Šťastné a veselé… a něco navíc

Moderator: Forum moderator

Bahamut_Lord
Master Spammer
Posts: 12398
Joined: 20 Sep 2009, 16:12
Contact:

Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby Bahamut_Lord » 28 Dec 2011, 22:59

Žil byl jeden goblin, lidumil, velký sběratel koberců a milovník rybolovu. Jeho vášeň pro koberce byla tak obrovská, že si nakonec vysloužil přezdívku Gobelín. Jednou se tak Gobelín rozhodl vyrazit ulovit něco na štědrovečerní stůl, a tak sbalil své sušené červíčky a sekeru a vyrazil k rybníčku u lesa. Chytá chytá a najednou mu v klacku zacuká, rychle úlovek tahá z vody a co nevídí! Kapr to sice není, ale jako správný goblin ani Gobelín línem nepohrdne. Ryba sebou nějak divně mrská, otvírá tlamu a zběsile po něm mrká, ale goblin ničeho nedbá, usmívá se nad svým línem a pod vousy si pobrukuje "Kéž by tak viděli nějací dobří lidé co jsem ulovil, jistě by mě pochválili". Najednou se zableskne a kde se vzali tu se vzali, zpoza lesa vyběhne skupina statných mužů a už si to míří za zkoprnělým Gobelínem, který jen vykřikne „maminko!“. Nu a protože byl goblin lidumil, sebeobranu neovládal a skončil jako krmení pro ryby.

A ponaučení pro vás milé děti? Naučte se rvát, nebo si ryby kupujte v samoobsluze.

Bahamut_Lord
Master Spammer
Posts: 12398
Joined: 20 Sep 2009, 16:12
Contact:

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby Bahamut_Lord » 29 Dec 2011, 13:28

Mí bratři a já si chráníme záda navzájem už mnoho let. Paladinský trénink jsem prodělal jako sirota po té nešťastné nehodě se sirkami ve stodole, kdo tenkráte mohl tušit, že když mi na jaře otec s maminkou slíbí bratříčka k vánocům, budou o něj spolu psát Ježíškovi již ten den v seně. Ujal se mě Paladinský mistr zvaný Lamač, který údajně uměl zlomit každou kládu. Do té doby jsem si naivně myslel že jde o stromy. Jeho tvrdý výcvik ve mě zanechal doživotní stopy a nikdy na něj nezapomenu, možná i proto jsem dnes mužem cti a pokory. Vánoční slavnosti bývají většinou dosti smutné, většina vojáků z pevnosti se vrací ke svým rodinám, a tak jsme se s bratry rozhodli, že si dáme něco pro rozveselení. Zásoby vína na mše v kostele přes ulici jistě neubudou a pro dobrou věc musí správný muž bojovat. Narazili jsme tedy soudek a lačný mok začal pomalu téct do našich hrdel. Zábava byla v plném proudu, někteří už pomalu z otravy alkoholem dostávali halucinace či viděli dvojmo, když tu najednou zářivé světlo, záblesk a ... naše skupina stojí v lese a kousek opodál dvoumetrové zelené monstrum s kyjem v prackách se na nás zamračí a vydá bojovný pokřik. Ale náš výcvik mu více nedovolí a ihned díky přesile leží skolen ve sněhu. Chvíle radosti nad vyhranou bitvou vystřídá rychlé střízlivění na chladném větru a začínáme vidět věci reálněji. Goblina co si šel nejspíše ulevit k jezeru kopneme do díry kterou tam vymočil a odcházíme svižným krokem pryč. Jeden z nás si nadhodí „Taková ostuda, někdy si přeji, abychom se nenarodili“ . Najednou se zableskne a všichni zmizí.

Bahamut_Lord
Master Spammer
Posts: 12398
Joined: 20 Sep 2009, 16:12
Contact:

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby Bahamut_Lord » 30 Dec 2011, 00:22

Druidí slečna Mořský Vánek byla ještě mladá, její růžky stále pevné a boky strakaté, že se za ní každý vůl otočil. Ji ale zajímalo jen jediné, splynout s matkou přírodou, činit jí dobře a pomáhat němým tvářím. A tak poznala za svůj život spoustu zvířátek a naučila se od nich mnoho krásných zvyklostí. Jednou v temnou zimní noc se Vánek vydala do hlubin lesa, aby olízala žaludy z krmelců zda již nejsou zkažené, když tu zahlédne záblesk z nedaleké mýtinky. Opatrně našlapuje kopýtky aby se neprozradila potencionálnímu nepříteli, když dojde k zamrzlému jezírku. Nikde nikdo, jen vzdálená díra kterou zde asi vysekali druidi z jejího kmene, aby rybičky mohly pod ledem dýchat, když v tom zaslechne nějaké plácání opodál. Vydá se za podezřelým zvukem a vidí na zemi mrskající se podivně lesknoucí rybu, která zoufale mele tlamou jen promluvit. „Rybičko, rybičko, kéž bych byla jako ty a mohla ti rozumět“ Najednou se zableskne a z Mořského Vánku je v tu ránu mrož s kly a slyší jak ryba povídá: „Tak a je to v prdeli. Třetí přání pryč a já jsem stále od oleje z té skládky opodál, teď mě někdo najde a sežere a ani nezjistí, že jsem zlatá rybička“.

A tak vznikla první vodní forma druidů

Tormentela
Posts: 195
Joined: 03 Oct 2009, 11:17
Location: Most

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby Tormentela » 30 Dec 2011, 01:11

jé ten poslední je moc hezkej :)
může se sem psát?

Bahamut_Lord
Master Spammer
Posts: 12398
Joined: 20 Sep 2009, 16:12
Contact:

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby Bahamut_Lord » 30 Dec 2011, 11:04

Samozřejmě že může. Byla to jen minitrilogie, kdy jsem se v práci chvíli nudil :)


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby winterseer » 03 Sep 2022, 08:36

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby winterseer » 12 Oct 2022, 02:38


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby winterseer » 12 Oct 2022, 02:39


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Šťastné a veselé… a něco navíc

Postby winterseer » 12 Oct 2022, 02:41



Return to “RP příběhy / RP tales”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests