Probuzeni ze sna - prolog

Moderator: Forum moderator

Napheonis
Posts: 8
Joined: 31 Jul 2012, 21:44

Probuzeni ze sna - prolog

Postby Napheonis » 01 Aug 2012, 21:56

Nepište sem, prosím. Hodnotit můžete zde: viewtopic.php?f=34&p=86723&sid=90586583 ... f8b4#p8672

PROBUZENI ZE SNA - Prolog

Děj se odehrává dvě staletí po smrti Deathwinga. Aspekti po hodině soumraku přišli o moc darovanou titány a stali se smrtelnými. Azeroth byl zachráněn, ale Staří bohové čekají na správnou příležitost a hodlají vyčistit celý Azeroth od života. Podaří se jim ovládnout svět a využít zaneprázdněnosti jednoho z aspektů? To se dozvíte v tomto více než dvacetidílném příběhu plného nečekaných návratů, objevů a smrtí. Užijte si tedy první část, kterou je prolog příběhu z budouctnosti světa Warcraftu.

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----
ZAČÁTEK PROLOGU

Všichni, kdo jsem vejdou, tak spí. Spánek a odpočinek má být klidný, jak si myslí ti, kteří odtud před nedávnem odešli. Byli tu tak dlouho, že nás tu uvěznili a drželi po dlouhá léta mimo realitu. Nebýt jejich nepozornosti a návratu té naší loutky na jejich svět, žijeme zde dosud uvěznění. Sen teď patří nám a až se dostaneme na jeho začátek, už nebude cesty zpět. Já N'Zoth a mí beztvářní služebníci se už brzy probudí ze sna.

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

Krasus se procházel po jednom ze středních pater Wyrmrest Temple a sledoval, jak se jeho děti učí létat. V tom najednou se mezi nimi na obloze objevila zelená šmouha, která letěla rychle jeho směrem. Byl to Yseřin druh s jménem Tanearis. ,,Krase, má paní se vrátila a je zraněná!"

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

,,Ysero! Pro Elune, už jsi zpátky, neboj se." uklidňoval Krasus paní snů a zároveň jí léčil zranění. Yseru odnesli do jedné z menších komnat v chrámu. Sen ji vyvrhl na břeh reality a ona byla ráda, že zůstala naživu, protože podobná věc se jí nikdy nestala.
Byl jarní podvečer a na northrendském nebi se koupaly krásné červánky. Celý chrám se v téhle červeni nádherně blyštil. V jarních měsících zde bylo plno radosti z nově narozených dráčků modré dračí letky, která se konečně rozrostla natolik, aby se mohla vrátit do jejího domova, ostrova Coldarra v Borean Tundře. Na tváři Ysery však bylo vidět v těchto radostných dnech veliké vyčerpání a strach. Ta Ze Sna se po několika letech probudila.
Po pár hodinách odpočinku konečně nabrala dostatek síly na to, aby promluvila: ,,Před pár staletími jsem obětovala všechnu sílu od Eonar k záchraně světa a stáří mě už dávno oslabilo. Vrátila jsem se do reality, abych zastavila Deathwinga a uzdravila svět. Vše to byla léčka hodná Starého boha. V době mé nepřítomnosti N'Zoth ovládl Smaragdový sen, vytvořil v něm dokonalou iluzi a vše se mi zdálo být v pořádku. Teď vidím pravdu. Umírám, Krase! Už brzo se připojím k Alexstrasze a ty, aspekte života, zabráníš pravému soumraku."
Krasus tomu nevěřil. Už samotná smrt jeho družky ho zasáhla. Jednoho dne odešla ke stromu u pohřebiště rudých draků v Ruby Dragonshine a už se nevrátila. Zemřela pokojnou smrtí a přidala se tak ke stovkám svých dětí, které odpočívaly kolem ní. Stalo se to teprve nedávno. Alexstrasza považovala své poslání za splněné a odešla s jistotou, že rudou letku dobře povede její milovaný druh. Aspekti měli zabránit soumraku, tohle byl jejich pravý úkol a oni ho považovali za splněný. Stále ale bylo co chránit, poněvadž život, čas, magie a sny spolu s přírodou existovali.
,,Ysero, musíš mi toho ještě tolik prozradit. Pošlu pro Malfuriona. Ten snad bude vědět, co a jak." Ysera pomalu vstala a podívala se Krasovi do očí ,,Ne, to nemusíš. Myslím, že to vytržení ze sna cítil také a není na tom tak špatně jako já. N'Zoth chtěl zranit hlavně mě. Malfurion se mi určitě zanedlouho ozve. A jestli chceš pomoct zachránit svět, mám nápad. Nevím, jestli na to přistoupíš."
Ysera dlouho přemýšlela, zda může o tohle Krasa vůbec požádat, ale pokud chtěla získat zpět ochranu nad snem a ochránit realitu před starým bohem, mohla to být jejich jediná šance. ,,Krase, jsi aspekt života. Můžeš ho chránit, brát i vracet. Máš u sebe stále srdce magie? Sama s druidy ve snu bojovat nedokážu proti tak velkému nebezpečí, jako je Starý bůh na svobodě. Kdo jiný má dostatek vědomostí na to, aby obnovil staré magické průchody do sna, než on?"

KONEC PROLOGU

Rád budu psát dál. Vždy jsem si chtěl vytvořit nějakou povídku nebo příběh, ale nikdy bych neřekl, že mě to bude až tak bavit.
Vycházel jsem z historie a lore Blizzard Entertaiment. Všechny věci a osoby, které mají v příběhu zastoupení, byly vytvořené Blizzardem. Přemýšlel jsem nad tím, jak bude vypadat budoucnost z pohledu dračích aspektů a napadlo mě vytvořit příběh, kde by aspekti v budouctnosti sehráli alespoň malou roli.
Každý autor může příběh, knihu nebo povídku někomu věnovat. Já bych tento příběh věnoval fanouškům světa Warcraftu, dobrým a slušným hráčům a hlavně správcům i gamemasterům našeho serveru, kteří odvádí skvělou práci.
Díky moc všem a těším se naviděnou u dalšího dílu :)
Last edited by Napheonis on 03 Aug 2012, 09:36, edited 5 times in total.

Napheonis
Posts: 8
Joined: 31 Jul 2012, 21:44

Re: Probuzeni ze sna - prolog a 1. část

Postby Napheonis » 02 Aug 2012, 14:19

PROBUZENI ZE SNA - 1. Část

---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ----------

Seděla na trůnu z mramoru pokrytém korály a perlami, na každé opěrce vyobrazena podobizna s její tváří. Kdysi byla její hlava pokryta krásnými zlatými vlasy, které měla propletené stříbrnými nitkami. Teď byla místo vlasů protkána černými hady, šklebící se na všechny strany. Její kůže, která měla odstín levandule byla nyní modrozelená a pokrývaly jí drobné šupinky. Krásné elfské tělo se protáhlo a získalo na hadích rysech. Už nežila na vzduchu, ale hluboko pod hladinou moře a plazila se jako had. Místo dvou rukou měla rovnou čtyři.
Azshara a její urození prošli obrovskou změnou. Byl to dar, který přijali od Starých bohů za slib, že jim budou sloužit. Azshara vstala z trůnu, aby mohla nechat jednu ze svých služebnic ho očistit. Kdyby to trvalo příliš dlouho, služebná by mohla přijít o hlavu. Azhara kolem sebe udržovala dokonalost a vše, co se jí nezdálo být správné, muselo z jejího dosahu pryč. Nemohla se ale zbavit jedné věci a to byl strach z toho, že se jednou Staří bohové ozvou a nezapomenou na její slib.

---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ----------

,,Malygos? Ano, jeho magickou essenci mám. Má mnoho vědomostí, o tom není pochyb. Ale bojím se, že zůstal šílený. Nikdy mu neodpustím to, co chtěl udělat smrtelníkům. Jak bys ho chtěla donutit k tomu, aby ti pomohl vytvořit portály do Smaragdového snu?''
Bylo mu ho líto. Při odhalení Deathwingovy zrady byl Malygos první, kdo se s ním vrhl do boje a Deathwing ho za to potrestal tím, že téměř vyhubil jeho modrou dračí letku. Malygos zůstál sám a v průběhu několika tisíciletí zešílel. Krasus hlavně myslel na válku o Nexus, v které zahynulo mnoho jeho přátel z řad draků i mágů Kirin Tor, když si Malygos chtěl nechat magii jen pro sebe. Alexstrasza ho v této válce s pomocí dobrodruhů zabila a jeho duši uvěznila do artefaktu, který zdědil Krasus.
Nyní ho k sobě za pomoci magie přivoval, aby si ho detailně prohlédl. Zvedl nad hlavu krystalové srdce magie a vystavil ho slunci. Bylo krásné. Krystaly, které odrážely světlo vycházející z okna prozářily zeď a vytvořili na ní krásné ornamenty v různých barvách. Nebyla to jen hra přírody, ale i magie, která z Malygovi esence vyzařovala.
Ta Ze Sna byla také tímto výtvorem okouzlená a začala vysvětlovat Krasovi, jak otevření portálů dosáhnout. ,,Upravovat sny a sesílat je k vám dokáže každý z naší letky, k tomu naštěstí Smaragdový sen nepotřebujeme. Sny vnímáme jako realitu, dokud se neprobudíme. Nikdy si nepamatujeme začátek sna a vždy se v něm ocitneme uprostřed děje. Vytvořím pro něj sen, který ho donutí stvořit portál. Portál ale musí být v realitě. Bude to těžké, takže svolej všechny aspekty. Malfurion už je na cestě. Mám pro něj zajímavou roli v Malygově snu."

Napheonis
Posts: 8
Joined: 31 Jul 2012, 21:44

Re: Probuzeni ze sna - prolog, 1. a 2. část

Postby Napheonis » 03 Aug 2012, 21:34

Probuzeni ze sna - 2. část

O dva dny později se měli setkat čtyři aspekti a Malfurion na nejhornějším patře Wyrmrest Temple. Uprostřed patra byl velký oválný stůl s erbem každé dračí letky. Alexstrasza používala toto patro jako sál pro jednání se smrtelníky a dost často se tu konala setkání mágů Kirin Tor a modrých draků v čele s aspektem Kalecgosem. Na památku obětí hodiny soumraku zde byly ponechány rýhy v podlaze od Ultraxionových drápů, které připomínaly hrůzu tohoto Deathwingova výtvoru. Na klendbě kopulovité střechy byla malba vyobrazující bitvu u Maelstromu, kde aspekt smrti zemřel a skončil Cataclysm.

----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- -----

,,Kolik nás chybí? Všichni by tu už měli být." Byl odtud krásný výhled na zasněženou northrendskou krajinu, ale Ysera s nedočkavostí hleděla do dálky, jestli neuvidí někoho letět. Krasus seděl na židli blízko ní a naléval si ze džbánu vodu. ,,Chybí pouze Nozdormu. Kalec a druid se šli proletět do Dalaranu, protože chtěli navštívit mistra Rhonina. Bylo to hlavně Malfurionovo přání." Ysera se podívala o trochu víc nahoru ke slunci, které tuto polední hodinu zářilo opravdu silně.
,,Už vidím Nozdormu. Vtipálek. Celou dobu letěl v místě, kde bylo slunce, takže jsme ho nemohli vidět. Jeho bronzové šupiny ho skvěle maskovaly." Nozdormu začal brzdit a vypadalo to spíš tak, jako by se připravoval zaútočit. Křídla měl roztažená dozadu, byl celý skrčený a tlamu měl otevřenou dokořán. Volal snad na ně něco? Krasus se přeměnil do draka a rychle letěl k naproti němu. ,,Krase, zastav mě nějak!" Krasus nezaváhal a rychle vyčaroval ochranou bariéru. Vzduch kolem aspekta času několikrát zvýšil svoji hustotu a to Nozdormu zpomalilo.
,,Takže jsme všichni." pronesl Krasus a vydal se klidným tempem za Nozdormu zpět k chrámu. Krasus slyšel Nozdormu reptat ,,Doufám, že je to důležité, když jsem se sem táhl takovou dálku. Podívej se na mě. Myslíš si, že ti může takový stařec pomoct?" Ztráta síly od titánů se dotkla Nozdormu ze všech aspektů nejvíc. Přišel o možnost cestovat v čase. Teď byl Nozdormu pouze jeden a už neexistoval v minulosti ani v budouctnosti, už se dále nemohl plavit po řece času. Byl to Krasus, který se mu snažil ukázal, že realita je to nejdůležitější. Tihle dva si moc nerozuměli, ale každý měl k tomu druhému velkou důvěru.


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Probuzeni ze sna - prolog

Postby winterseer » 03 Sep 2022, 08:43

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Probuzeni ze sna - prolog

Postby winterseer » 13 Oct 2022, 12:19


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Probuzeni ze sna - prolog

Postby winterseer » 13 Oct 2022, 12:20


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Probuzeni ze sna - prolog

Postby winterseer » 13 Oct 2022, 12:21


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Probuzeni ze sna - prolog

Postby winterseer » 13 Oct 2022, 12:23


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Probuzeni ze sna - prolog

Postby winterseer » 13 Oct 2022, 12:24



Return to “RP příběhy / RP tales”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests