Eviscerate vs Envenom

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Eviscerate vs Envenom

Postby Trymore » 08 May 2012, 19:01

Zdravím.

Už dlho sa vie o probléme s Eviscerate, ktorého dmg je naozaj smiešna. Po posledných skúsenostiach v bot hc na Valione, kde som dal s Eviscerate max crit 28k a s Envenomom max crit 56k (oba crity v combat spec, pričom Envenom by mal byť pre Combat rogue nepoužiteľný) som musel založiť tento topic.

Tooltip Eviscerate bez buffov:
5 CP: 10752-11265 dmg
najväčší dosiahnutý crit pri 5 CP: 28k

Tooltip Envenom bez buffov:
5 CP: up to 8649 dmg (v závislosti od počtu stackov Deadly Poisonu)
najväčší dosiahnutý crit pri 5 CP a 5 DP (pri rovnakých podmienkach ako max crite s Eviscerate): 56k

Problém spočíva v tom, že Eviscerate je najsilnejší finishing move pre combat rogue, avšak tu je presne 2x slabší ako finishing move Envenom pre Assassination rogue v Combat spec. Dmg Eviserate by mala byť minimálne rovnaká ako Envenomu v Combat. Samozrejme musíme brať do úvahy to, že Eviscerate je fyzická dmg redukovaná armorom a Envenom nature dmg, ktorú armor neredukuje (ale len trošička prirodzený resist raid bossa spôsobený rozdielom troch levelov).
Navyše, Envenom sa ráta ako spell, takže by mal critovať za 150% normal dmg, nie 200%, ako to funguje tu.
Podľa komentára na wowheade:

"Envenom and Poison Damage is considered spells and nature damage which means as an Assassination Rogue you want enough Hit Rating to not just make the Melee Hit cap, but the Spell Hit Cap,
These spells also use the Spell Crit multiplier of 150% instead of the 200% Melee Critical which greatly devalues Crit making it one of the worst secondaries for a Assassination Rogue."


Oba bugy sa dajú ľahko otestovať, nech si combat rogue skúsi dmg Eviscerate pri 5 CP a dmg Envenomu pri 5 CP a 5 stackov DP do akéhokoľvek targetu, čísla si stačí porovnať....

Takže je potrebné opraviť konečne Eviscerate (zdvihnúť dmg: FS#4034 + Eviscerate nedá plnú dmg ani critterovi- topic tu už raz bol ale zmazaný) a takisto Envenom, ktorý je OP (crituje za 200% dmg, nie 150%).

PS: obávam sa, že ten čo nikdy nehral rogue, a už vôbec nie combat rogue, nepochopí závažnosť a princíp problému


Eviscerate opravené 26.6.2012
Last edited by Trymore on 26 Jun 2012, 19:09, edited 2 times in total.

Corrupter
Posts: 358
Joined: 24 Apr 2011, 19:40
Contact:

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Corrupter » 08 May 2012, 22:08

Pokial viem tak envenom je resp bol pokial sa nemenil s cataclysm (o com pochybujem a ani neviem) brany ako spell ale crituje podla melee cize 200% crit a s melee crit chance a nature dmg cize ignoruje armor na rozdiel od pisonov ktore su brane ako nature spell dmg ktore crituju podla pravidiel spellov cize 150% a znacne nizsia sanca na crit.

Inak kolko mas attack powa ked ti critne envenom za 56k v combat (pocitam, ze asi full buff a vsetko zapnute) cize odhadujem tak okolo 25k - 30k. Je to zaujimave lebo ja ked sa zapnem (bez tolvir potky) tak mam buffnuty okolo tych 21k attack powa v assassine a critujem tiez zhruba za 56k vratane zapnutej vendetty a to mam halvne 52% bonus dmg z mastery. Skusal si to aj naprikald uplne bez talentov ci tam dmg nezvacuje nejaky talent napr Aggression a podobne?

Inak ked som uz davnejsie pocital evis tak mi to vychadzalo, ze dava zhruba 75-80% dmg co by mal davat a nie 2x viac aj ked odvtedy sa to uz prerabalo a ja som za rogunu poriadne nehral uz viac ako pol roka takze to nemam momentlane testnute.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Trymore » 08 May 2012, 22:50

Attack power som mal v tom momente cca 27k, presnú hodnotu neviem. Viem, že som mal aktívne trinkety, raid buffy, flasku, jedlo, aktívny potion. Navyše Bandits Guile na 30% a nahodený buff z RS, čo je ďalších +35% dmg.
Čiže asi chápeš, že dmg Envenomu je neskutočne vysoká a dmg Eviscerate naopak smiešna.

A o tom, ako to má critovať. Chlapík to písal na patchi 4.2.2, takže to platí na cata podmienky. Preto ak hitnem s Envenom za 20k, crit má byť 30k, nie 40k, a to je veľký rozdiel. Všeobecne sa berie Envenom ako slabší finishing move oproti Eviscerate, čo sa týka direct dmg, ale Envenom poskytuje zvýšenú šancu na aplikáciu IP a DP+ignoruje armor, preto má takisto svoje použitie.

S Eviscerate pri bežných podmienkach dám max crit 28k, pri aktívnom Bandits Guile na 30% dám stále len 28k, čo je strata 8400 dmg...
Inak ked som uz davnejsie pocital evis tak mi to vychadzalo, ze dava zhruba 75-80% dmg co by mal davat a nie 2x viac aj ked odvtedy sa to uz prerabalo a ja som za rogunu poriadne nehral uz viac ako pol roka takze to nemam momentlane testnute.
netvrdím, že Eviscerate má máť 2x väčšiu dmg, ale že Envenom critoval za 2x viac. Inak aj mne pri testoch s Eviscerate vychádzalo, že stráca cca 20% dmg ako by mal (neverím, že HC dummy má 45% dmg redukciu z armoru a critter lvl 1 20%...)

Corrupter
Posts: 358
Joined: 24 Apr 2011, 19:40
Contact:

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Corrupter » 09 May 2012, 09:07

No treba to pozret este niekde pokial viem tak do wotlk sa envenom bral ako spell s crit pravidlami melee pretoze mat tak povediac hlavny finishing s critchance cca 7% namiesto cca 35% by bol problem to iste platilo o jeho crit dmg ako som uz pisal na rozdiel od poisonov. Neviem o tom, ze by sa tato cast ability menila s nastupom cataclysm. Ale ak si presvedceny o opaku tak to treba este niekde pohladat.

EDIT:
Z wowpedie:

Code: Select all

It is possible for Envenom to critically hit its target, causing 2x damage. Its chance to crit is based on your melee crit chance, unlike other poison effects, which are based on your spell crit chance.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Trymore » 09 May 2012, 11:15

Je možné, že sa mýlim, preto som to ešte nereportol na bugtracker. Je pravda, že envenom crituje podľa melee crit šance, nie spell, teda možno má aj critovať za 200% normal dmg. Jediné info o tom bol komentár na wowheade s vysokým hodnotením, takže som tomu dával veľkú váhu.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Trymore » 09 May 2012, 20:12

prikladám z screeny z dnešného botka:

30k max crit Eviscerate: screen

53k crit Envenom (o 2500 ap menej ako pri crite Eviscerate): screen

Humunug
Posts: 92
Joined: 29 Feb 2012, 00:08

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Humunug » 24 May 2012, 11:28

hlasujte na bugtrackru pro opravu :) snad se podle toho nekdo ridi ackoliv Word of Glory uz je tam nejakej patek s nejvice hlasy xD

Kurth
Posts: 45
Joined: 01 Mar 2012, 17:55

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Kurth » 25 May 2012, 21:16

Sú aj závažnejšie buggy... :)
Je pravda že damage Evisceratu nie je pomaly žiadna... ale na rogune toho ide dost... :)
Skorej opravujte veci co nejdu pomaly vobec... :)

Sharpie
Posts: 353
Joined: 06 Feb 2012, 16:03

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Sharpie » 25 May 2012, 21:45

Podle mě je to celkem důležité. Rogue je v raidu většinou kvůli dps. Téměř prakticky nic neboostuje a měl by tam nějaké dps udělat a ne se držet v dps na průměru, nebo dokonce pod průměrem.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: Eviscerate vs Envenom

Postby Trymore » 25 May 2012, 21:48

okrem ToT a trom slabým debuffom ktoré poskytuje naozaj v raide nemá žiaden iný úžitok :) tak to musí samozrejme vynahradiť v dps. a podľa raidbots.com sa combat rogue na offi drží na prvých priečkach v dps na rôznych encounteroch.


Return to “Rogue”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests