4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
swaggot36
Posts: 673
Joined: 14 May 2013, 12:29

4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby swaggot36 » 16 Jul 2013, 15:08

Takže hodně lidí se mě ptá jak na huntera nebo tak, tak jsem se rozhodl udělat mojí hunter pvp guide.. postupem času sem budu přidávat nové a nové poznatky.
Proč MM hunter? (plusy a mínusy)
Hunter se řadí do těch "těžších" na ovládání, jeho velké plusy jsou např velký range, velmi dobré defensivní cooldowny, save survability pro party membery v arénách, hodně CC; mínusy docela dlouhé cooldowny, death zone, dostáváme docela kotel dmg , pokud jsme v death zóně.

Výběr rasy: Takže u Aliance máme na výber z Human, Nelf, Dwarf, Dranei, Worgen, já bych volil bud Humana (2 trinkety, což je úžasné), nebo Nelfa (Shadowmeld, který tu nefunguje; o 2 % nižší šanci, že vás nepřátelé missnou [úžasná racialka), Dwarf ( Stone form [redukuje dmg o 10%] což je taky úžasný) , nebo Worgena (ten sprint se hodí na držení si odstupu od nepřátel) , ale určitě si nebrat draneie, protože ten heal je useless .. U Hordy máme na výběr Orc, Undead, Tauren, Troll, Belf, Goblin, u Hordy bych volil mezi Orcem, Trollem a Undeadem; Orc ( resisty na stuny, burst z racialky ) Undead (WoF - "druhá" inska na fear " což je taky pecka) Tauren (větší hp, stun, což je nic moc) Troll (Berserk- hodí se k rapidu to pak střílíme jak pravý snipeři :D + větší šance na crit s bowama) Belf ( ten torrent vypada dobře, ale využívaný byl na TBC.. ted jeho použitelnost značně poklesla, jelikož s wotlk a cata přišlo hunterum docela hodně defensivních cooldwnu, takže tak) a v neposlední řade Goblin (druhá disengage, což je taky super)

Priorita států Takže státy jak je asi od cataclysmu každému jasné, tak je mít co nejvíc agility.. prostě to rvát kam to jde, takže
Agility>Crit>Hit(5% v PvP) > Spell pene cap (195) > Haste > Mastery - mastery si nejsem jist, jestli tu funguje, ale stejnak pro MM huntera téměř nepoužitelná.

Profese:
Za huntera bud LW (130 agi na wristy), Tailoring (1000 AP na cloak)- asi nejlepší profese, skinning (cca 60 crit)- useless, eng-asi druhá nejlepší profese pro huntera.

2v2 komba : pro huntera na cata bych doporučoval 2x dmg comba typu feral hunter (moje oblíbené), také není k zahození hunter war,hunter DK, hunter dlock, hunter f mag, a také je docela OP cb feral r3... s healerem bych doporučoval jedině s priestem (nekonečně CC chainy) , ale tady na ice wow jde hrát "všechno se vším" .

3v3 komba: do 3v3 bych doporučoval KFC (hunter, war,healer), nebo thug cleave ( hunter,rog,healer) nebo PHD (hunter, healer,dk), nebo také jungle cleave (hunter, feral, healer), jako healera do těchto komb je nejideálnější priest, ale pala a shaman také není k zahození

Reforge:
Takže prvně si reforgnout hit cap (5% v PvP) a poté to rvát do critu všude kde to jde..

Talenty:
Tyto talenty jsou nejlepší, ale tady nefungují základní talenty pro MM huntera jako je třeba Entrapment..
http://imageshack.us/a/img841/9391/femq.jpg
Glyphy:
Glyph of Arcane shot
Glyph of Chimera shot
Glyph of Kill shot

Glyph of Master's call
Glyph of Disengage
Glyph of Detterrence

Glyph of Scare beast
Glyph of feign death

Gemy:
Takže gemy jak jsem už zminoval, tak rvat co nejvic agi at si jedem pořádný bomby (nebo ne? :D ) .
Červené 40agility (Delicate Inferno Ruby)
Modré 50 spell penetration (Stormy Ocean Sapphire)
Žluté(Oranžové) 20agility 20crit (Deadly Ember Topaz) nebo 20 agility/20 resil ( Lucent Ember Topaz) , já doporučuji 20agi 20 resi, protože resi není podle mě nikdy dost .

Enchanty:
Head 60agi 35 resi
Shouldery 50 agi 25 resi
Cloak crit, nebo pokud máte eng, tak parachute cloak, pokud máte tail, tak enchant z tailu
Chest 40 resi
Wrist 50 agi, pokud máte LW, tak 130 agi
Hands pokud máte eng, tak si tam dejte něco z toho, pokud ne , tak haste/ mastery
Belt bud extra gem z BS, nebo pokud máte eng, tak 18000 absorb, což je epic, ale nejde v aréně
Legs 195AP 55 crit
Boots 30 stam a minor speed, nebo 25 agi a minor speed
Ringy pokud máte ench, tak 40 agility

Gearování:
Takže ohledně gearu, doporučuji jet full pvp , protože huntera tady skoro všichni krájí, takže celý set Vici/Ruth,
Wrist : ten s hit ratingem
Cloak: s critem
Neck: s mastery
Waist: s critem
Boots: s haste
Ringy: oba pvp, takže není na výběr
Trinket: určitě na burst Vici/Ruth Badge of Conquest (to s use), jako druhý samozřejmě insku, pokud hrajem humana, tak k tomu bych přidal Vici/Ruth Insignia of Conquest (equip, že máte šanci, že vám to dá určitou agilitu při procu.
Polearm: pyrium weapon chain
ranged z engu bud ten novy z FL za daily, nebo ten 800 AP
Peti:
Jako peta do PvP pro začátečníky bych si dal jako main peta Pavouka (Web na 5 sec) , pro zkušenější Opici, Dále jako další pety bych si dal Cat ( agility buff) , Wolfa (crit buff).

Addony:
Vypíšu jen pár addonu, které používám, nejsou to nějaké extra "huntardské" addony, prostě taková klasika do PvP :
Doom Cooldown Pulse Když vám skončí nějaký cooldown, tak vám problikne uprostřed obrazovky jeho obrázek.
Gladius custom arena unit frames, vylepšené o insku, DR a tak.
Icicle na enemy nameplatech vidíte cooldowny co použily
Interrupt Bar Interrupty, sice u huntera nepoužitelný, ale jde tam nastavit jaký koli spell, takže to jde využít jako Cooldown Tracker
Lose Control místo obrázků v interface je možno si nastavit, aby vám to ukazovalo, jaký má target/focus/ party member na sobě controly
Nice Damage hezčí font na dmg
OmniCC cooldowny na spellech
Power Auras je možno si nastavit, třeba že když dáte Rapid fire, tak aby vám to ukázalo nějakou "auru" , jako je to třeba u procu Instant Aimedu, v tomto addonu se meze nekladu; můžete si tam nastavit úplně co chcete .
Say Sapped když dostanete sap napíše to "Sapped" a ještě vám to napíše do chatu od koho máte sap , ale to vidíte jen vy.

Tipy a triky:
Jako základ je davat cons shot na cooldown, roar od peta zapínat jenom pokud dostáváme burst, nebo pokud má parták nějaké CC, nebát se používat Feign Death.. občas to zachrání, nebojte se v aréně zkusit cons shot-trap , pokud nemáte scatter či bad manner.

Taktiky:

a) DUELY

Hunter vs frost mage
U frost maga začnem camouflagou, pokud dá invis snažíme se ho najít Flarou. Až se objeví/najdeme ho, tak dáme instantně scatter trap.Můžeme mu tranq-shotnout barieru. Poté zapnem full CD a dame aimed shot+chimeru. Po té si nabijem focus přes steady shot, můžeme čekat frost novy, které instantně master's callneme, šetříme si bad manner u opice, pokud jí máme , při prvním deep freezu , podle situace můžeme trinketnout, nebo mu dat bad manner , aby jsme to vycounterovaly. Roar of sacrifice zapínáme , když máme 3/4 hp, nebo mage má cooldowny. Když dá kostku máme vyhráno. Snažíme se silencovat jeho casty, popřípade feign death. Více zkušenější hunteři už čekají po frost nove deep freez na openu a tak to Detterrencují. Detterenci můžeme použít, pokud nemáme nic, nebo dostáváme moc velký burst.

Hunter vs Fire mage
Fire mag je tady horší než frost mage. začínáme stejně jako u frost maga s tím rozdílem, že dáme aimed+chimera a poté hned silenci, aby dostal velký burst. Když se k nám mage dostane, tak zkušenější dávají detterrenci, protože očekáváme Dragon's breath. Roar of Sacrifice používáme na combustion. Snažíme se dette/silenc-tranqnout instant proc.
Macra:
Hodím sem pár maker, které používám:
FOCUS ATTACK PET
/cast [target=focus] Web
/Cast [target=focus] Bad Manner
/cast [target=focus] Web Wrap
/Cast [target=pettarget] Growl
/cast Charge

Master's call
#showtooltip master's call
/Cast [nomod, target=player] master's call
/cast [mod:shift, target=raptorka] master's call
/cast [mod:ctrl, target=daytona] master's call
Camouflage - Crysis style :D
#show Camouflage
/cast Camouflage
/say Cloak Engaged

cons shot, focus cons shot
#show concussive shot
/cast [nomod] Concussive Shot
/Cast [mod: shift, target=focus] concussive shot

Detterrence
/stopcasting
/cast Deterrence
/use Healthstone
/Cast [target=player] Spirit Mend

focus arena 1,2,3
/focus arena1
/focus arena2
/focus arena3
(v každém macru jenom jednou focus arena)

fcs web,bad manner
#showtooltip Bad Manner
/cast Dash
/cast [target=focus,harm,nodead][target=target,harm.nodead][]Bad Manner
/cast [target=focus,harm,nodead][target=target,harm,nodead][]Web

Feign Death
#showtooltip Feign Death
/stopcasting
/petfollow
/petpassive
/cast Feign Death
/use Conjured Mana Cake
/stopattack
/stopattack
/stopcasting

Flare
#showtooltip Flare
/stopcasting
/cast !Flare

Trapy
#show Freezing trap
/Cast [nomod] Trap launcher
/cast [mod:shift] Freezing Trap
/Cast [mod:ctrl] Ice trap

Hunter's marky + jidlo
/Cast [nomod] hunter's mark
/cast [mod:shift, target=focus] Hunter's Mark
/use [mod:ctrl] Skewered Eel

vyvolání peta 1 + ress,pokud je mrtev
#showtooltip [nocombat,pet,target=pet,nodead,nomod] Feed Pet
/use [nopet,mod] Revive Pet; [@pet,dead] Revive Pet; [nopet] Call Pet 1; [combat,pet] Mend Pet
/stopmacro [combat]
(takhle to jde na všechny pety, akorat místo call pet 1 tam dáte číslo jakého peta chcete vyvolat)

Petattack
/petattack
/petattack
/cast Lock Jaw
/cast Clench
/cast Bad Manner
/cast Web
/petattack
/cast dash
/cast Nether Shock
/cast Spore Cloud
/cast Snatch
/cast Clawr
/petautocastof Claw
/Cast Bite
/cast Charge
/cast Tailspin

aspect+chimera
#showtooltip Chimera Shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the Hawk, null
/cast Chimera Shot

Disengage
#showtooltip Disengage
/stopcasting
/cast Disengage

fcs scare beast
#show bad manner
/cast [target=focus] scare beast

Kill shot
#showtooltip Kill shot
/castsequence reset=1 !Aspect of the Hawk, null
/stopcasting
/stopcasting
/cancelaura Deterrence
/cancelaura Hand of protection
/cast Kill shot
/use Vicious Gladiator's Chain Gauntlets

target arena 1-3
/target arena1
/target arena2
/target arena3
(opět každé do jiného macra)

Pokud by to někoho zajímalo, tak moje UI ZDE
Závěr:
To je asi všechno co bych do tohoto topicu napsal, dělal jsem pro lidi, který by si nevěděly s mm hunterem v pvp rady a chtěly by ho začít hrát nebo tak, klidně komentujte, pokud by kdokoli potřeboval s něčím poradit, nebo by mu nebylo něco jasný, stačí napsat zde do topicu . Postupem času můžu dodat nějaké taktiky, tipy a triky.

S úctou Tixhuntah
Last edited by swaggot36 on 10 Aug 2013, 10:20, edited 11 times in total.

Quish
Posts: 29
Joined: 15 Mar 2013, 08:42
Location: Dolní Lhota
Contact:

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby Quish » 16 Jul 2013, 15:41

Jako dobrý, ale řekl bych, že tomu "návodu" chybí ta druhá půlka, ve které řekneš proč MM, co používat, něco o rotaci, prioritách atp.
Jinak samozřejmě dobrá práce a palec nahoru za snahu ;)

swaggot36
Posts: 673
Joined: 14 May 2013, 12:29

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby swaggot36 » 16 Jul 2013, 15:50

no proč MM? protože tady je to jediný spec který tady "funguje" (jk půlka spellů základních surv abilit u huntera tu nefunguje) , jinak mm je asi nejhratelnější spec v pvp u huntera; co používat a rotaci? to je podle situace... žádná rotace pro huntera v pvp neexistuje (nebo jo? ) , u všeho jde jen o situaci... jaké priority máš na mysli? a btw budu točit nějaká videa a hodím to do guide , ale to fakt časem..

Quish
Posts: 29
Joined: 15 Mar 2013, 08:42
Location: Dolní Lhota
Contact:

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby Quish » 17 Jul 2013, 22:13

Já jsem to nemyslel vůbec špatně, ale když už někdo bude používat návod, tak toho asi o dané class moc neví a proto je dobré na začátek napsat jaké jsou výhody MM, proč si myslíš, že je dobré to hrát. Potom můžeš popsat alespoň ten základ co používat, tj. něco ve stylu: Vždycky použijte tento a tento spell, když hrajete proti casterovi tak je k nezaplacení tohle, když proti melee, tak je důležité znát tohle a tohle, pokud máte možnost a nikdo do vás neútočí tak dávat jen tohle. Huntera mám rád a teď ho expím, takže co se týče té rotace tak nevím jestli u něj něco takového jde, to byl jen takový "výstřel na slepo". Ve wotlk si šlo u některých class udělat základní macro a potom v bg člověk běhal a mačkal jedno tlačítko a k tomu 2-3 situační. A ty priority, tím jsem právě myslel co se má používat jako první, když je možnost, třeba nahodit marku, potom serpent, atp. :)
Beru to z toho pohledu, že člověk co chodí arénky alespoň s nějakým úspěchem nepotřebuje návod, takže se na to kouknou lidé, kteří to opravdu moc neznají a ti by mohli podobné informace ocenit :)

Alette
Posts: 262
Joined: 09 Feb 2013, 03:33

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby Alette » 18 Jul 2013, 02:29

marku ti přidává talent z MM :) já vždycky hodim serpent, chimera (tu pokaždý co to jde) a pak už podle situace doplňovat focus steady shotem, arcane shoty, když procne tak aim shot a jinak je to hodne o controlu.. silence shot, scatter shot, trapy a jelikož jsem elf tak i racialka na silence.. a ještě koukám že tu nemáš talenty.. dost důležitý, u MM je velkej rozdíl mezi pvp a pve :)

Edit: máš špatnej odkaz na to UI

swaggot36
Posts: 673
Joined: 14 May 2013, 12:29

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby swaggot36 » 18 Jul 2013, 06:35

mám ted problémy s imageshackem... když uploadnu obrazek a dam share tak to hodi odkaz, ale ten odkaz přesměruje na imageshack domovní stránku.. zkusím to nějak pořešit a hodím sem ty talenty

Temu
Posts: 603
Joined: 22 Dec 2012, 01:07

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby Temu » 18 Jul 2013, 06:36

ja pouzivam http://tinypic.com/ - zda se mi lepsi jak IS

swaggot36
Posts: 673
Joined: 14 May 2013, 12:29

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby swaggot36 » 18 Jul 2013, 06:40

Já jsem to nemyslel vůbec špatně, ale když už někdo bude používat návod, tak toho asi o dané class moc neví a proto je dobré na začátek napsat jaké jsou výhody MM, proč si myslíš, že je dobré to hrát. Potom můžeš popsat alespoň ten základ co používat, tj. něco ve stylu: Vždycky použijte tento a tento spell, když hrajete proti casterovi tak je k nezaplacení tohle, když proti melee, tak je důležité znát tohle a tohle, pokud máte možnost a nikdo do vás neútočí tak dávat jen tohle. Huntera mám rád a teď ho expím, takže co se týče té rotace tak nevím jestli u něj něco takového jde, to byl jen takový "výstřel na slepo". Ve wotlk si šlo u některých class udělat základní macro a potom v bg člověk běhal a mačkal jedno tlačítko a k tomu 2-3 situační. A ty priority, tím jsem právě myslel co se má používat jako první, když je možnost, třeba nahodit marku, potom serpent, atp. :)
Beru to z toho pohledu, že člověk co chodí arénky alespoň s nějakým úspěchem nepotřebuje návod, takže se na to kouknou lidé, kteří to opravdu moc neznají a ti by mohli podobné informace ocenit :)
jo ty plusy a minusy tam dodam ted.. jinak proti meelečkam si držet cons shot na CD, proti skoro nikdy nedavam serpent sting, jenom tehdy, pokud jsem si jist, že tento target nebudu chtít v blízké budoucnosti CC , na openu aimed+chimera,

Kubajza
Posts: 299
Joined: 05 May 2011, 18:05
Contact:

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby Kubajza » 18 Jul 2013, 18:42

Díki, za macro na chimeru :-) mal som také ktoré neustále hádzalo aspect aj keď som ho mal :) Tebe idú rukavice z Eng v arene? Mne hodí cd ale nehodí 480agi.

swaggot36
Posts: 673
Joined: 14 May 2013, 12:29

Re: 4.3.4 Tix's MM Hunter PvP Guide

Postby swaggot36 » 18 Jul 2013, 19:06

melo by to jit myslim si, ale to macro používám všude takže..


Return to “Hunter”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests