Warlock PVP

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
Jörmungandr
Posts: 10
Joined: 13 Aug 2011, 08:29

Warlock PVP

Postby Jörmungandr » 03 Jun 2012, 11:17

Zdravím všechny, již tu hraju nějaký pátek a warlocka jsem měl založeného téměř pořád avšak procházel tolika bugy a opravami že jen někdy stál za hru. Nyní jsem se rozhodl že ho konečně doexpím na 85 jelikož jsem se současným stavem... spokojen! Stále potkávám v BG více a více warlocků což svědčí že se něco změnilo.
Chtěl bych tady dát dohromady skupinku PVP hráčů co se buď učí nebo si nejsou jisti tím svým warlockem a napsat jim určitý "návod" na PVP.
Předem říkám nejsem žádný superskill takže pokud se vám něco nebude zdát - hurá do kritiky. :D

Hlavní spec PVP locka ať chcete nebo nechcete se od wotlku změnil z Destro na Affi, ano právě vidím ty destro locky jak mlátí hlavou do klávesnice že to není pravda ale zkoušel jsem zatím všechny specy (i demo) a řekl bych že každému Destru i demu chybí výdrž. Celý warlock na cata se točí kolem toho že toho hodně vydrží a není prakticky omezený manou, teoreticky ani HP (!).

Destruction
- má skvělý burst stále jen už to není takové to wotlkové Chaosbolt conflagrate 50% hp dolů. Blizz se snažil zaměřit všechny jeho specy na DOT jak jste si mohli přečíst na obrazovce Character creation. Je třeba držet immolate a překrývat ho jinýma dotkama aby nebylo tak jednoduché ho dispellnout je nutné mít kontrolu nad bojištěm. Vidím že můj target healuje například paladin => focus => fear (já obvykle začnu castit hned další jelikož dost hráčů jsou jelita a daj si hned trinket) dotky mezitím sžírají můj main target a já jen přidávám burst chaosboltem, instant soul fire, conflagrate...
Warlock bývá srovnáván s ele shamanem(destro) nebo Shadow priestem (affi) takovéto srovnání není možné protože lock je omezen tím že nemá žádný heal typu priestův Flash heal - musí se tím pádem vyhýbat DMGi a jakémukoli nebezpečí zburstnutí toto vyhýbání dmgi zajistí třeba Demonic circle, shadowflame(+glyph samozřejmě), death coil, nebo i ten Fear

Affliction
- je můj nejoblíbenější spec už jen proto že mám vždy v bg asi jen o polovinu větší dmg než heal ( :D ) affi je schopen se držet na živu neuvěřitelně dlouho pokud má dobře rozmístěné staty a dobrý control. Nejdůležitější je dle mě držet na melee curse of exhaustion toto je věc kterou jsem neviděl téměř žádného locka dělat ale je to to nejlepší, uvědomit si že na cata máme CURSE a BANE a můžeme mít od každého jedno na targetu můj typický target vypadá tak že má Haunt, UA, Bane of Agony, Curse of Elements, Corruption a toto doplňuju zase buď searing painem nebo drain life/soul. Drain soul - Spell který lockové strašně podceňují při 25% hp targetu dává DOUBLE DAMAGE připočtěte haunt (?) Curse of elements a Viola target musí umřít... (chtěl bych dodat že je buglý Drain soul pokud má target pod 25% použiju ho a nějakým cooldownem se dostane nad těch 25% tak drain dává normální dmg ikdyž byl zacastěn na target pod 25%) Soul Swap - asi nejlepší věc co mohl blizzard pro warlocka vymyslet z jednoho targetu přehodit dotky na druhý co víc si přát (taky buglé nepřehazuje UA a cooldown se nezobrazuje ale je určitě víc než 10 sec...)

Demonology
- hrál jsem za něj jen chvíli ale ukázal se jako skvělý spec na expení protože má spoustu AOE abilit ať už petův felstorm, immolation aura nebo hellfire za chůze (skvělé na odhalování neviditelných targetů :D ) Hand of gul dan - zvyšuje dmg od petů o 15% (?) a navíc dává všem co jsou v té oblasti Root a stun (root procuje jak se mu chce a stun to nedává...) díky molten core tam udělá i nějaký burst a jakmile dostane target pod 25% začne házet soulfire jak šílenej. Hodně lidí říká že petové nedávají dmg ale oni tam nejsou kvůli dmg ale kvůli abilitám - Felguardův Stun, Suckubina sedukce, Felhunterův silence...

Pokud jste si to přečetli celé zasloužíte piškot!

A za dlouhý topic tu máte bramboru => O

Humunug
Posts: 92
Joined: 29 Feb 2012, 00:08

Re: Warlock PVP

Postby Humunug » 04 Jun 2012, 14:39

moc pekne napsane jen u toho Demo locka ten dmg od peta je trochu dulezitejsi nez u jinejch specu .)

Jörmungandr
Posts: 10
Joined: 13 Aug 2011, 08:29

Re: Warlock PVP

Postby Jörmungandr » 04 Jun 2012, 17:14

Právě včera jsem zkoušel Demo znova i do BG a ukázal se jako velmi zajímavý s dobrým burstem (6k na lvlu 75) Control pokulhává díky buglému Hand of Gul'dan(+následné talenty) a spoustě dalších bugů které jdu ostatně teď reportnout na bugtracker tak uvidíme co s tím naši Dev udělají :). A s tím dmgem od peta si nejsem jistý jestli máš pravdu protože podívej se třeba na video co tu přiložím nejsou to sice žádní skilleři ale dmg petů vidíš pohybuje se kolem 1000(normal hit) a to taky není moc.
Video
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fHeKCbgsMZ4[/youtube]

EDIT: pokud má někdo nějaké pěkné video toho jak to má vypadat tak se nebojte a pochlubte se :D

Shavik
Posts: 1081
Joined: 19 Oct 2011, 14:32
Contact:

Re: Warlock PVP

Postby Shavik » 04 Jun 2012, 17:20

Vlastne video zrejme nedostanes, lebo solidne tu Demo locka nikto nehra.
Ja som zatial stretol v arene len 1 demo locka, tak bohuzial nemozem velmi porovnat ako ide, totiz kombinacia jeho neschopnosti a zrejme aj bugnutych veci u Demo locka z neho spravili mrtvolu za par sekund. Nemal ani DMG, ani Surviv. ani control, dokonca ani equip, takze skoda.

Yii
Posts: 299
Joined: 20 Dec 2011, 10:05
Location: Písečná

Re: Warlock PVP

Postby Yii » 04 Jun 2012, 20:45

Vlastne video zrejme nedostanes, lebo solidne tu Demo locka nikto nehra.
Ja som zatial stretol v arene len 1 demo locka, tak bohuzial nemozem velmi porovnat ako ide, totiz kombinacia jeho neschopnosti a zrejme aj bugnutych veci u Demo locka z neho spravili mrtvolu za par sekund. Nemal ani DMG, ani Surviv. ani control, dokonca ani equip, takze skoda.

divíš se ? :D

Jörmungandr
Posts: 10
Joined: 13 Aug 2011, 08:29

Re: Warlock PVP

Postby Jörmungandr » 05 Jun 2012, 08:47

Pár skill warlocků z offi a arena tournamentu znám např. Snutz, Darkroth a z demo je to myslim Ölen jestli má někdo zájem tak si to vygooglete :D

Drujd
Posts: 740
Joined: 09 Jan 2010, 12:55

Re: Warlock PVP

Postby Drujd » 06 Jun 2012, 10:30

Ölenova videa nejsou ale o skillu...

Yii
Posts: 299
Joined: 20 Dec 2011, 10:05
Location: Písečná

Re: Warlock PVP

Postby Yii » 06 Jun 2012, 12:43

Ölenova videa nejsou ale o skillu...
Jej, co bych dal za to kdyby na AT uz byl CATA :/

Jörmungandr
Posts: 10
Joined: 13 Aug 2011, 08:29

Re: Warlock PVP

Postby Jörmungandr » 07 Jun 2012, 06:40

Drujde máš pravdu jsou to spíš takové crit movie :D

Malevon
Posts: 1
Joined: 19 Dec 2013, 10:22

Re: Warlock PVP

Postby Malevon » 21 Dec 2013, 03:31

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s destro na CATA. Affli som skúšal počas expenia (pretože s destrom som bol lama) a nič moc to nebolo (popravde ešte horšie - mám pocit, že Blizz spravil casterov spočiatku schválne slabších ako melee classy). Je pravda, že extra super EQ som nemal, ale keď mi DoT tikla za cca 20 dmg a mág na rovnakom lvli mi hodil do ksichtu Arcane Barrage za 1000 dmg (mal som asi 2500 HP?; v oblasti Western Plaguelands), tak je to rozdiel. Myslím, že aj s dobrým EQ by tie DoTky o moc silnejsie neboli - max o 50% (takže by každá tikla za cca 30, zatiaľ čo +50% dmg u conflagrate alebo Chaos bolt je už iný rozdiel). To ma privádza k tomu, že ani teoreticky by som sa moc nevedel s Affli udržať v PVP na živote - ak ťahám zo súpera len 20-30% z dps, ktorý on spraví mne, tak to nie je nič moc a musím mať sakra dobrý control aby som to prežil kým mu nepríde posila. Potom ma na 8 sec ešte možno udrží instantný Howl of Terror...
Nechcem vyvolávať konflikty ani znieť nejak útočne, ale pokiaľ zareagujem na prvý príspevok, kde sa píše, že síce mal len o 50% dmg v BG viac ako HEALER tak to je celkom bieda. Neviem si predstaviť potom ako zastaví niekoho, kto nesie vlajku 1v1 (kým sa ostatný melú niekde inde - ÁNO, viem, že by to mala byť teamová práca ale stane sa). Alebo rýchlo zničí v AB target aby mohol (podotýkam *rýchlo*) obsadiť znova bázu než prídu posily. Samozrejme je BG aj o prežití, ale môj osobný pocit je taký, že ak by som prežíval ale pritom nič moc nerobil, tak nie som pre tým taký prínosný (nepočítam pokiaľ vie dobre kontrolovať a hráči naokolo to vedia veľmi dobre využiť, ale takúto situáciu by som potom už skôr priradil k arénam, kde každý strom nájde svoje využitie v istej kombinácii). Neviem ako to vyzerá od 85tky, pretože 85 ešte nemám (len 84 a čoskoro 85 ako teraz píšem...) Ale mám pocit, že affli je zatiaľ celkovo slabší a čo čítam z reakcii, tak tomu všetko nasvedčuje. A aj keď má k dispozícii control, tak mu na veľa nie je ak ho 1)nedokáže dobre využiť 2)nedá dostatok dmg/drain.
S demo moc skúseností nemám, na WotLKu som ho chvíľu skúšal... Od toho sa dištancujem
Na záver jedno staršie video, ktoré som na ICE WOW v BG nahral a pridal hudbu aby sa naň dalo vôbec pozerať :D
http://www.youtube.com/watch?v=k_QyL4-K2K4
1) Áno, mali sme aj healera, inak by to tiež vyzeralo inak. Healeri sú užitočný :)
2) Používam ešte starý UI, časom však pribudli spelly, takže sa UI zmenil a pribudli key bindy a macrá čo ma vedie k
3) Klikám na spelly myšou - áno, viem, že je to hrozné a hanbím za sa to, už to nerobím :D
4) Samozrejme som robil chyby - nikto nie je dokonalý.
5) Konštruktívnu kritiku a polemiku privítam

A na záver otázka - čo sa viac oplatí pre destro na 85 lvl po (už investovaní do destro talentov) - max Demonic Aegis alebo max Demonic Rebirth? Na obidva mi talenty nevychádzajú. Mám zhruba http://freecode.hu/wowtal/eng/?WL#.18-3 ... 1,-1,-1,-1


Return to “Warlock”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests