Elemental shaman - Haste or Mastery?

Moderator: Forum moderator

Forum rules
Tato sekce slouží k diskuzi o povoláních. Nikoliv k hlášení bugů, k tomu je určený >>BUGTRACKER<<. Nevhodná témata budou uzavřena nebo smazána.
----------
This section is used to discussion about classes, Not to report bugs, for it is designed >>BUGTRACKER<<. Offtopics will be closed or deleted.
Dontbanmeanymorepls
Posts: 250
Joined: 10 Jul 2012, 00:00
Location: Jičín <3

Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby Dontbanmeanymorepls » 18 Mar 2013, 01:35

Ahoj, otázka jasná. Co se víc vyplatí z těchto 2 statů pro fresh doexpenou 85 po dosažení hitcapu 1742 hit rating?

Já mám radši haste, tam je celkem jistota, že mi to zvýší DPS, už jen z hlediska rychlejších castů + ticků Flame Shocku (reset CD na LvB) kdežto Mastery jde o náhodu, jak to procne.

Mám teď 29% šanci na Overload + 14.42% haste.

Kragmos
Posts: 239
Joined: 04 Nov 2012, 11:05

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby Kragmos » 18 Mar 2013, 17:04

Nieje to o nahode.O nahode je dane kedy ti to procne,kdezto percentualne by si to mal mat po kazdom fighte cca rovnako +- 29%.

Jarous88
Posts: 78
Joined: 01 Jul 2012, 23:21

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby Jarous88 » 18 Mar 2013, 17:50

No na netu doporučujou mít tyhle 2staty tak nějak vyrovnaný a snažit se je zvyšovat stejnoměrně. Jako primární stat po hit/spiritu je intellect a potom tyhle 2 na stejno.

mraky haste bych viděl do areny třeba ale na PvE mi rovnováha příjde optimální.

P.S.: samozřejmě budu rád když mě to někdo vyvrátí s nějakým rozumným vysvětlením.

Dontbanmeanymorepls
Posts: 250
Joined: 10 Jul 2012, 00:00
Location: Jičín <3

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby Dontbanmeanymorepls » 18 Mar 2013, 21:00

Tak dnes mi bylo ingame vysvetleno, ze haste je lepsi nez mastery za predpokladu FUNKCNIHO Fulmination (coz nefunguje), ale kdyby slo, jak ma, tak je to zrejme - vic vycastenych spellu -> rychleji nastackovan Lightning Shield -> vetsi dmg

Ale jelikoz nefunguje, tak se priklanim spise k predchozim odpovedim.

FotrikCZE
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2011, 11:01

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby FotrikCZE » 19 Mar 2013, 08:50

on ten flumination relativne funguje az na to , ze ne v pve na hc dungy a raidy i kdyz i tam se najdou nekteri bossove na , kterych funguje.A co se tyka ressetu cd tak to prave je diky mastery , ktery ti zarucuje , ze cim vice ho budes mit tak tim castej se ti cd ressetne. ja mam na ele nejakych 15 mastery a trinket z valiony a pokud se i on zapne tak dvam 3x-4x za sebou LvB.

Kubajza
Posts: 299
Joined: 05 May 2011, 18:05
Contact:

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby Kubajza » 19 Mar 2013, 12:44

ja mám shamana, v aréne mám 27% haste + zapnuté CD vyše 60%, takže ked sa zapnem tak nahádžem aj 350k dmg v priebehu 10sec. Ale ja to jedno asi čí maxuješ haste alebo mastery budeš mať približne rovnaké dps.

Longbeard
Posts: 67
Joined: 12 Mar 2012, 10:26
Location: Přímo za tvými zády, šmejde!
Contact:

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby Longbeard » 29 Oct 2013, 13:19

Mozna trochu mimo misu, ale pro cerstvou 85 by se mozna dalo preferovat MASTERY. protoze bude muset vycastit min spellu, ale bolty poleti tak nejak ve stejnym poctu ... tudiz usetri manu / kde predpokladam, ze jako cerstva 85 by mohla mit nejvetsi problem.
Na druhou stranu, co ja hraju shamika, tak pokud hodinu nespammuju chain lighting, tak se mi mana nikdy nevybije, tak nevim :D

RagnarokCzD
Forum moderator
Posts: 2104
Joined: 19 Jun 2012, 23:19

Re: Elemental shaman - Haste or Mastery?

Postby RagnarokCzD » 29 Oct 2013, 18:50

ja mám shamana, v aréne mám 27% haste + zapnuté CD vyše 60%, takže ked sa zapnem tak nahádžem aj 350k dmg v priebehu 10sec. Ale ja to jedno asi čí maxuješ haste alebo mastery budeš mať približne rovnaké dps.
Co se týče burstu > tedy pvp ... tak je to opravdu relativně jedno bo se málokdy dostanete na nějakou hodnotu kde to má nějak extra velkej efekt.
Osobně maxuju mastery + enchanty a trinkety s use, nebo procem se snažim zase nabrat na haste, bo tam to skáče po stovkách a to už je cejtit.

Ale co se týče PvE a stabilního dps, tak sem s hastovacím eq dával asi o 4-5k víc.



Return to “Shaman”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests