DPS rogue

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
typekluky
Posts: 6
Joined: 18 Feb 2012, 16:47

DPS rogue

Postby typekluky » 10 Mar 2012, 16:15

Zdravím, už decela dlouhou dobu se ve mě vaří jedna záležitost a to DMG rogue. Dělal jsem docela dost testů a dmg rogue je bud ubraný, nebo ostatním classám přidaný, protože jsem zkoušel rogue vs priest, warrior, mage a hunter. Všichni máme podobné PvE equipy a stejně všichni ostatní dají 2x větší dmg než rogue. Dokonce jsem i na altovy paladinovi který je čerstvá 85 Dám 2x vetěší DMG než u vyskillovanýho rogue. Dost mi to vadí protože rogue je tím pádem do PvE nepoužitelný a nikdo ho do PvE nechce, protože i když hráče nikdo nezná a má dobrý PvE eq, raději vezmou maga s horším equipem aby měli větší DPS. Vubec nevím co by to mohlo dělat že rogue dává tak malý DMG ale myslím že mastery ne.. Co si o tom myslíte vy?

Chamiel
Posts: 1594
Joined: 20 Sep 2009, 17:32

Re: DPS rogue

Postby Chamiel » 10 Mar 2012, 17:23

DMG Assa Roguny je skoro OK pokud máš správnej EQ, jediný co ho brzdí je, že talent http://www.wowhead.com/spell=58423 neprocuje z Envenomu což ubírá DPS, ale jinak se dá točit uplně v poho.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: DPS rogue

Postby Trymore » 29 Mar 2012, 21:27

Momentálne na tomto patchi vrátane chýb (najmä v combat spec) má rogue veľa roboty spraviť dps za málo muziky. Naklikáš sa ako dement (vďaka/kvôli jedno-sekundovému global cooldownu) a vytočíš podstatne menšie dps, ako class, čo má štýl hrania omnoho jednoduchší (arcane mag, retri pala, fury war). Samozrejme beriem do úvahy, že máš správne staty pre tvoj spec (assa=spell hit cap a veľa mastery, combat=expertise cap a veľa haste). Dmg sa ti môže zdať nízka (a aj je) pretože niektoré ability, napr. Rupture, dávaju ešte menšiu dmg ako na wotlku a pritom fungujú správne (v prípade rupture je to zámerne- demencia blizzardu). Ak chceš byť dobrý v pve s rogue, musíš si naštudovať nejedno theorycrafting fórum, pochopiť chyby na tomto serveri a aplikovať ich do svôjho štýlu hrania a rotácie. Samozrejme, že rogue nikto do raidu/party nevezme, keď pomaly každá jedna roguna nedá v raide viac ako 13k dps. Chce to veľa veľa testov na dummy a experimentovania so statmi (mysli tým reforging) aby tvoje dps sa aspoň trocha priblížilo ostatným classam.
P.S.Tí, čo si myslia, že assa robí výborné dps, tak sa mýlia. Ja so svojou combat rogunou spravím aj vďaka zásadným bugom stále väčšie dps na single target ako iný v assa.

chix
Posts: 241
Joined: 14 Jul 2011, 09:47

Re: DPS rogue

Postby chix » 29 Mar 2012, 21:39

Tak ja neviem, ale corupter sa mi zda tocil vzdy okolo 20k+ a to je priadna lama :D.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: DPS rogue

Postby Trymore » 29 Mar 2012, 22:44

20k+ je veľmi dobré, ale naposledy na hc valione som dal 22k s combat a to som šiel bez potionu a flasky. chcem len to povedať, že combat bude rozhodne naj až sa opraví.

Shavik
Posts: 1081
Joined: 19 Oct 2011, 14:32
Contact:

Re: DPS rogue

Postby Shavik » 30 Mar 2012, 00:12

Tak ja neviem, ale corupter sa mi zda tocil vzdy okolo 20k+ a to je priadna lama :D.

Teraz toci tak do 18-19k na tych bossoch kde nemusi switchovat, behat atd. Ale to preto, ze sa nestackuju buffy a ma PVP equip. Tych 23-24k moze byt na tychto bossoch realnych s PVE equipom. Presne tak, jak pise Trymore.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: DPS rogue

Postby Trymore » 30 Mar 2012, 00:39

Áno, opravené stackovanie buffov nám dps dosť znížilo. Ešte začiatkom roka, keď som mal na rogue dosť slabý eq, som vďaka imba buffom spravil v bh25m 24k dps. Dnes, keď mám eq podstatné lepší (a funguje už aj pár talentov), nevytočím viac ako 22k. O tom ale tento topic nie je. Ako som už písal, s rogue sa dá vytočiť schopné dps, ale treba o tomto classe aj niečo vedieť. Rozhodne sa nedá povedať, že by mal dmg tento class nejako znížený, alebo iný class navýšený :D

Corrupter
Posts: 358
Joined: 24 Apr 2011, 19:40
Contact:

Re: DPS rogue

Postby Corrupter » 30 Mar 2012, 08:51

Ja som bol vtedy skoro na 30k niekedy aj cez 30k v pvp geare (bt/vici) ale vacsinou okolo tych 25k. Momentlane v assa s pvp gearom (+-3,5k resilky [bez reforgu/regemu na pve]) do panaka unbuff ked sa zapnem to vyhodim na cca 22k-23k dps ale to je len pocas cd, mimo cd sa to drzi na zhruba 15k. Tak ci tak ja pve nejako moc nehram ale bol som bot 10normal nedavno a tam som si to drzal zhruba na tych 18-19k ako assa v pvp geare s +-3,5k resilky a mal som aj dost lagy (cca 1k ms) nemal som ani flasku vtedy len scroll na 100 agility a jedlo na 90.

Myslim, ze rogue v assa builde trpi skor pri AoE fightoch kde nefunguje Vile Poisons no a kazda roguna trpi nefunkcnostou Relentless Strikes kedze nefunguje na slice a envenom a su to dost pouzivane veci ci uz v assa alebo slice v combate pripande v subtlety a toto plati aj o pvp aj o pve.

Trymore
Posts: 449
Joined: 19 Dec 2011, 00:39

Re: DPS rogue

Postby Trymore » 30 Mar 2012, 13:48

tak sorry, ale na panakovi (predpokladam na tom, co simuluje raid bossa) vytocit pocas cd 23k dps? to neuverim. ja v pve geare nedam viac ako 14k, a nemalo o rogue viem... a neriesme to, kolko vytocime dps na bossovi pocas cd heroismu/bloodlustu/TW, to dam aj ja v lepsich chvilach 37k dps, ale hovorme o priemernom dps za cely fight

Corrupter
Posts: 358
Joined: 24 Apr 2011, 19:40
Contact:

Re: DPS rogue

Postby Corrupter » 30 Mar 2012, 17:49

Nie ja vacsinou skusam na tom co simuluje normal 85 ciel kedze pve ma nejako nezaujima (aj ked v pve mam odohrane dost uz od vanily). Tak ci tak velky rozdiel v tom nieje pokial mas dost hitratingu ten armor ap. nespravi az tak vela kedze boss by mal mat len okolo 12k armoru, ovela viac spravi kombinacia procov talentov ako ruth, vw, sf atd.

Tak ci tak niesme tu na to aby sme sa natahovali o nejake nepodstatne cisielka skor tu ide o to, ze ten spec funguje viacmenej dobre az na par detailov ktore nemaju zasa taky velky dopad na konecny vysledok pre single target. Aoe je uz o niecom uplne inom kedze koli nefunkcnosti vp sa hodnota aoe dmg ani neda zrovnat...


Return to “Rogue”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests