Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve?

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
wassabre
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2013, 19:10

Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve?

Postby wassabre » 14 Apr 2015, 17:08

Zdravím,
ať koukám jak koukám, kdykoli jdu ať už raid nebo HC dung nikde žádný arcane mage... Příjde mi to škoda a rád bych tenhle spec u mága chodil. Pár lidi jsem se poptal, proč se nechodí a všichni odpověděli že netočí. Proč ale Arcane netočí? Je to tím že tu nefunguje jak má a nebo za něj lidi neumí? Případně, je tu někdo kdo alespoň občas nějákej ten Arcane Blast do bosse vyšle?

Díky DRIM

Scanties
Posts: 816
Joined: 06 Jun 2013, 12:56
Location: Ostrava
Contact:

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby Scanties » 14 Apr 2015, 17:38

Zdravím,
ať koukám jak koukám, kdykoli jdu ať už raid nebo HC dung nikde žádný arcane mage... Příjde mi to škoda a rád bych tenhle spec u mága chodil. Pár lidi jsem se poptal, proč se nechodí a všichni odpověděli že netočí. Proč ale Arcane netočí? Je to tím že tu nefunguje jak má a nebo za něj lidi neumí? Případně, je tu někdo kdo alespoň občas nějákej ten Arcane Blast do bosse vyšle?

Díky DRIM
Mastery u něj funguje, spelly jsem prošel průběžně a zdají se být také OK. Spíše bych řekl, že lidé za něj neumí točit, protože to není "zmačkni co svítí" jako fire, ale rotace je naprosto primitvní.

https://www.youtube.com/watch?v=uhYbdYvGofg velmi stručný a pěkně udělaný základní guide.

wassabre
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2013, 19:10

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby wassabre » 14 Apr 2015, 17:47

Teorie mam snad už nastudováno dost :D Čekám jen na doexpení a pak to snad vše převedu do praxe...

No on v podstatě arcane je o tom mačkej jeden spel, když se rozsvítí ten druhej atk ho použij :D

BTW co přesně na mastery nefunguje, vůbec nedává bonusovej dmg, nebo dává míň?

mnm
Posts: 116
Joined: 13 Aug 2013, 08:16

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby mnm » 14 Apr 2015, 18:35

to bude spis tim, ze proc jet arcane, kdyz muzu se zelenym fire davat 30k dps v bh
kdyz neco fialovyho nadropuju tak budu tocit za pade

takze problem neni v arcane ale spis ve fire:D

wassabre
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2013, 19:10

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby wassabre » 14 Apr 2015, 18:49

to bude spis tim, ze proc jet arcane, kdyz muzu se zelenym fire davat 30k dps v bh
kdyz neco fialovyho nadropuju tak budu tocit za pade

takze problem neni v arcane ale spis ve fire:D

Proč nejet Fire? Protože ho má každej druhej noob

mnm
Posts: 116
Joined: 13 Aug 2013, 08:16

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby mnm » 14 Apr 2015, 18:51

takle premejsli desetina spis dvacetina populace
zbylejch 90-95% si rekne: proc mam s arcane tocit 30k, kdyz muzu mit s fire 40k

Bimboo
Posts: 17
Joined: 22 Nov 2012, 19:42

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby Bimboo » 14 Apr 2015, 19:44

V Arcane talentoch nieje problém, ide len o to že ked blizzard vydal patch 4.3 tak buffol fire mága ktorý zaostával za arcanom na starších patchoch. Lenže ten Buff dostal fire maga do stavu kedy sa mu arcane proste nevyrovná v žiadnom fighte, ani tam kde by mal byť teoreticky Arcane lepší ako fire (napr. Ragnaros). A ak ide o to tak nwm či so zeleným Fire magom dávaš v BH 30k ale asi si dobrý no, lebo ked sa pozrieš na dps niektorých mágov vo full normal FL geare sám uznáš že to je na zaplakanie

RagnarokCzD
Forum moderator
Posts: 2104
Joined: 19 Jun 2012, 23:19

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby RagnarokCzD » 14 Apr 2015, 21:58

"Má vůbec smysl arcane pve" ... na to přece nejde odpovědět, záleží podle čeho hodnotíš smysl a tim pádem si na to musíš odpovědět sám. :D

Pokud se ptáš, jesli tě vůbec s arcanem do nějakýho raidu vezmou ... vezmou.
Pokud se ptáš, jesli s arcanem vůbec nějakýho fira přetočíš ... tak přetočíš, i když ne zrovna vždycky a rozhodně ne všechny.
Pokud se ptáš, jesli jsou situace, kdy po tobě bude raid chtít abys za každou cenu specnul fira ... tak budou (například u Alyse se to žádá pravidelně).
A pokud se ptáš, jesli tím že budeš hrát arcana budeš na serveru originální a jedinečnej ... tak nebudeš, je jich sice málo, ale jsou. :D

wassabre
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2013, 19:10

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby wassabre » 14 Apr 2015, 22:06

"Má vůbec smysl arcane pve" ... na to přece nejde odpovědět, záleží podle čeho hodnotíš smysl a tim pádem si na to musíš odpovědět sám. :D

Pokud se ptáš, jesli tě vůbec s arcanem do nějakýho raidu vezmou ... vezmou.
Pokud se ptáš, jesli s arcanem vůbec nějakýho fira přetočíš ... tak přetočíš, i když ne zrovna vždycky a rozhodně ne všechny.
Pokud se ptáš, jesli jsou situace, kdy po tobě bude raid chtít abys za každou cenu specnul fira ... tak budou (například u Alyse se to žádá pravidelně).
A pokud se ptáš, jesli tím že budeš hrát arcana budeš na serveru originální a jedinečnej ... tak nebudeš, je jich sice málo, ale jsou. :D
Jedinečnej nechci bejt, jen výjmka... Jasný že na alyse budu "muset" přehazovat, jen nechci bejt mainstream fire mag :D

nirdana
Posts: 379
Joined: 24 Jun 2011, 17:15

Re: Arcane mage do Pve na IceWOW - má vůbec smysl arcane pve

Postby nirdana » 15 Apr 2015, 08:54

Arcane mága hrát můžeš. Na 5 man dungeony to není špatné, když se zrovna nemusíš hýbat, encountery jsou tu kratší (High priest v SC například :D) Bohužel v raidech už nemá takové využití. Zkoušel jsem ho na Shannoxovi, Balerocovi a Majordomovi, Ragnarosovi (Hc).

U bethilac jsem na to ani nemyslel. S arcanem prostě nejde běhat k brodlingům a přitom něco točit. (BTW frost mage tu byl OP :D, 13k v první fázi a pak jsem přelezl přes 25k v druhé!)

Shannox je boss kde si ho můžeš v klidu zahrát. Skoro žádné běhání, krátký encounter(2x cds), a můžeš rušit face rage. Vytočíš samozřejmě méně než fire který má 10% haste ze tří targetů a ještě k tomu dá větší burst než arcane, Ale presence of mind je na face rage skvělé.

Rhyolith, tady je prostě potřeba dotkař....

Alysrazor, tady taky není o čem mluvit. BTW nezkoušel to někdo solnout na 10 manu?

Baleroc, tady se dá použít pěkně. Jen stojíš a občas nahodíš mana shield pro zvýšení SP. (Nějakých 30k.)

Majordomus, byl jsem to jednou, takže nějak moc nevím jak si tam vedl arcane, ale nemusí to být k zahození.

A konečně Ragnaros! Je to víceméně jediný boss kde můžeš přetočit fire mágy za arcane. Chce to ale dobré vybírání pozic a používání blinku. V první fázi máš skvělý burst. V mezifázích ohromný dmg do sonů. V druhé fázi slušné plošnění (stacky arcane blastu stále padají s první arcane explosí?) Třetí fáze, zase ohromný dmg. No a čtvrtou nějak přetrpíš :D + je tu pouze občasný pohyb, který ti zachrání manu a nedochází ti příliš rychle i když jenom spamuješ blasty.

Ta mana bude trochu zkreslená. Hrál jsem to s Shard of Woe, který zlevní blast o čtvrtinu :O
Pokud nechceš být mainstream hraj frost mága.


Return to “Mage”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest