Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
mosycz
Posts: 124
Joined: 06 Nov 2013, 13:50

Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby mosycz » 23 Nov 2013, 22:53

Ahoj,
mám poměrně dost velký problém. Expení v battlegroundech = horror for me :)
Jdu do duelu s shamanem mám cca 2,5K hp. Než stihnu vycastit fear, už mám lava burst za 1K. Castim UA+Corruption+ Death coil... dostanu další Lighting bolt+Earthshock a už nezbývá nic než Drain life+Healstone. Na duely s casterem používám felhuntera.
Když de proti mě paladin: Dostanu Avangers Shield+Hammer of Justice a než mi stun zkončí, jsem na zemi.
Enha shaman: Stormstrike za 1,6k + Lava lash + Lava burst. Ikdyž dám dmg tak 2x Heling Surge a jsem zas tam, kdy jsme byli..... takže já bez Hp on Full hp
O hunterech, rogunách ani nemluvím...

Takže se ptám:
Čím to je:
1) Můj low skill (lock má předpoklady i na poražení OP nepřátel)
2) Lock na LVLu 45 nedokáže takový Burst jako jiní.
Je tato situace na 85 stejná???
Nebo je Affli lock prostě na nízkém lvlu na pvp nepoužitelný?

Díky za odpovědi...

PS: I když to tak možná vypadá, není to cry topic :) Jen se ptám na vaše zkušenosti z tímto.
PS2: Pokud máte někdo nějaký tip/fintu jak nízký burst na na low levelech řešit, sem s ní :)
PS3: Moje armory: http://icewow.pilsfree.net/armory/char.php?guid=69246
PS4: Affli mě baví... na destro/demo se mi moc nechce přecházet (pokud nebude jiná možnost)

Ještě jednou děkuji všem co odpoví...

Syselmaster
Posts: 184
Joined: 25 Nov 2011, 12:41

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Syselmaster » 23 Nov 2013, 23:14

Wow neni absolutne vybalancovany az nekam do 70 mozna i 80tych lvlu. S tim proste nic nezmuzes. To mas jako kdyz od cxa 30 lvlu zacnou roguny zabijet kazdeho na shadowstep+ambush+eviscerate. Pokud ti jde o pvp, prejdi na destro. 5 sec daze po conflagrate a plosny stun ti to ohromne usnadni. Ja taky expil pres bg a nemel jsem problem. P.s. Hoooodne udela heirloom staff grand staff of jordan. Na tvem lvlu jsem diky ni critoval conflagem za 1/3 az 1/2 hp nepratel.

Syselmaster
Posts: 184
Joined: 25 Nov 2011, 12:41

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Syselmaster » 23 Nov 2013, 23:31

A jeste k affli na 85. Zadne extra zazraky necekej. Urcite se da hrat ale bez poradne vybavy to bude nic moc. Ano, muzes se kryt za meleeckama a dotkovat ale single target damage bude slabota. S vybavou se to zlepsi, hlavne posili drain soul, ale nikdy asi nebudes mit burst jako fire mage s combustion, priest s kridlama a mind spike/blast a podobne. Warlock Kadaji ma nekde screenshot 60 000 drain soul critical do huntera. Ja ve vicious do hrace nedal nikdy vic nez 18....

mosycz
Posts: 124
Joined: 06 Nov 2013, 13:50

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby mosycz » 23 Nov 2013, 23:33

Takže když jdu do duelu např. s Fire magem na 85lvlu, tak nemůžu vyhrát???

Syselmaster
Posts: 184
Joined: 25 Nov 2011, 12:41

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Syselmaster » 23 Nov 2013, 23:40

Teoreticky muzes. Jen to jako affli proste budes mit tezsi proti vice classam nez jini. Affli hlavne asi neni moc na duely. Je spis na dlouhy souboje. A taky na 1 cil je ho skoda. Affli je multi target. Zranuje vic lidi naraz.

Kadaji
Posts: 472
Joined: 13 Jul 2012, 23:35

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Kadaji » 24 Nov 2013, 00:01

Áno situácia je rovnaká aj na 85tke napriklad proti fire mágovi kedy behom sekundy klesneš na 20% HP.
Všetko je to o tom ako to hráš aký máš survive o ničom inom. Ja fire mágov vo vačšine dávam. Ak budeš rozumne interuptovať fake-castovať a sledovať čo sa okolo teba deje tak nebudeš ako 90% populácie warlockov na tomto serveri čo nedajú v duely absolútne nič a o arénach ani nehovorím...
A dá sa to hrať aj s low gearom proti namakanejšiemu gearu. Ver mi... nemyslím tým ale full bloodthirsty versus full elite ruthless...

A ešte by som chcel podotknúť, že ak čakáš na 85 od affli neviem aký brutálny dmg a a burst tak si na omyle a môžeš začať kľudne hrať inú class. Affli je totiž o mozgu než o mačkaní troch tlačítok. Odporúčam ti fire mága alebo shadow priesta :D
Poprípade si môžeš urobiť frost dk a tam nemusíš mať ani brain na to :D

mosycz
Posts: 124
Joined: 06 Nov 2013, 13:50

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby mosycz » 24 Nov 2013, 00:19

Ok, asi jsem to sem špatně napsal... Problém shledávám v tom, že affli lock nemá vysoký burst stejně jako ostatní classy. Což mě přivádí k další otázce: Je to na 85 znát stejně jako na těch nízkých lvlech, nebo tam je ta situace pro locka vstřícnější: nezemře dřív než dotky začnou působit...
A ještě jeen problém, pokud se mi podaří nadotkovat tak co dál.... proti meele asi curse of exhaustion (nebo tak nějak) a utíkat+ refresh přes fel flame.
A proti casterům co?? Fearovat a drainovat??? Utíkat mimo LoS? Skákat kolem?
Jasně.... na tohle bych si měl přijít sám, ale moc to nejde, když mě pala sejme dřív než pomine stun... A to mě vrací zpět na začátek: je to na 85 lvlu s lockovou výdrží stejné jako na tom expení????

Matthew
Posts: 917
Joined: 14 May 2011, 15:40

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Matthew » 24 Nov 2013, 01:02

skus destro, ten je lepsi na burst..hlavne v bg sa hodi ale potom na areny je vhodnejsi affli, kedze tu skoro kazdy hra s healom.
Taktiku pisat nebudem, nechcem tu mudrovat ale vseobecne ako pri viacerych claasach.. ty musis byt ten kto kontroluje hraca.. musis si pripravit situaciu tak, aby si mohol na neho vycastit tie svoje sracky a potom si vo vyhode a uz ho nejako dorazis :D

Kadaji
Posts: 472
Joined: 13 Jul 2012, 23:35

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Kadaji » 24 Nov 2013, 11:02

Takto ti to poviem. Ja sa v tebe vidím. Vidím tie časy keď som pred 5 rokmi začínal. Časy keď ma dalo všetko, všetci a v bg som mal 2 kili a 15 krat som skapal...
Časy keď som klikal myškov a nemal šajnu o tom čo je to fake cast.
Postupom času som do toho dal všetko (googlil som taktiky pozeral guide na duely vs rogue, dk atd atd.... hľadal guide na talenty a neviem čo všetko ... a potom mi došlo, že nič z toho čo ostatní hovoria mi nepasuje a nefunguje to pre mňa. A tak som došiel k záveru, že si nájdem vlastnú cestu. Vlastný spôsob. A časom to začalo vyzerať tak, že aj na low geare som bol prvý v tabulke v bg či už v kiloch alebo dmg :)
Chce to len nájsť si cestu a spôsob a hlavne sa nevzdávať.
Na vyššom leveli ti pribudne teleport a veci sa otočia o 250 stupňov. Affli má toho dosť na prežitie ale musíš s tým šetriť ak vyhádžes všetky offensive cd´s hned na začiatku tak sa rozlúč... hlavne proti rogue-ovi.... ten má totiž o jedno cc viac ako ty s tým sa musíš zmieriť. Ale nie je to nedateľné! Duel s rogue-om je ale buď alebo takže to tu nebudem komentovať jedna chyba a je po tebe a oni si radi honia ego a smejú sa na tebe. Ale tak to stále bolo a bude.
Ohľadom toho, či vydržíš nažive skôr ako dotky začnú pôsobiť - to je len na tebe. Hrozne tažko sa za affli zabíja. Hlavne v bg kde ti každý ninjuje kili pretože kým tie tvoje dotky začnú pôsobiť tak ten target zomrie a tým pádom nestihneš ani urobiť dmg. Ako pisal constantine - affli je stvorený na dlhé fighty kde su healerovia a tvoje dotky majú čas pôsobiť. Affli je ako vlak rozbieha sa strašne ale strašne pomaly... no potom ked sa rozbehne ou ...

Na nasledujúce linky prosím neklikajte tí čo mi tu potom budú pisať, že flexujem....
Chcem len poukázať na to, že sa to dá:


http://imageshack.us/a/img818/4481/u1hd.jpg Arati basin 33:0 + top dmg
http://postimg.org/image/ukt8nikdf/ Twin peaks rated bg s Why not 23:0 + top dmg
http://s24.postimg.org/am2nwyqvo/23_nula.jpg Twin peaks 23:0 ale zaostávam s dmg
http://s10.postimg.org/xtl8lz1h4/20_nula_top_dmg.jpg Warsong 20:0 + Top dmg so značným náskokom
http://s16.postimg.org/aelf2d8c4/eye_21_nula.jpg Eye 21:0 + Top dmg (tesne ale top)
http://s22.postimg.org/9zqq4gi4g/11_nul ... kiloch.jpg Wsg 11:0 ale horda ani ali nestíha na mňa v kiloch ... potom tam dole je to neskutočne skilled dk :D

Také screeny by som ti tu mohol dávať do rána lebo ich je veľa ... veľmi vemľmi veľa.
Teraz aspoň vidíš, že keď chceš tak sa to dá. Množšstvo screenov ktoré som sem dal sú z čias keď som ešte nebol ani full ruthless a už vôbec nie elite.

Napríklad tento som bol vici s9/s10:
http://imageshack.us/a/img687/9334/iw74.jpg Drain soul 64k hit

Pýtaš sa čo na casterov a čo na melee - na to prídeš sám časom. Ako som písal musíš si nájsť svoj vlastný spôsob. Hlavne nestoj a nebackpedaluj. Utekaj stále a fel flame používaj. Zapamataj si, že affli uhrá len toľko koľko mu súper uhrať dovolí.
Last edited by Kadaji on 24 Nov 2013, 15:31, edited 1 time in total.

Ohava
Posts: 826
Joined: 22 Jul 2012, 10:50

Re: Affliction warlock (low lvl=low burst)?

Postby Ohava » 24 Nov 2013, 11:10

Affli warlock je hratelný až se 4000+ resill a se 140k hp. Jinak je na pvp nepoužitelný. Řešilo se to i na ofiku, i když byl afflík stejně dobrý a "skilled", používal brain, jeho nevýhoda byly CD a cast time - oproti mágům, priestům a nebo meleečkám, jediné co si sundá je snare přes portal. Nesundá fear, nesníží si dmg, nesundá stun, má nulovou redukci dmg - oproti bublině, disperzi, kostce, atd. Navíc pokud chce dát sedukci, pokud chce sundat snare effect - musí předem castit portál, pokud chce dispell a nebo spell lock, musí vyvolat určitého peta. Soul link je fajn, jenže pet leží na 3 rány od kohokoliv a navíc tím warlock přijde o několik důležitých kouzel, cd atd.

Prostě na každý spell a na každou class musí mít jistý čas přípravy a musí mít správného peta a připravenou situaci. Což jde jen proti "noobs" a nebo hloupým hráčům. Proti zkušeným tolik času nemá a tak má od začátku combatu nevýhodu několika global CD co musí namačkat navíc (na dotky + vyvolání správného peta), no a pokud si ten čas navíc neudělá / respektive pokud mu soupeř nedovolí nachystat si tu situaci, tak pak je pro něj extrémně těžké zabojovat.
Osobně jsem si s afflíkem dobře zahrál až v poslední sezóně, sestaveným na max resill a HP pool - redukce 60%-70% dmg a třeba 170 000 hp buffed, s HSkem jsem měl třeba 230 000 hp a max crity jsem dostával za 10-15k hp. Ale vždycky jsme narazil na class, co jsem fakt nedával. Feral druid v medvídku s pve equipem na tank se 350 000 hp, disciple priest / holy paladin atd.

Co se týče arén tak akorát tak 3v3/5v5 jako support/cc, tam byly i na nižším patchi afflíci na top ranku, a pokud 2v2 tak s resto druid a čekat hodinové arény, a nebo shadow priest a buď a nebo :-)
Nejlepší a nejzábavnější jsem shledal battlegroundy / rated battlegroundy. Tam je warlock nejlepší se vším všudy co warlock přináší. Pokud zakempí s healerem na vlajce / pointu, je strašně těžké ho sejmout a nebo přetočit bod. A nebo je super jako vynašeč vlajky z báze pro tanka co čeká před tunelem. Stačí si portál nechat nahoře na rampě a s vlajkout skočit do tunelu a dát teleport. Všichni utíkají před tunel a nebo na střechu a ty jsi přitom sám na rampě a neseš flag tama kama chceš ven :-D
A nebo když flag přineseš do báze na střechu - stači skočit dolů a jak za tebou skočí nepřítel, naházet dotky a teleportovat nahoru, kde leavneš combat a dojíš se. Zatímco frajer utíká za tebou nahoru a tikají na něm doty. Ale samozřejmě nikdy nenahradí opravdového tanka, nenahradí opravdovou dmg a nikdy nenahradí support healera a dispell.


Return to “Warlock”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests