Lava burst + flame shock

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
kentaureus
Posts: 190
Joined: 16 Mar 2014, 14:41

Lava burst + flame shock

Postby kentaureus » 20 Dec 2014, 20:33

Zdravim, chci se zeptat, predtim nez to napisu do bugtrackeru. Kdyz se zacasti flame shock a po nem se casti flame burst, normalne flame burst critne tak jak ma. Nicmene na vsech serverech kde sem zatim hral a myslim ze i dle offike by melo jit nejdriv zacastit Flame burst a nez flame burst doleti k enemy hodit flame shock, zde to ovsem necritne. Vypada to jako by si ten spell vzal udaje o targetu ve chvili vzniku nikoliv pri dopadu

Micbjukenen
Posts: 347
Joined: 30 Oct 2013, 00:58

Re: Lava burst + flame shock

Postby Micbjukenen » 20 Dec 2014, 20:38

malo by to tak byt ale tu to s lava burstom tak nefunguje, ale to viac spellmy a viac classmy

Artisan
Core Developer
Posts: 1523
Joined: 03 Oct 2009, 18:56

Re: Lava burst + flame shock

Postby Artisan » 20 Dec 2014, 21:06

Je dost mozne, ze sa vyhodnocovanie robi uz po vycasteni spellu a nie az pri jeho dopade.

hlavmen
Posts: 1735
Joined: 10 Oct 2011, 15:05
Location: Třebíč

Re: Lava burst + flame shock

Postby hlavmen » 20 Dec 2014, 22:34

Je dost mozne, ze sa vyhodnocovanie robi uz po vycasteni spellu a nie az pri jeho dopade.
Dyt to je logický, ne? Jediné, co by teoreticky mělo změnit damage spellu už po vycástění, by mohly být debuffy na targetu. Ale třeba buffy na casterovi, který spell vycastil by to už neměly ovlivňovat po vycástění. Např máte 1 spell power a vycastite lava burst, mezitím, co lava burst letí, tak získáte milion spell power a hodíte flame shock, lava burst critne, ale dá 1 damage.

kentaureus
Posts: 190
Joined: 16 Mar 2014, 14:41

Re: Lava burst + flame shock

Postby kentaureus » 21 Dec 2014, 10:17

ten posledni koment jaksi nechapu, je to sice pravda, ale proste ve chvvili dopadu, pokud má debuff flame shock má to critnout

Micbjukenen
Posts: 347
Joined: 30 Oct 2013, 00:58

Re: Lava burst + flame shock

Postby Micbjukenen » 21 Dec 2014, 10:32

hlavmen dobre nato ides ale porovnavas hrusky s jablkamy, u toho lava burstu to tak ma byt ze aj ked shock das po critnut by mal nema to nic spolocne zo statmy a podobne ale s talentom ktory jasne hovori kazdy lava burst ktory damagedne traget bude crit ak je na targete flame shock to damage spell da az po dopade na target cize ak je pocas letu casteny shock splna ajtak podmienku

no a co ty pises tak stastny mas pravdu ale nie tak celkom napr take nieco ako snap shot ked pri burste nahodis dot efekty tak by mali thikat ako na burste pokial nepadnu takze ak ich obnovujes nemalo by menit dmg nie, lenze tu refreshuje kazdu je to zlozite dost

hlavmen
Posts: 1735
Joined: 10 Oct 2011, 15:05
Location: Třebíč

Re: Lava burst + flame shock

Postby hlavmen » 21 Dec 2014, 10:48

Mluvím teď obecně, ne jen u lava burstu. Prostě si myslím, že je celkem ok, když se hodnoty spellu porovnávají až po vycástění a pak už se s tím nehne. Jenomže jak říkáte, že to má critnout ikdyž ten flame shock hodíte za letu lava burstu, tak to tím celkem nabouráváte celej stávající systém :D Já vám věřím, že to tak má bejt, je to logický, ale jen jsem chtěl podotknout, až to bude někdo opravovat, že by vlastnosti spellu (damage, crit chance atd) neměly být ovlivňovány stavem castera po vystřelení, ale jen debuffama/buffama targetu, na který to letí.
Lava burst letí, vy se můžete nabuffovat během letu jak chcete, ale jeho damage to neovlivní, ale když mu během toho letu někdo hodí flame shock nebo debuff na +500% damage taken, tak to jeho damage ovlivní. Je to jako DoT snapshot, kdy damage DoTky po aplikování ovlivní jen další buffy/debuffy/redukce, ale caster s tím už nic nenadělá.
edit: mimochodem ele masterka furt nefunguje tak, jak by měla a myslím, že v tomhle případě by byla v některých situacích její funkčnost dost ovlivňující (mluvím o tom, že masterka dá damage ihned jak dopadne spell, ale přitom by ji měl shaman jakoby znova vystřelit, tím pádem by měla být ještě nějakou chvíli ve vzduchu) Jestli se pletu, tak mě opravte, nikdy jsem to moc nezkoumal.

Teu
Administrátor
Posts: 5317
Joined: 30 Aug 2009, 17:59
Location: kdesi na vesnici
Contact:

Re: Lava burst + flame shock

Postby Teu » 22 Dec 2014, 13:27

Nepřijde mi, že jsi to pochopil... tady nikdo neřeší buffy castera, nebo za kolik má ten lava burst dát dmg... ani nikdo neřeší ovlivnění buffů castera... ten flameshock na targetu je pro tenhle případ debuff a ne jen dot efekt, který má zaručit 100% crit chance lava burstu.

Ono je to pro ele shamany do pvp docela nevýhodné, protože pokud by to fungovalo, tak jak by rád autor topicu, tak si někde skrytě nacástí lava burst a ten než doletí, tak si na target hodí flameshock, čímž místo dmg za 40k dá za 80k a to je rozdíl řekněme 30% hp targetu (neřeším resisty/resilku apod.)

hlavmen
Posts: 1735
Joined: 10 Oct 2011, 15:05
Location: Třebíč

Re: Lava burst + flame shock

Postby hlavmen » 23 Dec 2014, 10:06

Prostě snapshot statů castera při vystřelení a přepočítání crit chance při dopadu...
Nechtěl jsem abychom se dostali ke snapshotu všeho při dopadu :D To by pak mohl někdo vystřelit, zapnout CD a LB by dopadl s vyšším damage.

Nev
Posts: 6
Joined: 16 Feb 2013, 15:53

Re: Lava burst + flame shock

Postby Nev » 27 Dec 2014, 11:41

To znamená, že pokud mám debuff Flame Shock a cleansnu si ho během letu Lava Burstu, tak mám stejně smůlu a dostanu 100 % crit ? :D


Return to “Shaman”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests