Affliction warlock Guide ?

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
Kadaji
Posts: 472
Joined: 13 Jul 2012, 23:35

Affliction warlock Guide ?

Postby Kadaji » 27 Sep 2013, 01:34

Taaakže... ingame dostávam celkom dosť whispov aby som napísal nejaký ten guide na affliction warlocka.
Aj keď si osobne myslím, že nemám to právo byť ten, kto to píše... ale tak ... ok chcete to, máte to mať.

No tak teda... ako začať. Asi gearom, socketami, talentami... nejaký ten playstyle tu spomeniem a uvidíme ešte možno niečo prihodím keď si počas písania na ničo spomeniem.

Gear

Head slot:
Reforge - Haste
Socket -
Blue - http://www.wowhead.com/item=68780/burni ... it-diamond
Red - http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-ruby

enchant - 60 intel - 35 resillience

Neck - Haste-ový neck. Reforge nie je potrebný v tomto prípade.

Shoulder slot:
Reforge - haste
Enchant - 50 intel - 25 resillience
Socket -
Red- http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-ruby

Back slot - odporúčam back so spell pene.

Chest slot:
Reforge - haste
Enchant - 40 resillience
Socket -
Yellow -http://www.wowhead.com/item=52208/reckless-ember-topaz
Red -http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-ruby

Wrist - osobne odporúčam zvoliť ten na mastery a nereforgeovať. Prečo, vysvetlím neskôr.
Enchant - 50 intellect.

Hand slot:
Reforge - haste
Enchant - 50 haste
Socket -
Red - http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-ruby


Waist slot:
Odporúčam waist s hitom!!!
Reforge - haste
Socket -
Red - 2x http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-ruby
Osobone som zvolil 2x Inetl pretože socket bonus v tomto prípade je 10 intel. Ak by som tam dal 1x 40 intel a 1x 20 intel a 20 haste + 10 intel socket bonus = 70 intel. Takto mám 80 intel, prečo vysvetlím neskôr.


Leg slot:
Reforge je nepotrebný - potrebujeme čo najviac haste.
Socket -
Red - http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-ruby
Blue - http://www.wowhead.com/item=52217/veiled-demonseye
Enchant - záplata z tailoringu - 95 intel + 80 stamina

Feet slot:
Reforge je znov anepotrebný
Socket -
Red - http://www.wowhead.com/item=52207/brill ... ferno-rubyobetujeme socket bonus +10 resillience.
Enchant - 50 haste

Rings:
Jeden hitový ring + enchant 40 intel (len pre enchanterov)
Reforge nepotrebný. Potrebujeme hit. Konkrétne 4%

Ten druhý ring critový + enchant 40 intel (len pre enchanterov)
Reforge mastery.

Trinkety nechám na vás ja osobne používam - http://www.wowhead.com/item=70401/ruthl ... -dominance a insku.

Stats

Teraz by naše staty za predpokladu, že sme full ruthless mali vyzerať zhruba takto -

Spellpower - 9050 (aj s fel armorom)
Hit rating - 4,04% (miss chance 0% v pvp) čiže sme capped hit nás už nezaujíma.
Haste - tu sa trošku zastavím a posnažím sa vysvetliť ako funguje haste rating na cataclysm a koľko zhruba haste ako affliction potrebujeme.

So first thing first -
Haste na cata funguje úplne ináč ako sme boli zvyknutý z Wotlku. Tam to bolo tak, že čím viac haste tým rýchlejšie tikali dotky a rýchlejšie sme cástili.
Na cataclysm sa haste úplne zmenil.
komplexné info nájdete tu - http://cynwise.wordpress.com/2010/10/29 ... cataclysm/

V skratke - NA cate potrebujeme len určíté množstvo haste ratingu. 10% v základe + Dark intent 3% = 13% haste.
Prečo je to tak ? Pretože na cate haste skracuje casting time. Taktiež neznižuje dobu tikania dotiek, ale namiesto toho pridáva na určitom bode jeden tik.
Áno, môže sa vám zdať, že je to dobré, pretože pridaním tiku sa zmenší doba za ktorú tikne určitá dotka... lenže...

Zoberme si do úvahy taký corruption - 18sek - 7 tikov. (13%) haste
Aby sme získali další tik dotky a skrátili si tak dobu za ktorú corruption bude tikať potrebujeme cca 23% haste. To znamená:
18sek - 8 tikov. Áno, doba tikania ostane taká istá ale doba za ktorú dotka tikne sa skráti = rýchlejšie tikanie.
Lenže je tu háčik. V pvp je pravdepodobnost, že dosiahneme 23% haste veľmi mizerná. Osobne som skúšal reforge + potiony a dosiahol som len 18%.

Z toho dôvodu nám stačí len 13% haste s Dark intent. 18sek - 7 tikov.
Pod 10% haste máme len 18sek - 6tikov.
Preto sa snažíme získať 13% haste a zbytok reforge do mastery. Neodporúčam uprednostňovať mastery pred haste.
Základné staty ktoré potrebujeme sú:
1. Resillience
2. Hit 4%
3. Intelect
4. Haste 10% + 3% Dark intent
5. Mastery
6. Critical strike rating


Glyphs

Prime:
http://www.wowhead.com/item=42472/glyph ... affliction

http://www.wowwiki.com/Glyph_of_Haunt

http://www.wowwiki.com/Glyph_of_Corruption

Major:
http://wotlk.openwow.com/item=45783

http://www.wowwiki.com/Glyph_of_Howl_of_Terror

http://www.wowhead.com/spell=56226/glyph-of-soul-swap


Talent tree

http://s13.postimg.org/szv3r9div/Wo_WSc ... 002838.jpg

Affliction

Doom and Gloom 2x - zvyšuje critical strike chance of bane of agony až o 8%

Improved life tap 1x - life tap nám vráti o 10% many. Viac bodov do tohto talentu by som nedával.

Improved Corruption 3x - zvyšuje dmg corruption o 12%

Jinx 2x - Jeden z najlepších a najdôležitejších talentov v affliction strome. Skrátka umožnuje hodiť Curse of Elements na jeden target, zatiaľ čo ostatné targety v okolí 40y dostanú
debuff s názvom Jinx ktorý sa chová rovnako ako Curse of elements. Na tieto targety je potom možné hodiť akúkoľvek inú cursu napr. Curse of Exhaustion.

Soul Siphon 2x - Drain life a drain soul dávajú za každú dotku (Corruption, Bane of Agony, Unstable affliction) vačší dmg o 6% až do výšky 18%!!

Siphon life 2x - Corruption má 50% šancu healnuť nás o 2%

Curse of exhaustion 1x - spomaľovacia cursa. Vhodné používať na melee class. Výhodné v aréne kde na jeden target hodíme Curse of ele na ten druhý target CoEx.

Improved fear 2x - po skončení fearu sa target spomalý o 30% na 5sek!

Erradication 0x - Osobne to vidím ako nepotrebný talent do pvp. Skôr sa hodí do pve. Tento talent robí to, že corruption má šancu sem tam zrýchliť náš cast time o 18% na 10sek.Je to zbytočné.

Improved Howl of Terror 2x - instant cast howl of terror čo je plošný fear.

Soul Swap - must have talent. Je však potrebný glyph. Soul swap prenesie dotky z jedneho targetu na druhý pričom ponechá dotky na targete z ktorého sme ich vzali a prenesie ich na druhý. Tým pádom môže warlock vytvoriť tlak. Glyph však pridáva CD na 30sek

Shadow embrace 3x - Shadow bolt a Haunt nahodia na target debuff s názvom Shadow embrace, ktorý sa stackuje 3x. Shadow dmg sa s každým stackom zvyšuje o 5% až do výšky 15%!! Dôležité udržať na targete čo najdlhšie, čo najviac stackov.

Death´s embrace 3x - Ak naše HP klesne pod 25% Healing z Drain life stúpa. Tak napríklad - Drain life nad 25% healuje za 2777 pod 25% hp za 6943. Taktiež ak súperovo HP klesne pod 25% shadow dmg stúpa o 12%!!

Nightfall 2x - corruption a drain life majú 4% šancu, že nám procne Shadow trance - instantný cast shadowboltu.

Everlasting affliction 3x- Zvyšuje critical effect corruptionu a unstable afflictionu o 15% + drain life, drain soul a haunt majú 100% šancu na refresh corruptionu.

Pandemic 2x - znižuje global cooldown všetkých bane a curse o 0,5 sek. Taktiež pod 25% súperovho HP ma drain soul 100% šancu na refresh corruptionu a Unstable afflictionu.

Haunt 1x - Haunt je spell ktorý robí cca 7k + dmg a na targete nechá na 12sek debuff ktorý zvyšuje dmg dotiek o 23%. Keď debuff po 12 sekundách skončí healne nás to podľa toho, koľko dmg sme urobili na targete za tú dobu ako bol dlho Haunt aktívny.


Demonology


Demonic Embrace 2x - zvyšuje staminu. Osobne tam hádžem len 2 talenty.

Dark arts 3x - zvyšuje dmg Felhuntrovho shadowbite-u o 15%. Shadowbite zvyšuje dmg o 30% za každu dotku na targete (corruption, unstable affliction, bane of agony)

Demonic aegis 2x - Keď je demon armor aktívny zvyšuje to healing ktorý dostávame o 10%. Keď je aktívny fel armor dostaneme o 100% viac hp.


Destruction

Shadow and flame 2x - Zvyšuje dmg shadowboltu o 8% a Shadowbolt má 66% šancu nahodiť debuff Shadow and flame. Shadow and flame zvyšuje critical chance všetkých spellov o 5% na 30sek. Je to nádherné keď v bg alebo v aréne critne drain soul za 60k


Playstyle

Utekať, utekať a utekať. Skákať, skákať a skákať.
Affliction spec je krásny tým, že nemá žiadnu taktiku. Neexistuje, žiadna presná rotácia. Affliction odpovedá na reakciu protivníka. Affliction urobí toľko škody, koľko mu protivník urobiť dovolí.
To znamená, že čím silnejší je súper tým slabší ste vy... Nie vždy to však pravda je, ale vo vačšine to platí skoro vždy.
Základ spočíva v zvolení Armoru. Zväčša zvolíme demon armor proti melee a Fel armor proti casterom. Nie vždy sa to uplatniť dá. Osobne používam demon armor aj proti fire mágom.
Dôležité je poznať svoj limit a classu proti ktorej ideme. Je oveľa ľahšie reagovať na určité veci ak vieme a predvídame, čo sa stane.
Napríklad, keď k nám beží priest je jasné, že nám nejde dať High five... ale fearne nás.... Automaticky ho treba zamknúť (spell lock) skôr než k nám príde. Počas locku je vhodné ho shadowflame-nuť. A za tú dobu od neho odbehnúť. Keď sa k nám priblíži znova tak automaticky sa odportiť. To isté platí pre warra až na to že použijeme DC (death coil ). Ak dá dk v bg alebo hocikde death grip okamžite po dopade na zem,,navrhujem howl of terror a hneď odbehnúť/portnúť sa... je toho fakt ale fakt veľa... na každú classu niečo... Preto treba predvídať.
Arena, bg, duel - Demon armor zvyšuje healing drain life a corruptionu, taktiež zvyšuje healling od healerov ktorí nás healujú.
Fel armor nás healuje za každý dmg ktorý urobíme. Dôležité je usúdiť, kedy je zle a prehodit fel armor na demon armor - to platí hlavne v bg a arene.
Taktiež veľmi dôležitý je výber curse.
Zvačša platí - CoEx na melee - CoE na casterov... znova musím podotknúť, že nie vždy je tomu tak....

Zoberme si napríklad duel s DK alebo huntrom. Na peta hodíme CoE. DK alebo hunter dostane debuff jinx = CoE. Teraz na neho môžeme nahodiť ľubovoľnú dotku. Osobne by som na huntra hodil Curse of weakness.
Na DK zas Curse of exhaustion. Prečo ? Pretože nemám problém dobehnúť huntra. Všetci vieme, že čím bližšie sme pri hunterovi tým horšie sa mu hrá... Mne osobne hunter nedokáže utiecť, preto ho logicky nepotrebujem spomaľovať, ale radšej mu znížim dmg.
Dk je dôležité ukitovať.
Nezabúdať na port....
Samozrejme prvá vec v bg - dismount - okamžite urobiť port. Ak ste v kritickej situácií portnúť sa okamžite. 90% portov použijeme spolu so Soul burn = turbo :D
Niekedy nás portnúť prinúti aj iná situácia ako málo hp... Napríklad ak sme spomalený alebo na nás Dk hodí pillar of frost. Vtedy je dobré portnúť sa okamžite!! Portnutím sa nám zmaže debuff spomalenia alebo sa dostaneme z pillaru.

Rotácia... pisal som, že rotácia neexistuje ale tak basic rotácia by bola - corruption, bane of agony, unstable affliction + curse of elements a haunt. Ako filler použiť drain life nie shadow bolt. Drain life urobí 2x taký dmg kým vycastime shadow bolt... Shadow bolt je dobré použiť okamžite, keď nám procne shadow trance. Netreba čakať pretože sa môže stať, že ho nestihneme použiť pretože nam procne další shadow trance... a tak cca 8k dmg víde nazmar....

Základná otázka Bane of agony alebo Bane of doom -

odpoveď: Bane of agony

Prečo - Áno každého láka krásny dmg z bane of doom cca 16k za tick... ale úprimne si povedzme, že bane of doom tická každých 15sek cca.... Za tých 15sek urobí bane of agony taký istý dmg ale pomaly. Tická však každú sekundu po 1k cca.... Vezmime si arénu kde máme resto shamana... ten stále dispeluje... nahodíme Bane of doom .... kým tickne tak ho shaman dispelne... neurobili sme žiaden dmg.... afli hrá na tlak... ak chceme urobiť tlak musíme robiť dmg... preto Bane of agony... ak ho aj dispelne okamžite nahodíme nový takže hneď aj tickne a sme zasa v hre...

Je dobre stražiť si dispel pomocov Unstable affliction. Pri dispele dostane healer cca 21k dmg a 4sek silence. Za tú dobu mu urobíme značný dmg a nahodíme UA znovu... keď ho dispelne zas má 21k dmg a 4sek silence... Takže na to treba dávať pozor.

Taktiež treba udržiavať Shadow embrace aspoň minimálne 2 stacky... je to ťažké... ja viem... keďže shadow embrace nahadzuje len Haunt a Shadowbolt.... Ale treba si to strážiť...


Je toho veľa, čo by som tu mohol rozpisovať... ale to sa nehodlám. Nemám v pláne radiť niekomu ako má hrať proti určitej classe.
Nie som žiadny expert na duelovanie vlastne ani celkvo si nemyslím, že toho locka hrám nejak extra dobre. Ale chcel by som ľudom pomôcť hlavne keď o to máte záujem. Takže možno ak by ste veľmi chceli tak by som raz urobil nejaky guide proti každej classe :D

Ale ako som písal. Nejaká taktika neexistuje. Proste affli hraje len tak, ako mu to súper dovolí. Ak budete duelovať a niekto vám bude hovoriť, že spamujete fear, alebo sa moc healujete proste sa len usmejte.
On vám to dovolil.. preto ste to urobili. Je to jeho problém.

No proste nejak som sa rozpísal asi až moc. Snáď to niekomu pomohlo aspoň kúsok dúfam, že som písaním tohto "guide" nestratil len čas.

Hlavne ak vás to zaujalo alebo by ste nedajbože chceli niečo viac, dajte mi vedieť, či už na fóre alebo ingame. Som ochotný poradiť a doplniť tento "Guide"
Last edited by Kadaji on 03 Oct 2013, 13:15, edited 2 times in total.

Syselmaster
Posts: 184
Joined: 25 Nov 2011, 12:41

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Syselmaster » 27 Sep 2013, 09:56

Skvělá guide, osobně vždycky biju hlavou o stůl když lognu bg a vidím v tabulce Kadaji, protože to pro nás jako protihráče znamená většinou prohru :-D
Jinak k tomu shadowbite, tuším se do dotek pro jeho posílení počítá i shadowflame a dokonxe drain life/soul. Nejsem si s tím 100% jistý, ale myslím že o tom někde mluvil Snutz.
P.s. Taky musím ocenit, že ti jde vyložene o to dostat k warlockovi víc lidí a pomoct jim v tom. Ne že by to i jiní nedělal ale je to příjemná změna oprotiněkterým, co hrají jen na svoje triko a svou "slávu"a mají nabindovaný na baru makra pro facepalm a spit emoty aby mohli hru ostatním víc znepříjemnit (zkušenost ze včerejšího bg runu ze strany obou frakcí)

Onsatko
GameMaster
Posts: 2531
Joined: 04 Jan 2012, 16:48
Contact:

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Onsatko » 27 Sep 2013, 15:30

Možná bych ještě zmínil Banish proti ostatním warlockům / frost mágům.

JInak - není uplně pravda že po dosažení breakpointu (kdy se přidá tick doty) je haste k ničemu. Každá dotka má základní trvání, dejme tomu těch 18s, a rozpětí, corruption asi 16-20s. Těsně před dosažením dalšího ticku se dostaneš na 16s, ale jakmile dostaneš tick navíc, skočí to na 20. S dalším hastem se to zase dostane na původních 18s, a dál pak na těch 16, s tim že máš ale tick navíc. (čísla házim odhadem akorát).

Jinak pěknej guide, nečet sem to popravdě celý, jen sem to proskákal (jako správnej lock). Můžem se zas někdy předhánět v dps v bg, ale jelikož máš Ruthless, budu v nevýhodě :D

Syselmaster
Posts: 184
Joined: 25 Nov 2011, 12:41

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Syselmaster » 27 Sep 2013, 19:44

Mohl bys prosím opravit ty major glyphy? Nějak se ti tam dostaly 2 pandarijský.

Skelo
Posts: 6
Joined: 25 Sep 2013, 18:58

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Skelo » 29 Sep 2013, 12:13

Rád by som pridal pár informácii a mojich postrehov, aj keď sa na začiatok chcem poďakovať Kadajimu za objasnenie Haste problematiky, keďže ako WOTLK affli odchovanec som nepredpokladal žiadnu zmenu v tomto state. Každopádne mám odlišný názor na

- talent Jinx, do ktorého by som nedal dva, ale len jeden point, vzhľadom na to, že ďalší point len zvyšuje rozpätie yardov, na ktoré Jinx funguje

- talent Eradication, ktorý sa podľa mňa hodí aj do Pvp, keďže Corruption má Afflina aktívny takmer stále, niekedy na oboch, takže 6/12% šanca na increase casting speed, čo pri classe, ktorá casti non-stop Fear/Unstable/Haunt je podľa mňa vždy nápomocné, hlavne keď sa neviete zbaviť Warra/rogua. Keď už nie na 3/3, dal by som tam ten jeden point z Life Tapu, ktorý je podľa mňa len zbytočným luxusom.

- ďalej by som spomenul Curse of Tongues, ktorý je úžasným "DPS-killerom" v double damage combách (macro na focus CoT, a len mu to obnovovať každých pár sekúnd), nehovoriac o zľahčení interuptov a crowd controlu.

- ako už bolo spomenuté, Banish na peta iného locka/magea (aj keď pri mageoch je to takmer strata času, keďže v cata má ten buzerant elementala stále, zatiaľ čo na Wotlku ste mu akoby premrhali cooldown). Pri warlockoch to okrem zamedzenia šance interuptu/stunu (affli/demo) aj znižuje reduk dmgu (viď prvé Demo talenty, kde je 20% reduk = resp. braný petom), ale neviem či to na našom svätom IcE funguje, ale malo by. Osobne mi je ľúto, že už nejde banishnúť druidov v Tree of life forme, ale čo už.

- mojou delikatesou je Devour Magic od fellhuntera, málo lockov som to videl používať v praxi, ale taký dispel raz za 15 sekúnd sa vám môže v kritických chíľach hodiť... Naháňate resto druida, chcete dispellnúť Icy Veins/krídla alebo shield priestovi... Šanca je mizivá, ale oplatí sa skúsiť štastie, keďže pet má svoj vlastný global Cooldown, takže o nič neprídete :)
Last edited by Skelo on 30 Sep 2013, 22:14, edited 1 time in total.

Kadaji
Posts: 472
Joined: 13 Jul 2012, 23:35

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Kadaji » 29 Sep 2013, 20:40

Takto v skratke. Hneď na začiatok by som sa ti chcel poďakovať, nie len tebe ale aj ostatním za pozitívne názory. No ano je to tak veľa vecí som nespomenul. Devour magic samozrejosť. Dispelovať buffy ale aj procujuce veci fire magom ... proste nadhera :D Nie je nič krajšie ako dispelovať hotky resto druidom. Taktiež samozrejme jinx ... ja som za to že čím ďalej to má dosah, tým lepšie. V aréne mi ľudia často bežia jeden do jedného kútu druhý do druhého - veľká vďaka ide hlavne fearu. Samozrejmeje to super v 2x dmg combe ako napirklad maš 2x maga.... jedneho ocursujes druhemu hodis CoT hlavne keď je frosták to spomalenie castu mu veľmi znepríjemní hru. Banish osobne nevyužívam. Poviem to otvorene petov zabíjam. A keď ho aj nezabijem vytvorím tlak na healera a bud zomrie pet healer alebo jeho partak ... takže nech sa páči. V aréne sa ľudia radi dispelujú... Niekedy nestihnú ani to... Nemajú proste čas

Feren
Posts: 301
Joined: 03 May 2010, 09:18

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Feren » 30 Sep 2013, 08:17

Neni ten Jinx naprd? Kdyz mas na focusu CoT a na targetu se refreshnes CoE, tak se focus taky prepise na CoE.

Onsatko
GameMaster
Posts: 2531
Joined: 04 Jan 2012, 16:48
Contact:

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby Onsatko » 30 Sep 2013, 09:17

Až se to opraví a přestane to házet na targety okolo jen Jinx a ne i CoT, tak už se to přemazávat nebude.

maxiikcz
Posts: 10
Joined: 20 Mar 2013, 11:28

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby maxiikcz » 30 Sep 2013, 21:25

Supr, mega, epic, díky :D

altamira
Posts: 2
Joined: 20 Jul 2013, 16:24

Re: Affliction warlock Guide ?

Postby altamira » 26 Oct 2013, 13:11

Jetu napísané affli lock guide, to znamena i pvp i pve.:D takze kebysa tu nasiel nejaky pve affli lock, tak nech mi napise. Mam 2otazky na diskusiu:)
bane of doom vs bane of agony, succy vs fellhunter, fel flame, shadowburn, drain life vs drain soul.


Return to “Warlock”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests