Will of Forsaken

Moderator: Forum moderator

Magos
Posts: 1
Joined: 15 Oct 2009, 10:58
Location: Slaný
Contact:

Will of Forsaken

Postby Magos » 23 Oct 2009, 00:07

Procitnutí


Procitnutí nepatří mezi novinky, je to jen krátká povídka z mojí dílny, která mi už delší dobu leží v nepoužívaném fóru naší guildy. Jedná se o jakýsi "prolog" k povídkám z tématu Forsaken - které mě uhranulo. Můžete tu najít jména členů nynějšího klanu Frostwolf, ale pokud najdete svoje jméno, tak vás žádám o prominutí - nebyl v tom záměr. Navíc mi její uvedení přijde velmi vhodné vzhledem k tomu, že nedávno proběhl "převod" od Aliance k Hordě. Pokud se i vy věnujete Forsaken, tak neváhejte a připojte svou tvorbu sem. Jen bych chtěl říct, že styl mého psaní je ovlivněn světem warhammeru, žádné dobré konce, žádný odpočinek. Jen smrt, krev a smích vítězů. Negativní a případně i pozitivní reakce (jak zdůrazňoval Teu) mi posílejte jako PM. A teď enjoy


Dorwin, hrdý kněží, ležel na zemi. Jindy modré roucho Kaplana Tísíce synů mělo karmínovou barvu a z jeho břicha trčely šípy, žádná krev ale netekla. V očích, které hleděli kamsi daleko - mimo tento čas a místo, se zračil nelíčený údiv. Dostali ho jako prvního, vzpomněla si Tarita. Bylo krátce po bitvě a Taritu probraly nějaké hlasy. Ve vzduchu byla cítit smrt a přestože ji neviděla poprvé v životě, zamrazilo ji. *Blíží se totiž moje smrt, proto to mrazení*. Pokusila se pohnout, ale věděla, že její snaha bude marná. Ze zad vystřelila bolest, neměla ale sílu ani syknout a zabořila se obličej znovu do bahna. Kladivo taureního bojovníka jí přerazilo páteř a pak ji tady nechali ležet. Věděli, že umře. Kolem ležela její rodina - ne skutečná, protože ta zemřela už dávno. Prohráli svoji poslední bitvu. Kapitula Tisíce Synů ležela na pláni kdesi v Planoucích stepích, pod dohledem hory Blackrock, za které zvolna zapadalo slunce, osvětlujíce svými posledními paprsky toto údolí smrti.

"Bylo to pro dobro Aliance" mluvil kdosi. "Nemohli sme tu být. Když se vás chystali napadnout, tak jsme museli využít tu příležitost. Nikdy jindy nebyla možnost získat zbraně takové moci, abychom se jim vyrovnaly. proč to nechceš pochopit?" Tarita ten hlas nepoznávala, ale měla by vůbec? Ona žila jen pro svoji kapitulu a nikdo z těch, co žili mimo, ji nezajímali. "Pochopit?!" chraptěl hlas plný čiré nenávisti a pohrdání. "Jste prostě zrádci. Tohle nebyla jediná možnost. Kdybychom je odrazili, tak jsme ty zbraně mohli získat všichni!" tento hlas znala. Byl to Primarcha její kapituly, Dorwin. "Ty tomu prostě nechceš rozumět!" mluvil naštvaně ten neznámí. "Vy jste stranou, nechali jste nás na pokoji a sami si hrabali. Ale konečně jste pro nás udělali něco dobrého!" Tarita dotyčného ani nemusela vidět, aby si představila ten úlisný úšklebek. "Tak mi jsme stáli stranou?! Byli jsme první, kdo se odvážil vzdorovat Hordě, zatímco vy jste pořád seděli zalezlí a nechali naše města hořet!" oponoval nenávistně Primarcha. "A vy? Vidíš tu službu ubožáku? Jen se podívej! Podívej se na Helen! Cože? Ty se na ni nedovedeš ani podívat? A proč? Je z ní přece tak krásná stříbrná socha! Víš proč? Oheň nemrtvého čaroděje roztavil její zbroj a usmažil ji zaživa. Její nelidský jekot mi zní do teď v uších. Umlčel ji až kov v ústech. A co Snorry? CO?! Podívej se pořádně. Tady je a tady je taky a tady taky! Museli ho rozsekat na kusy! A dokud mu válečný kyj nerozdrtil lebku, tak řval kletby a pronášel přísahy Zášti, tak jak to dovede proklínat jedině trpaslík. Jen se podívej ty ubožáku! Copak? Není Ti dobře? Vidíš krásnou druidku Shandris? Sama Tyrande nám ji propustila ze svých osobních služeb! A teď je kde? Támhle leží zkroucená s proseknutým břichem v kaluži vlastní krve. Orčí sekera předvedla čistou práci! A vidíš někde rytíře ze Stříbrné ruky? Eragonise? Toho pohltila země, protože od jeho svaté zbroje se všechny útoky jen odráželi. Dlouho stál proti přesile, než ho magie šamanů poslala do útrob těchto plání. A co mladý zbojník Dufy? Vypadá že spí, co? V rovném boji s trollím zabijákem vyhrál, ale stačila jediná malinká ranka a zbraň napuštěná jedem vykonala svoje. A vidíš Illiada? Ano, to vedle Tebe je jeho tělo. Tak dlouho svou obratností unikal, dokud nebyli ostatní sraženi k zemi. Pak se na něj vrhli najednou! Všichni! A předvedli práci zkušených řezníků. Jen se pořádně rozhlídni kolem a uvidíš i ostatní! Bartuc, Moga, Fundin a další! Vidíš?! Ani se neodvážíš na mě dívat! Ale slyšíš mě dobře, já to vím! Kam jdeš?! Utíkáš?! Jen běž, ale slyš slova kněze z nejvyšších kruhů Spolku Úsvitu a Primarchy Tisíce Synů! Umírám taky, ale já Ti přísahám, že při všech silách jimiž vládnu proklínám Tebe a Tvé spolubojovníky za zradu které jste se dopustili! Za smrt, pokoření a zatracení, které se mé kapitule dostalo Ti přísahám pomstu! Strašlivou! I kdybych nikdy neměl na tomto světě dojít klidu, tak se pomstím Tobě a na všech Tvých blízkých!" Řval Dorwin do zvuků cinkajících podkov. Tarita se snažila poslouchat svého Primarchu do konce, ale opouštělo jí vědomí. Byla o něco klidnější. Teď věděla, že jejich smrt nebude zapomenuta, přísaha Primarchy se jistě naplní. *Stojím při Tobě, můj Primarcho*. Dala bych všechno za to, abych se mohla pomstít také. Odpusť, že jsem nebyla dost silná. Poslední, co slyšela bylo, jak Primarcha odříkává nějakou před smrtnou modlitbu. *Nikdy jsem nevěřila v žádného boha* - byla její poslední myšlenka a potom zemřela.

Ústa měla plná hlíny a rukama hrabala nad sebe. Dusím se! Uvědomila si s hrůzou. Ležím někde v zemi a udusím se hlínou!. Najednou se jí kolem zápěstí obtočili kostnaté prsty a táhli vzhůru. Hlava jí vykoukla z hlíny a nehledíc na svého zachránce shrabávala hlínu ze zbytku své kostry. "Aaaaaaaaa!" Zařvala, ale místo jejího hlasu se ozvalo jen chrčení. Chtěla se zvednout, ale její noha ještě vázla v hrobě. Se strachem se podívala na toho, jež je pomohl. Kostlivec na ni upíral své zařící oči a usmál se. "Nečekal jsem Tě tu, drahá Tarito." naplnila ji hrůza "Můj Primarcho?" "Ano, už to tak bude, bohužel už ničemu nevládnu a proto si neponechám ani jméno. Od teď budu Ismael. Vítám Tě v novém věku, který naplníme krví těch, jemž se budeme mstít. doufám, že s Tebou mohu počítat, Tarito?" "Ano" odpověděla s pochopením. "Můžeš, ale ani já si nenechám své ldiské jméno. Nyní jsem Setra." "Pak tedy pojď má valkýro" pomohl ji na kostlivé nohy a úšklebkem, který mohl být úsměv stejně dobře, jako projev bolesti, Ismael "Čeká nás mnoho práce" dodal a podal jí meč. "Ležel tady na zemi, sám mám také jeden. Magie, jíž sem vládnul je v tuto chvíli pryč, takže se budeme muset naučit používat tohle" a zamával svým mečem ve vzduchu. Setra svůj přijala se šklebem, který měl být úsměvem. "Stejně se mi to takhle líbí daleko víc. Jdeme?" "Ano - vlastně ne, musíme probudit ostatní" zněla Ismaelova odpověď a bylo zřejmě, co to znamenalo. Dva nemrtví se zvedli začali odhrabávat kameny a hlínu u mnoha neuměle popsaných náhrobků.


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 03 Sep 2022, 08:35

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:30


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:31


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:32


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:33


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:34


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:35


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Will of Forsaken

Postby winterseer » 11 Oct 2022, 22:36



Return to “RP příběhy / RP tales”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests