak ostatní elfové ptali jak je to možný, když Teldrassil existuje teprve zlomek jejího života, tak po dlouhé rozpravě "přiznala" (ale podle mě to jejího autora napadlo až v tu chvíli, že se její rodina stydí za to, že Felwood, jejich domovina, padnul do rukou (spárů? :D ) démonů a proto radši lžou, jen že očekávala, že budou ostatní elfové dostatečně důvtipní a taktní, aby se jí na to neptali. ;)

Rhon46
Posts: 83
Joined: 30 Mar 2013, 06:43

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Rhon46 » 25 May 2015, 16:48

Každý má jistě jiné zkušenosti.
Já zkoušela Rp server jednou, jsou to již léta, tuším, že to bylo ještě na Burning Crusade. V té době jsem zkoušela nejrůznější servery a jednou jsem se dostala i tam, ačkoli už si nepamatuji jak se to tam jmenovalo. Jak říkám, tam se podobné věci netrpěly:D Když jsi neznal příběh, tak jsi tam končil. Myslím že by tam nezabraly podobné vytáčky. Chování tamnější komunity mě odradilo od dalšího zkoušení podobně zaměřených serverů:D I když se mi líbilo, že se tam neobjevovaly hlášky jako: "Copak se tu do... nenajde jediný DPS na ten a ten dung:D Kterých je dnes plný chat:D Každopádně je ale dobře, že se najde i lepší komunita. Škoda, že jsem tehdy neznala ten tvůj, třeba by mě nakonec chytly i ty knihy (ačkoli jsem je zkoušela číst i tak a fantasy mám ráda,ale tyto knihy mě nijak nezaujaly.)

medivho
GameMaster
Posts: 3792
Joined: 18 Jun 2012, 20:52
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby medivho » 25 May 2015, 17:03

Tak, možno ide len o to, aby si začala správnou knihou. Keď začneš knihou, napríklad Beyond the Dark Portal, môže to byť trochu mätúce, keďže väčšina kníh (hlavne tých starších) na seba dosť nadväzujú, a len ťažko pochopíš zápletku, či samotný dej, ak si nečítala predošlé knihy. Napríklad, neviem si predstaviť, či by som dokázal pochopiť zápletku knihy Stormrage bez toho, aby som predtým čítal trilógiu War of the Ancients. Možno je však ideálne začať hraním Warcraftu, alebo niečoho podobného, síce to ani zďaleka nie je začiatok lore, ale tam pochopíš nejaké súvislosti, dôležité udalosti, a tak podobne.

Čo sa týka samotného RP a lore - ideálna je podľa mňa zlatá stredná cesta, teda netreba mať naštudované, kedy vládol v ktorých kráľovstvách aký panovník, ale mať aspoň základné povedomie, ak už nie ani o časovej línii, tak minimálne aspoň o rase, za ktorú človek RP-í, a nejaké tie charakteristické črty daného národa (teda napríklad ak hrám za night elfa mága, pravdepodobne zo mňa nebude oficiálny vyslanec Darnassusu, keďže vieme, že aj napriek nedávnemu rozhodnutiu tolerovať Urodzených, sú ešte stále čiastočne odsudzovaní a čiastočne možno diskriminovaní)

Rhon46
Posts: 83
Joined: 30 Mar 2013, 06:43

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Rhon46 » 25 May 2015, 17:30

No já si našla seznam a začala knihou, která by měla být první. Myslím že se to jmenovalo Den Draka. Ovšem já jsem zvláštní čtenář, čtu prakticky vše krom cestopisů a životopisů a třeba se mi vůbec nelíbí Tolkien (Ukamenujte mě, ale jeho styl je pro mě nečitelný, horko těžko jsem přelouskala Hobita, první knihu pána prstenů jsem asi 7x zavřela a odložila, a druhou jsem nadobro zavřela v půlce a třetí už radši ani neotevřela:D)

Rangarok se mě snaží přesvědčit, že RP se dá hrát i bez znalosti příběhu, ale podle mě je fantasie se kterou můžeš ve wow pracovat dost omezena právě těmi příběhy a to je vše co jsem chtěla naznačit. Buď znáš příběh, nebo se musíš omluvit nejrůznějšími vytáčkami, které tu popsal, věru šikovně vymyšlenými, ale pořád jsou to vytáčky.

Ráda pracuji s fantasií proto má většina mých postav vymyšlen osobní příběh (bohužel nijak nesouvisející s wow, právě díky tomuto omezení a proto že některé začínaly na Drd, kde jejich příběh začal jinak a zapracovat ho do wow je téměř nemožné) a mám k nim osobní vztah. Například Lorryan (tady toto jméno používám pro úplně jinou postavu, bohužel) Lorryan z Ellónu je z Lesního lidu (chcete-li Elfové), patří ke vznešeným svého rodu, ale zvolila si velmi neobvyklou roli čarodějky na volné noze (nepřidala se k žádnému za čarodějných řádů), přátelí se s vlkodlaky a je to mrcha:D Jak z něčeho nemá prospěch tak to prostě neudělá. Což je u její rasy hodně neobvyklá vlastnost:D a mohla bych pokračovat třeba oblíbeným jídlem, manželem a dětmi které s ním má.....Ale tohle do wow nezpracuji.

Draik
Posts: 68
Joined: 09 Apr 2015, 19:28
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Draik » 25 May 2015, 18:56

Páni tady se nám rozeběhla debata, to se mi líbí :)

Abych to trochu přiblížil ze svého pohledu, já knihy také nečetl. Řídím se lore her, protože hry jsou základ na kterém bylo vše postaveno. Nebýt původních Warcraftů, nikdo by knihu nepsal (protože by nebylo proč a o čem :D ). Dle mého názoru by člověk měl znát základní lore jako nejdůležitější postavy historie (Nerzhul, Arthas. Medivh nebo třeba Malfurion apod.), základní fakta o světě a rasách a ideálně alespoň velmi hrubé politické názory a postoje jednotlivých národů (narazil jsem tady na pozoruhodnou věc, nějaký spolek, kdy se vedoucí Dkčko prohlašuje zástupcem trpaslíků a přitom jeho postoje a názory by minimálně Bronzebardi a Wildhammerští zašlapali do země nehledě na samotný fakt, že se jedná o Rytíře smrti, to je pro mě RP fail a takové asociace se dá brát leda jako zločinecká organizace - doufám, že tím dotyčnou osobu neurazím, nemám to vážně v úmyslu, ale je to věc prostě neslučitelná s lore).

Speciální Rp servery mají často svá lore. V podstatě se odštípnou v jistém okamžiku od Blizzu a jedou si vlastní linku, což má na HC RP serveru, kam lidé jdou cíleně za náročným RP, smysl, ale třeba tady se to nemůže uchytit. Znát důkladně lore ale není nutné pro to začít hrát. Právě i proto jsem toto vlákno založil a bude následovat několik herních i mimoherních "eventů", které zájemce do hrání uvedou. Nebudeme přece hráče co mají chuť ale neznají to odsuzovat a posmívat se jim. Od toho tu má Rp škola být, aby jim pomohla a uvedla je do toho co nejpříjemnějším a přátelským způsobem. Naše skupinka také založila kanál. Stačí napsat /join RP a jste tam. Můžete se tam na cokoliv ptát nebo se jen pobavit. Nikdo vám halvu neutrhne ani za ty sebemenší a sebezdánlivější hlouposti a banality. Není problém škarohlída si zamutovat že? :D Dle mého názoru i ostatních z naší skupina je RP zajímavý element hry. Může člověka bavit a nemusí. Ani jedno není špatně, je to věc vkusu. Mě třeba zase nebaví PVP a nestydím se za to. Nejde mi, nebaví mě, tak ho nehraju. Ale neposmívám se hráčům co jsou na tom opačně.

Zkrátka a dobře, kdo by měl zájem, rádi podáme pomocnou ruku v čemkoliv kolem. Máme channel, máme když tak i gildu a nebo klidně whispujte. To "my" zatím čítá 4 lidi, co jsme přišli spolu, ale vítán je každý z vás

RagnarokCzD
Forum moderator
Posts: 2104
Joined: 19 Jun 2012, 23:19

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby RagnarokCzD » 25 May 2015, 23:34

Například Lorryan (tady toto jméno používám pro úplně jinou postavu, bohužel) Lorryan z Ellónu je z Lesního lidu (chcete-li Elfové), patří ke vznešeným svého rodu, ale zvolila si velmi neobvyklou roli čarodějky na volné noze (nepřidala se k žádnému za čarodějných řádů), přátelí se s vlkodlaky a je to mrcha:D Jak z něčeho nemá prospěch tak to prostě neudělá. Což je u její rasy hodně neobvyklá vlastnost:D a mohla bych pokračovat třeba oblíbeným jídlem, manželem a dětmi které s ním má.....Ale tohle do wow nezpracuji.
Elfka, mage, kamarádka s worgenama (a prosím pamatujme, že worgeni nejsou JEN ta hratelná rasa, je i spousta zdivočelejch smeček), mrchovost je pro vznešený (elfí čaroděje) prakticky běžná ... mě to přijde docela použitelný. :D

Ono tohle je tak trochu jeden ze tří největších problémů RP.
Dovolim si trochu rozvýst, snad mě za to autor tématu neukamenuje :D

1) Tzv. powerplay:
Ten s kým hrajete vám nejde na ruku, vám prostě rupnou nervy, nebo dojdou nápady, tak zahrajere tah za něj.
> Situace: Dva trpaslíci (A a B) se perou v hospodě:
Správně:
A vyrazil pěstí B-ovi na rypák.
B se pokusil uhnout, ale nebyl dost rychlej.
B se POKOUŠÍ využít toho, že se na něj valí tělo A a praštit ho do břicha.
A setrvačností narazil na B-ovu pěst.
... (jak se bude boj odvíjet neni podstatný)

Taky dobře:
/w B: hele za chvilku se naše postavy porvou, máš něco proti?
/w A: naopak, A už mu chtěl taky jednu vrazit, můžu vyhrát?
/w B: taky chci vyhrát, můžeme si o to třeba rollnout
... (invite do party, roll ... a tak dále.)

Špatně, ale pořád použítelně.
A dal B-ovi ránu pěstí.
B mu ji oplatil kopancem do břicha.
... (jak se bude boj odvíjet neni podstatný)

Naprosto špatně:
A dal B-ovi takovou ránu, že B okamžitě spadnul pod stůl v bezvědomí.
... (je myslim celkem vidět kde je chyba, RP je zábava díky interakci, pokud žádná není, může to bavit jen jednu stranu a to je o ničem)

2) Dobře hraná postava, nemusí nutně znamenat zábavnou postavu.
> Kupříkladu takovej "namachrovanej krvavej elf" by se u hordy vůbec neměl obtěžovat s používáním orkštiny, nebo s jakoukoli reakcí na "nižší rasy"
... jenže ten s kym si nikdo nepokecá neni moc zábavná role. :D
> Teoreticky správně zahranej gnomí "archetyp" by měl mít alespoň základní technický znalosti, aby to co kafrá dávalo trochu smysl + ovládat tzv. technoblábol (kupříkladu oči nejsou oči, nýbrž fotoreceptory :D)
... což zase u spousty lidí může bejt problém z důvodů podle mě celkem zřejmejch.
> Vulgarismy ... někomu se to může zdát divný, ale za těch 7 let sem se setkal dohromady snad s několika stovkama, možná až tisícema případů, kdy si lidi nadávali a obhajovali to tvrzením "moje postava je sprostá"
... je smutný, že v dnešní době už lidi vůbec nemaj snahu vymejšlet nadávky, který budou slušný ... kupříkladu orca by oslovení "plochej rypáku", nebo forsakena "hnilobo" pravděpodobně nepotěšilo :D
Případně je tu klasická nadávka z limonádovýho Joeho "smrdutý oposume!"

3) Je rozdíl mezi tím co víte vy a tím, co ví vaše postava.
> O tom sem už v podstatě psal, tenhle problém se nejčastěji vyskytuje v případech (a takovejch je ve větších RP komunitách spousta), kdy se postava například jmenuje Fanaszun, ale představuje se jako Fany.
... Hráč vidí nad hlavou jméno, ale postava ne. ;)
> Stejně tak jsem znal jednoho taurena, co byl herně druid ... ale v RP hrál šamana. :D
... Nehledě na to, že *in RP* se do určitý míry daj classy i kombinovat, nakonec kdo kdy řek, že Warriorem se může stát někdo, kdo je na magii totálně levej? :P
> Největší a nejčastější problém v tomhle případě je, když se koná nějakej event a objeví se na něm HC rejpálek, kterej se postav ptá kde se o něm dozvěděli. :D Někdy z toho vznikaj skutečně paradoxní situace.

A ten největší problém, kterej sem chtěl zmínit hned na začátku:
4) Méně je VŽDYCKY více ...
> Jasně, že všichni by chtěli hrát něco vyjímečnýho (je mi líto Rhon, ale podle mejch zkušeností bejvá "výjimečnejch" postav cca 80% a jen ten zbyteček sou právě ty obyčejný.)
Problém v tomhle nastává v tom, že jakmile si vymyslíte nějakou výjimečnost, tak si VELICE často spousta lidí řekne "to je hustý, to chci taky" no a protože RP není omezený herně ničím kromě naší fantazie, tak s tim taky hned začne.
Pak se dostáváte do světa, kde se spousta lidí přátelí víc s opačnou frakcí, než s tou vlastní ... 95% trpaslíků dává přednost ovoci a čaji před pivem a pečínkou ... 95% elfů jsou s prominutím zhýralý dobytci ... 3/4 postav na serveru je němá ... a víc než polovina ženskejch charakterů jsou lesbičky.

A to je v podstatě jen začátek, protože touha po originalitě je mezi erperama (většinou) stejně silná, jako touha v PvE mít "first realm", nebo v PvP bejt "první na žebříčku" ... proč? Důvod je vždycky stejnej, jakmile to máte vy, nikdo jinej to mít už nemůže ... bohužel ale v RP může a velice snadno.

Tohle potom ale zapřičiňuje to, že si některý lidi vytvářej takový příběhy, jako je:
- člověk kříženej s démonem, kterej je napůl paladin a napůl druid ...
- kříženec trpaslíka a taurena (osobně NECHCI vědět jak na tohle kdo tenkrát přišel)
- Arthasův nevlastní bratr, kterej si dělá nárok na severní království
- Nebo ještě hůř, samotnej Arthas.

Takže takhle nějak ... originalita je fajn, ale je prostě potřeba vědět kdy přestat a uvědomovat si, že sebeoriginálnější nápad může bejt a s největší pravděpodobností bude odcizen.

A pro ty z vás, kteří dočetli až sem jeden klasický CzD vtip:
Jsem slepý, ne hluchý. *Illidan Stromrage
Jsem hluchá, ne blbá. *bábi Satirová
Dkčko prohlašuje zástupcem trpaslíků a přitom jeho postoje a názory by minimálně Bronzebardi a Wildhammerští zašlapali do země nehledě na samotný fakt, že se jedná o Rytíře smrti, to je pro mě RP fail a takové asociace se dá brát leda jako zločinecká organizace - doufám, že tím dotyčnou osobu neurazím, nemám to vážně v úmyslu, ale je to věc prostě neslučitelná s lore).
Tady si dovolim opět nesouhlasit, je pravda že situace je vzhledem k lore na pováženou ...
Je pravda, že rytíři smrti mají u trpaslíků řekněme "možnosti" jak se více, či spíš méně vrátit do společnosti, přesto většinou jen na ty nejnižší posty.
Nicméně současně je třeba brát v úvahu, zda daný trpaslík dává na jevo svoji nemrtvost ... a tím nemyslím jenom systémovou modifikaci hlasu a svítící oči, protože světe div se ani jedno by podle lore DK mít nemuselo, teoreticky.

Samozřejmě pokud se daný trpaslík běžně prochází po IF s ghoulem a jezdí na mrtvé kobyle pod jejímiž kopyty hnije tráva ... pak je to špatně. :D
Současně se ale může jednat o hráče, který permanentně nosí zcela uzavřenou plátovou zbroj, zdržuje se co nejdál od zvířat, protože ví, že jeho přítomnost je zneklidňuje, což by ho mohlo prozradit. Nikdy před ostatními nejí, protože s uzavřenou helmicí to jde těžko a celkově se snaží jevit po všech stránkách jako "obyčejný válečník" ... pochopitelně musíme vzít v úvahu, že pokud ho někdo vyzve na duel, tak si halt jiný spelly neudělá ... pak by to mohla bejt skutečně velice dobře zahraná role. ;)
Ale uznávám, že statisticky jsou šance malý. :D

Rhon46
Posts: 83
Joined: 30 Mar 2013, 06:43

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby Rhon46 » 26 May 2015, 06:26

Snažíš se Lorryan napasovat do wow a dle charakteru bys to jistě zvládl. Ale zkus to vzít takhle: (Tak to aspoň vidím já): Vznešený elfí Mage by přináležel k některé ze vznešených rodin již se vyskytujících ve wow a které já neznám - hráči RP ano:D Jako příslušník šlechty by měl přinejmenším znát historii svoji a svého lidu či své země - což já neznám:D A už jsou tu na řadě vytáčky:D

A zklamu tě:D Lorryan je úplně obyčejná postava přesně napsaovaná do tabulek DrD. Jediný co je na ní zvláštní je to, že jsem se na začátku přesně neorientovala v používané magii a učila ji kouzla jak se mi zrovna hodila, tudíž ovládá každou magickou školu a zárověň žádnou pořádně (což bych do wow možná trochu napasovala jsem lama co prostě jen ráda expí, jak doexpím postavu tak mě to bavit přestává:D)

Tvé příjlady hry jsou fain. Odpovídá to dračáku:D I ten roll, neboť i tam o výsledku prakticky čehokoli rozhodují tabulky a náhoda zpodobněná hodem kostkou:D

Věřím, že teď vymyslíš, další věc proč se já pletu a ty máš pravdu. A proto to teď ukončím, ať to tu tolik nespamujeme:D Přiznávám, že se pletu, ty dokážeš i postavu která nepasuje do wow, do této hry napasovat:D

medivho
GameMaster
Posts: 3792
Joined: 18 Jun 2012, 20:52
Contact:

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby medivho » 26 May 2015, 09:57

No, ono v hre zas tolko rodov nie je, respektive nie takych, za ktore by som odporucal rpit, kedze by bolo zvlastne, ze sa zrazu objavi niekolko Varianovych synov, ci sestra Jaroda a Maiev. Avsak pokojne sa to moze uhrat tak, ze sa s nimi postava pozna, ak ma na to vhodne prisposobeny pribeh, len by som skratka neodporucal davat svoju postavu do prilis blizkeho vztahu s nejakymi vyznamnymi rodmi z pribehu, a ak ano, treba s tym zaobchadzat opatrne. Na druhu stranu nevidim problem v tom, ak clovek hra za night elfa maga (akoze Highborne), a pocas x-tisicrocneho pobytu v Eldre'thalase ho ucil napriklad ich leader, Mordent Evershade.

RagnarokCzD
Forum moderator
Posts: 2104
Joined: 19 Jun 2012, 23:19

Re: RP škola a klidové eventíky

Postby RagnarokCzD » 26 May 2015, 10:31

Vznešený elfí Mage by přináležel k některé ze vznešených rodin již se vyskytujících ve wow a které já neznám - hráči RP ano
No ono popravdě tohle je s lore ta největší sranda ... sám blizzard ho permanentně mění.

V původní historii bylo řečeno, že Malfurion nechal všechny urozený vyhnat potom co manovou bouří málem vymazali severní kalimdor z mapy. :D
> Časem si však hráči na ofiku s prominutím vybrečeli, že chtěl nelfí mágy, tak se historie upravila tak, že je sice všechny vyhnal, ale spousta mágů žila dále mezi elfy a magii provozovala tajně.

Dál si můžeme vzít třeba DK ...
Například takový Daenei maj podle blizzardu "duši protkanou světlem" což v podstatě znamená že jejich spřízněnost s Naaru neni jen politická, ale i fyzická.
> Zajímavý na tom je, že i když světlo nemrtvejm ubližuje, tak to Draeneiům nijak nebrání v tom bejt nemrtvej Rytíř Smrti. :D ... I když tohle se dá teoreticky uhrát tak, že je daná postava prakticky v permanentní agónii, protože jeho vlastní podstata ho zabíjí ... i když si neumim představit jak to zahrát. :D

Pak třeba trpaslíci ...
Warloci jsou VÝHRADNĚ u Dark Ironů, který se pořádně ani nedaj vytvořit ... ostatní trpaslíci Warlockama pohrdaj od války tří kladiv, kdy svojí nečistou magií zamořili Grim Batol a donutili tak Wildhammery odejít ze svojí domoviny i když bitvu vyhráli.
> Více méně se dá říct, že jakmile by mladej ironforgskej trpaslík přišel domů s tím, že chce bejt warlock tak ho otec zmaluje tak že se měsíc nepohne. :D
Shamani jsou zase výhradně Wildhammeři, který se od Ironforgskejch lišej tím že jsou větší a zpravidla tetovaný. :) Což vytvořit taky nejde, ale vzhledem k tomu že mezi Bronzenbeardama a Wildhammerama jsou relativně přátelský vztahy, dalo by se teoreticky chápat, že jich pár něco naučili.

Gnomí priest ...
Další prakticky nesmysl, i když menší. Gnomové jsou vědci, tvorové který toužej po vědění a všechno rozpitvávaj aby zjistili jak to funguje, podle původního lore bylo řečeno, že gnom prakticky není schopnej věřit, protože ho jeho mysl nutí aby si všechno ověřoval a vybádal. :D
> Priest podle lore nečerpá svoji moc ze znalosti magie jako mage, ale právě z víry... čím větší fanatik, tím silnější heal. :D

NO a pak jsou tu takový srandy jako je Tauren Paladin. -_-
Ale k tomu se snad ani neni potřeba vyjadřovat. :D


Return to “Informace / Information”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests