Osudy dobré taurenky Scoopy

Moderator: Forum moderator

Svijany
Posts: 2
Joined: 23 Feb 2014, 11:32

Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby Svijany » 24 Feb 2014, 10:37

Jak tak koukám, tak se to tu s povídkami poslední dobou dost rozjelo .. tak taky něco přispěju, nebaví mě vymýšlet dlouhý a propracovaný příběh/povídku dopředu - píšu z fleku, takže se vám to možná nebude líbít i přesto však doufám že mojí snahu někdo ocení. :-)

Příběh bude o jedné taurence jménem Scoopy ... jelikož vymýšlím z fleku, víc vám toho neřeknu.
část l: prolog
... Vrhla se na prvního nepřítele - trpaslík odděný do plátové zbroje, v holých rukách třímal kamenou palici s násadou z ebenového dřeva. Švihla svým obouručním mečem, ale trpaslík ránu odklonil. Bylo na čase použít některé runy, maximálním soustředěním vyslala na trpaslíka ledový dotek. Trpaslíka náhlý chlad dočasně ochromil - spomalil. Nyní měla šanci provést smrtelný výpad, ale to už se musela plně věnovat drenajovi který jí omráčil a vypujčil si dočasnou sílu od světla. Když se Scoopy konečně zaostřil zrak leťělo na ní kladivo tvaru dračího chřtánu, rychle se sehnula. To už za sebou ale zaslechla pohyb, rychle švihla svým obouručákem po překvapeném trpaslíkovi. Trpaslíkova hlava se oddělila od těla a skutálela se jí k nohám. Nebyl čas kochat se svým krvavým dílem, protože to už dostala do zubů ránu tvrdým topůrkem. Ještě než dopadla na zem vykopla nohama a její kopýtka zasahli něco tvrdého. Udělalo to "křup" - pravděpodobně vyhodila drenajovi čelist z pantů, to už se ale zvedala a vyplivla krev smíchanou s vlastními zuby. dravě švihla ocasem a zaostřila zrak - nestihla to, dostala další ránu obřím kladivem. Zase skončila na zemi .. sebrala poslední síly a vyvolala ghůla. Padlý trpaslík se začal přetvařovat a měnit nakonec zmizel a ze země se vyhrábla kostatná ruka na které byli přichyceny zbytky schnilého a zapáchajícího masa. Počasí se mírně ochladilo a začalo poprchávat. V dalce se ozývají blesky. Ghúl už se zcela vyhrabal a hned se rozběhl k paladinovi. V polovině cesty se však ghoul zastavil a rozsypal se - po chvíli po něm nezůstalo vůbec nic. Scoopy se už cítila silnější - ghúl zemřel aby Scoopy dodal sílu... rychle se zvedla na nohy sebrala svůj meč ze země a postavila se paladinovy, kterému krvácel nos...
Rázně švihla mečem do oblouku. Drenaj nastavil zbraň s doměním, že rána poletí rovně. Scoopy ale náhle změnila trat' letu meče a zasáhla drenaje do boku. Paladin zasténal, spadl na kolena a chytl se za poraněný bok. Najednou jí sežehla část jejího těla ohnivá koule. Otočila se na kouzelníka a pomocí run ho začala topit to ho chvilku zaměstná. Nesnáším mágy.
Otočila se, pozvedla meč aby dorazila paladina. Paladin však stál na nohou a díra v boku nikde. Zdál se silnější než na začátku. Za ním stál kněz který právě kouzlil další léčicí kouzlo. Přiběhla k němu a zmrazila mu myšlenky. Nesnáším kněze.
Když v tom jí do spánku udeřilo obrovskou rychlostí kladivo. Nesnáším paladiny.

"uden" zaslecha ještě z drenajových úst když jí pohlcovala temnota. Vše se měnilo. Svět se rozmazával a pak .. pak se probudila do krásného rána v Mulgore.

část ll: lov
Otevřela oči a otočila hlavu směrem k jejímu skromnému ohýnku. Zase jen sen. Jak toužila bojovat s Aliancí, lov pštrosů. boje s vlky a šarvátky v hospodě jí přestávaly stačit.
Vyskočila na kopýtka, protáhla si ocas a zkontrolovala rohy. Rohy byly to, na co byla Scoopy nejpyšnější už od mala. Měla je věší než leckterý tauren. Rohy byli známkou její divokosti a touhy. Nasadila si na záda svůj obouruční meč který výstižně pojmenovala pain a vydala se na lov.
Nechtěla dnes být celý den hladová, bude se muset snažit.
Vydala se směrem k The Barrens. Jelikož její kopýtka nadělala celkem velký hluk omotala si je vlněnou tkaninou. Sice to bylo nepříjemné, ale cokoliv zvyšovalo šanci na úspěch se jí teď hodilo.
Vešla do rozlehlého lesa. Skoro hodinu nic nenašla ani nezahlédla, už to skoro vzdala když zahlédla poletujíci harpyje.
Bylo jich tam celkem dost, ale ty by nedělali problem, měla by je všechny zvládnout - protože jak veděla harpyje před ní neutečou. Budou totiž bránit své obydlí. Skryla se za malý ostružinový keřík s nedozrálými plody a připravila si své runy k boji.
V plánu měla zautočit na harpyji se zlomeným křídlem - vypadala nejpomalejší. Pak už si bude muset nějak poradit. Ještě vyvolala ghúla z prášku z mrtvol který nosila vždy u sebe. Její pomocník si stoupnul vedle ní - "fuj to je ale smrad" pomyslela si Scoopy která mela kvůli svému původu výborný čich. Ted'.
Vyběhla mezi harpyje s ghúlem v patách. Sekla po zraněné harpyji. Neškodně dopadla na zem - mrtvá. Harpyje začali strašně ječet a vrhali se na ní a na jejího smradlavého společníka znovu a znovu.
Dělali však jen nepatrné skrábance na její plátové zbroji. Scoopy pomocí Scourge Strike sundala další harpyji. Ghúl taky nelenil - rozdával rány a harpyje padali k zemi jedna za druhou. A najednou to skončilo. Scoopy a ghůl rozdali tolik ran, že něco málo přes deset harpyjí bylo rozděleno na přibližně pětadvacet kusů masa. Dneska bude hostina. Přece jenom .. harpyje chutná jako kuře ne?
část lll: Thunder Bluff
Jídlo. Už si ani nevzpomíná kdy naposledy cítila plný žaludek. Krásný pocit. Scoopy si upekla čtyři kusy masa a dokonce uvažovala o pátem. Ne. Za týden nebo dva by toho mohla pěkně litovat. Rozhodla se, že půjde do Thunder Bluffu - hlavního města taurů. Měla u sebe ještě asi 3 zlaťáky a pár měďáku a musela nakoupit nějakou novou zbroj a taky různé lahvičky na lektvary - věnuje se totiž alchymii. Cesta tam byla nudná a tak si krátila čas pozorováním mraků a přemýšlením nad novými kombinacemi výtažků z bylinek - na nové lektvary. Sem a tam sebrala nějaké vzácné kořínky nebo byliny. Když v tom se na ní z nedalekého křoví vyřítili dva banditi. Přesněji řečeno něco, co se banditem nazývalo.
"Naval všechno co máš ty krávo blbá" řekl gnom velikosti Scoopyninyho Rohu.
"Jo a ty rohy se mi taky líbí Roberto!" řekl trpaslík s rezavým mečíkem a pirátskou čapkou.
"Nic vám nedám, pokud chcete ještě vidět lunu raději se mi uhněte z cesty! Moooo" zamučela Scoopy
"To sotva! Ty chlupatá zrů-" to už ale Scoopy nevydržela a poháněná vztekem se na Roberta vrhla.
Vytáhla svůj obrovský meč z krytu na zádech a rozmáchla se. Meč však jen neškodně proletěl nad gnómovo hlavou.
"Arrgh" frkla. Zapoměla na to že je gnóm tak malý. Otočila se na trpaslíka který se už rozmachoval svou rezavou šavlí. Lehce odrazila šavly a ocasem vmetla gnómovi písek a štěrk do očí.
Ten si okamžitě začal skurhat a třít si oči. Znovu lehce odrazila šavly starého trpaslíka a pomocí run mu uštědřila mrtvý úder. Trpaslík odlítl pár metrů dozadu. Obrátila se a rozšápla gnómovi hlavu. Ten už se nezvedne. Uslyšela za sebou rachot - trpaslík se s námahou a kulvavým krokem dal na útěk. Použila na něj smrtící uchopení a obrovská síla si trpaslíka doslova přitáhla ke Scoopy. Ta se pak jen rozmáchla a čekala.
"Néé-e prosím mám rod-" na tohle neměla čas. Rázným švihem oddělila hlavu od těla. Někdy si člověk musí uvědomit jak by se zachoval ten druhý, kdyby jste si prohodili pozice a zachovat se stejně.
Scoopy už bez sebemenších problému dorazila do Thunder Bluffu. Nastoupila na dřevěný výtah a nechala se vynést na toto honosné místo. Hned při prvním kroku to zaslechla.
"Almužničku madam? Stačí měďák .. možná dva nebo tři by nebyli ke škodě.." Scoopy se prohnala kolem žebráka bez povšimnutí a za sebou už slyšela jen tichý vzdech.
část lV: Kovář
Vyrazila k prodejci brnění. Jetšte než dorazila k fajn chlapíkovi co se jmenoval Brofar zaslechla ho:
"3 zlatý pro tebe Krypto lepší cenu nenajdeš ti říkam né?" nabíel své zboží Brofar
"Cože?! 3 zlatý ? Tak to si to strč nikam ty-ty-ty vydírači!" rozhořčil se zákazník se jménem Krypta.
"No tak si di, je tu plno lidí co si to určitě můžou dovolit narozdíl od tebe!" opětoval palbu Brofar
"A víš co? Pujdu radši ke starýmu Otraneovi ten alespoň ví kolik má jeho zboží cenu!" urazil se Krypta a odešel. To už ale viděla zachmuřenou tvář staršího kováře. Orka Brofara.
"Jéé nazdar Scoopy ty moje krasavice .. potřebuješ něco?" rozveselil se hned Brofar.
"No jasně že potřebuju Brofe.. Jeden dost velkej vlk nebo co to bylo mě pokousal ... tady .. vidíš ? Udělal mi tu pár děr do plátu potřebovala bych to trosku pourpavit abych už v tom mohla normálně hejbat rukou a taky se chci zeptat jestly tu pro mě nemáš nějaký nový kousky. Hodilo by se něco co by mě dostatečne posílilo. Přesněji řečeno potřebuju něco co mi bude zvětšovat mou sílu" vyložila svojí poptávku Scoopy.
"No tak ty ochrané náramky nebude problém opravit. Dokonce si myslím že tu mam i něco co potřebuješ sice to není zbroj .. no ale počkej uvidíš ... někde tady to mám .." začal hledat Brofar ve velkých krabicích s ruznými částmi zbroje.
"Tady .. někde to musí bejt přece .. " hudroval dál Brofar.
"Ááá tady to máme .. mrška byl pod železnou helmou!" usmál se Brofar a podal jí zvlástní nahrdelník s azurovým středem. Amulet.
"Na zkus si ho" a něžne jí amulet nasadil na krk.
Fungoval - poznala to hned. Cítila se silnější jakmile se ten modrý kámen dotkl její zbroje. Bylo to jako když se napila posilujícího lektvaru. Přesně tohle potřebovala.
"Kolik za něj chceš?" zeptala se Scoopy, která nespustila z kamenu oči.
"No .. možná bych ti ho mohl dát za menší prácičku..."
část V: Ysera
"Víš kde je Haberova jeskyně né-é?" pokračoval kovář
"Samozřejmě, pokud vím,je přeci plná koboldů že?"
"No .. jinak bych tě přece nepotřeboval, říká se, že koboldi tam těží stříbro a snové kameny.." informoval Brofar
"Snové kameny? O tom sem ještě neslyšela" navázala Scoopy
"Jistý vzácný druh zelenkavého kamene, říká se že je to obyčejný kámen který proměnila Ysera - ta ze sna, jedna z dračích aspektů, svým dechem. Údajně by tento kámen měl posilovat jistou zásobu "energie" pro kouzlení, sami mágové nebo knězove tomu říkají mana."
"O maně už sem slyšela .. o Ysere taky. To je matka Cenaria - boha lesů ne?" přitakala Scoopy
"No .. ne úplně - je to jeho nevlastní matka, on ji jako matku považoval, učila ho totiž jak se dostat a ovládat smaragdový sen naučila ho všechny tajemství smaragdového snu. A Cenarius pak sám trénoval začínajícího druida, nočního elfa, Malfuriona Stormrage.. tedy bratra Illidana Stormrage."
"Dobře dobře .. to by stačilo, takže ty po mě chceš abych ti donesla pár těch snových kamenů a donesla ti je aby si je mohl prodávat různým kouzelníkům?" zeptala se Scoopy
"Přesně tak, vidím že si stále tak bystrá jako dřív.. ten amulet ti ale dám, až budu mít v ruce snové kameny.. dobře?" ujišťoval se Brofar který právě leštil řetízek od amuletu.
"Dobře, ale jen když mi pak dáš ještě jeden zlaťák." smlouvala scoopy která si zrovna osahávala rohy.
"To beru, stejně na tom trhnu mnohem víc, ty moje zlatíčko. Tak a teď běž" popohnal ji s mrknutím oka Brofar.
Scoopy ještě párkrát švihla ocasem a šla k dřevěnému výtahu, který fungoval na obyčejné páce. Nebo ne?
Prohnala se kolem žebráka, ale před vchodem se zastavila. Nahmatala zlaťák. Vrátila se k žebrákovi a hodila mu jej mezi kolena.
Žebrák se rozzářil vyskočil na nohy a začal Scoopy děkovat.
"To nic není, na každýho by se jednou mělo usmát štěstí" zamučela Scoopy a vydala se se k výtahu. Na konci jí někdo chytl za rameno a otočil jí. To byl ten trollský žbrák.
"Prosím nech mě jít s tebou! Nebudu otravovat, moc toho nesním a pomůžu ti v boji" podíval se na ní s nadějí v očích žebrak.
"Promiň to nejde, jsem samotářka" rozbila jeho naději Scoopy a nastoupila do výtahu.
část: Vl: jeskyně
Byla noc a ona stála před vstupem do jeskyně. Už teď slyšela nárazy kamených nástrojů na jiné kovy a pískání koboldů.
Při cesťě se nic zvláštního nestalo, pokud nepočítáte to, že našla nový druh byliny. Pomalu začala vyndavat svůj meč.
"skřííííííííp" zanaříkal meč.
Z jeskyně se ozvali divné skřeky: "čo čo čo tho thotothotho čo bytlo?!" divil se roztřesený hlas.
"Čo ? čo ja niec neusyskoval hééj khophaj dálej nebo nas Margath zabhiojejeje!" řekl druhý hlas, trosku potiseji.
Poté už se z jeskyně ozývalo jen spokojivé "Bum" "třísk" "vrz".
Scoopy si vyvolala ghůla a švihla ocasem.
Pomaličku vykoukla do jeskyně. Byla skrytá za jedním z větších kamenů co byli poházeny před jeskyní. Jeskyně byla slabě osvícena loučí. Sakra. Střáže tu byli stále dva, sice to není pět jako během dne ale doufala, že by v noci mohl hlídat jen jeden. Koboltí strážci byli lépe vyzbrojení a pravděpodobn uměli lépe zacházet se svými zbraněmi než ti dva "banditi". Měli na sobě zbroj ze stříbra. Přilba byla přizpůsobená k jejich myší tváři. Z dlouhého myho nosíku rostly fousky. Každou chvíli by se ten u vchodu měl otočit, pak bude mít šanci. Ta příde .. právě.. teď!
V polodřepu vběhla do jeskyně. Pomoí run uhasila louči na delší vzdálenost. V jeskyni zavládla tma. A zároveň uplný chaos. Ghúl měl za ůkol dostat tři dělníky dříve než se dostanou k ostatním a přivolají pomoc. Ona se bude muset postarat o stáže. Plížile se tmou za zvukem který vydával těžce odďený strážce. Viděla jak se tak metr před ní zaleskl brnění. Švihla mečem do oblouku.
"Sddřink" jí oznámilo, že zasáhla zbroj, né kůži. Kobold sice vyjekl, ale spíše leknutím než bolestí. Okamžite začal křičet: "Hej u mnhe je ta švinka rohhatha pujd ke mě dosthanem jí hehe!"
Kopla dopředu nohou a cítila jak její kopýtko promáčklo tvrdou zbroj, měla štěstí trefila se na místo kde byli péláty tenké. Někdo zapálil louči, už nebyl čas jí znovu zhasinat.
Rozhlédla se po jeskyni. V pravém rohu byli u vchodu do tunelu masakrování dělníci. Všimla si ghůla který běžel ke strážím. Chtěl jí pomoct. Rychle se zpomatovala, když jí do zbrje z boku narazila sekera. Natočila se koboldovi, který měl promáčknutou zbroj těsně nad tím citlivým místem. Prskal a v ruce držel jednoruční sekeru, v druhé měl štít. Scoopy se rozmáchla obrovským mečem, kobold nastavil štít, ten se rozpůlil a vypadl mu z ruky. Druhý kobold jí ze zadu bodl do nohy kopím. Kopí probodlo brnění a hrot se jí zaril mírně do kůže. Zařvala, do očí se jí nahrnula krev. Začala rozdávat rány za sebe před sebe. Povedlo se jí několik zásahů do koboldů, ale většinou se uhly. Dostala nápad, předstírala, že je plně zaměstnaná koboldem se sekerou, ale pozorovala jak se k ní blíží kobold s oštěpem. Au. Dostala další ránu od kobolda se sekerou. Nemůže sledovat jednoho a bojovat s druhým. Zase ho kopla, chtěla na stejné místo, ale povedlo se jí to ještě níž, než předím, kobold zakvílel. Rychle se pohnula směrem ke koboldovi s koulemi na maďeru. Na ístě kde stála proleťelo kopí, rychle švihla mečem na stejné místo, kopí se dřevěnou násadou se zlomilo po nárazu jejího meče, obrátila se na kobolda který v ruce stále držel zbytek oštěpu. Noha jí už začala nepříjemně pálit. Kobold začal prchat, ale ona si ho k sobe přitáhla smrtelným uchopením. Rychle to ukončila rázným sekem. Kobold před ní byl na dvě půlky. Rychle se otočila, aby dorazila kobolda se sekerkou, ale místo něj už tam byli pouze jeho zbytky, které stále trhal její ghúl.
"To stačí" příkázala Scoopy. Ghúl okamžitě nechal a přešel ke Scoopyne noze.
Rozhlédla se po místnosti po zdroji světla. Louč držel trol v otrhaných šatech a s kyjem v ruce. V první chvíli si myslela že mu bude muset jít pomoct zvednout bradu ze země, ale nakonec pusu zabřel sám. Bohužel né dost na dlouho.
"Ty jo bojuješ přímo skvěle! Já sem ten žebrák z Thunder Bluffu!" s pokyvováním hlavy ji obdivoval.
"Ty zasranej parchante takže já ti dám jeden zlaťák a ty mě teď šmíruješ jo?!" začala řvát Scoopy.
"No .. néé ..víš .. já šel kolem " a žebrák sklonil oči do země.
Zaslechla kroky, cupitání.
"Víš co? Di ven a počkej tam na mě jestly se do svítání nevrátím, vypadni! Jasný? A pokud jo ta si mě nepřej!" zašeptala Scoopy "A zhasni tu louč!"
Jeskyni pohltila náhlá tma. Od tunelu stále slyšela cupitání nožek a zahlédla i světlo.
část Vll: poprskals mě..
Scoopy se rychla ukryla ke kraji jeskyně, do stínu. Pozorovala přibližující světlo. Světlo se přibližovala poměrně rychle. Do jeskyně vešla osoba, s loučí v ruce. Kvulí louči která jí na chvíly oslepilo - zvykla si na tmu, nepoznala kdo to je. Jedno věděla ale jistě. Kobold to nebyl. Už začínala rozeznávat rysy. Co? Ten? Co tu dělal ON?
Brofar se otočil směrem k ní: "Hlupačko! Přišla si, přesně jak jsem očekával hahahaha zas tak bystrá nejsi co!?"
"Brofare, já tě nepoznávám. Co se to děje? Co tu děláš jeskyně je přece plná koboldů!" divila se Scoopy
"Koboldi? Myslíš mé spojence! Ha ty pro mě nejsou hrozbou. Něco po tobě chci. Něco co máš hluboko ve vzpomínkách. Něco co je v tvé hlavě... nejdůležitější tajemství v tvém životě. Ty to slovo znáš. Řekli ti ho rodiče, těsně předtím než je zabili ONI, a předtím než tě poslali na tom nejrychlejším kodovi do Thunder Bluffu. Ty víš co myslím!" křičel zlověstným hlasem šílený Brofar.
"Ne! Nikdy!" vzdorovala Scoopy.
"Řekni to slovo! Dej mi ten klíč!" řval Brofar a od úst mu létaly sliny.
"Tobě sotva!" zkoušela to Scoopy.
"Nech jí napokoji!!" zařval žebrák který přiběhl Scoopy na pomoct. Začal mávat svým kyjem směrem k Brofarovi. Tělem mu projela chladná ocel. Někdo s mečem otočil a pak žebráka sestrčil z šavle. Za žebrákem se objevila malá krysí silueta. Otočila se. Všude bylo plno koboldů a před ní stál šílený brofar.
"Scoopy nechci ti ublížvat! Řekni mi to slovo! JÁ CHCI TEN ARTEFAKT!" zařval orc tak že si Scoopy musela otřít sliny z tváře.
"Prskáš, hňupe" poznamenala Scoopy suše.
"Plesk" chytla Scoopy facku. Jak jí štípala ta noha! Potřebovala by si jí alespoň očistit aby se jí tam nenanesla infekce..
"Chci to slovo!" křičel dál brofar.
Pár koboldích válečníku ji chytlo za lokty. Nemělo smysl odporovat. Švihly s ní o zem, krvácela ze rtu. Sakra, ten ork měl ale sílu.
"cvak" udělal vystřelovací goblinský nožík.
"Myslel sem že to puje po dobrém Scoopy. Prodejce tohohle nožíku říkar že přeřízne každou kožešinu. Zkusíme to na tobě co říkáš. Schválně kolik toho vydržíš.."
Sehnul se.
Teď nemohla myslet na nic jiného než na "Au" ... nesnášela gobliny, vždycky udělají kvalitní vystřelovací nožik ... a zrádce.
část Vlll: bolest
Bolest může být krásná když chceš. Když si na ní zvykneš... Bohužel, Scoopy si na ní nezvykla. Její srsnaté tělo bylo ulepené od krve a slz. Nebylo místo, kde by necítila bolest. Vědela už o dvou ranách, které měla zanesené, infekce. Když počítala její řezné a bodné rány na jejím velkém těle, vzdala to u čtyři a třiceti. Její hlasivky místo slov vydávaly jen chrčivé zvuky.
Byla svázaná a ukryta na malém voze tažený koňmy. Vůz drkotal. Palilo na ní slunce a ona byla strašně unavená.. tak unavená. Bolest. Žízeň. Měla strašnou žízeň, ale nikdo se o ní nestaral, co by teď dala za pouhý doušek vody. Stačily by jí její vlastní chcanky, ale když močila, byla moc unavená aby se napila, ztratila příliš mnoho krve. Bolest.
Vůz zpomalil až nakonec zastavil. Po chvilce slyšela jak někdo¨naskočil na vůz. Hrubé ruce ji zvedly a hodily dolů z vozu. Dopadla hlavou na blízký strom. Slyšela vodu. Obrovským vzepětím sil otočila hlavu. Tůňka. Metr, možná dva od ní byla tůňka.
"P...pro..s..prosi...prossssi...prosiim ... vo-d..du.." vykoktala tiše Scoopy. Slyšela zvuky, pochvíly k ní přiběhl ustaraný elf, začal jí nalévat vodu do pusy. Po malinkých kapičkach. Úleva se mísila s agonii - při polykaní se jí hýbala obrovská řezná rana na krku. Brofar nebyl hlupák, byl to kovář, opracoval jí stejně jako zbroj, jemně aby nic nepoškodil, ale zručně. Elfa najednou srazila zelená pěst. Zasranej Brofar.
"Co to děláš hlupáku!" osopil se na elfa Brofar.
"Měla žízeň, sotva vidí.Poprosila" bránil se elf.
"No a CO!? Kdyby chtěla zbraň dal by si jí snad taky ?!" řval prskajíci brofar. "Měla říct to zasraný slovo! To já měl za úkol z ní dostat ten klíč! JÁ! Mě tím Sargeras pověřil!!" zrudl vzteky. Přiběhl k elfovi a bodl mu do srdce třináctipalcovou dýku. Odstoupil. Elf se křečovitě chytl za dýku, zasténal a padl na zem. Mrtvý.
Sargeras, pán plamené legie. Co potřebuje od obyčejného kováře jako je Brofar? K čemu mu bude spadlá hvězda ? Artefakt, o kterém nikdo nic neví ?
"A ty, nerozmyslela jsi si to ? Jedno slovo. Pak ti dám nějaké obvazy, vodu a nechám tě jít..."
"To.. rad..ši chcí-pnu.." odsekla Scoopy. Ona už nějak uteče, bude si muset poradit.
"Dobře, jak chceš,já zo z tebe později dostanu. Sem zvědavej jak dlouho ti bude trvat dát se do kupy." a hodil jí k nohám pár léčicích lektvarů a nějaké obvazy.
"Neber to jako slitování. Hezky si tě sešiju.. abych tě pak mohl zase ROZTRHAT! Hahahha!"
Uvolnil jí ruce, aby se mohla obvazat a vypít lektvary. Poté jí dal ještě vodu v čutoře.
Měla plán.
část lX: chutná pomsta bez slz.
Když se Brofar nedíval vyklopila do sebe lektvary a pak lahvičky naplnila vodou. Rány se jí zacelily. Ale ona si udělala na stejných místech nové, malinké a mělké. Nebolelo to, ale vypadali jako pravé. Celý večer dělala že spí, a je unavená. Kolem sebe naschvál nechala pohozené obvazy a lahvičky s "lektvarem".
***
Brofarovi zase sjel pohled k unavené Scoopy. Ležela na boku a dýchala mělce. Obvazů a lektvarů se ani nedotkla. Spala celý večer. Bylo mu jí líto, ale musel to udělat, pro svého pána. To Sargeras mu za blbou vyhaslou hvězdu dá ty nejvzácnější suroviny. Diamanty, titan, Pekelné železo a ostatní. Bude moct vyrábět doslova ty nejlepší zbroje a zbraně. Bude z něho nejznámější kovář Azerothu! Sami králové ho budou žádat o meč a zbroj.
Znovu koukl na Scoopy. Vůbec se nepohla, viděl jen slabé náznaky života. Lehl si k ohni a usnul.
***
Scoopy slyšela Brofarovo hlasité chrápaní už přes dvě hodiny. Byl čas, jde se servírovat pomsta. Jak čekala, elf byl stále pohozený v kaluži krve tam, kde ho Brofar nechal. Potichu se k němu doplazila. Sundala mu botu a obrátila jí vzhůru nohama. Nic. Sundala druhou a udělala to samé. Taky nic. Myslela si že se rozbrečí, skoro každý měl v botě záložní dýku. I ona jí tam měla než jí ji Brofar vzal. Zkusila ještě do boty sáhnout rukou. Bez úspěchu. Zkusila ještě první. Ucítila ostří! Scoopy skoro vykřikla radostí. Nahmatala kožený řemínek, kterým byla dýky připevněna. Odepnula ho a jemně vytáhla dýku z boty. Dýka měla asi dva palce dlouhé ostří, a ještě kratší rukojeť. Ale stačit by měla. Natáhla ruce k nohám a začala přeřezávat lano které měla uvázané kolem nohy. Asi po pěti minutách se konečně vyprostila z lan. Stoupla si na kopýtka a co nejpotišeji se vydala směrem k ohni. Deset metrů. Devět metrů. Osm metrů. Sedm metrů. Potichu.. Šest metrů..
"křup" Scoopy nechtěně šlápla na větvičku. Blbé kopyta! Koně nervozně zažráli. Brofar se zavrtěl, ale spal dále. Uf. Došla posledních pár metrů. Stoupla si za strom, o který byl Brofar opřený a spokojeně pochrupoval. Natáhla kolem něj ruce. Strom byl dost tenký takže jasně viděla Brofarův krk. Položila na jeho krční tepnu nůž. Brofar se probral.
"Co to k čer-!" mumlal
"Zhebni ty zelenej hermafrode!" zatlačila na dýku. Čvachtlo to, na ruku se jí vylila teplá krev. Brofar začal ječet a kopat nohama. Vyrval se jí z rukou a sáhl po zbrani. Funěl a z krvácející tepny mu unikala životodárná krev. Držel se na zraněném místě rukou, a jak šílenej švihal svým mečem po Scoopy. Scoopy uskočila pár metrů dozadu. Chytla dýku za ostří a švihla s ní po Brofarovi. Zasáhla ho do ramene. Brofar klekl na kolena, vytáhl si dýku z ramene a odhodil jí strnou. Spadl obličejem na zem, meč se mu vypadl z ruky. Šla pomalu k němu. Něco brblal. Scoopy přistoupila a naklonila ucho k jeho ústům.
"Pro..p...ro..miň.. mi.. to... S..co..py.." mumlal Brofar "Pros..íím .. meč.."
Scoopy pochopil. Byl ork, a pro ty byla ostuda, když umřeli bez zbraně v ruce. Přistoupila k meči, zvedla ho. Klekla si vedle Brofara a rozevřela mu dlaň. Vložila mu rukojeť do ruky a jemně zatlačila na prsty. Prsty sevřeli jílec meče a Brofar naposledy vydechl. Z nějakého důvodu jí ho bylo líto. Ale proč? To on jí prováděl tu strašnou bolest kterou skoro ani nepřežila.
Šla si napustit vodu k tůňce. Když se vracela ani nezavadila o velké zelené tělo pohledem. Vyskočila na vůz a sebrala svůj meč i s krytem. Připevnila si kryt na záda, pak tam vložila meč. Usekla povoz a nasedla na koně. Směr rodná domovina.
Musí zjistit proč chce Sargeras tu hvězdu.
Konec. :)

Bahamut_Lord
Master Spammer
Posts: 12398
Joined: 20 Sep 2009, 16:12
Contact:

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby Bahamut_Lord » 24 Feb 2014, 11:59

Na rovinu, necetl jsem to cele, pouze cast s bojem, ale hemzi se to spousty chybama, harpie jsou zeny takze nemuzes napsat ze byli, vice interpunkce jako carky atp. a jeste bych vety vice slucoval do souveti, je to tak pro vypraveni prirozenejsi. Libi se mi nejake ty obraty, celkove je videt, ze hovorove na to mas, jen ta cestina to brzdi. Pokud to ma byt pribeh pro tve pratele, kteri jsou zde vykresleni, pak je to asi fajn :)

Svijany
Posts: 2
Joined: 23 Feb 2014, 11:32

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby Svijany » 24 Feb 2014, 12:04

Hele, díky že aspoň někdo napsal. No, popravdě..
Je to příběh kterej jsem psal na jednom jiným serveru ještě. Tři roky zpátky, teď jsem WoW nepařil asi tak 2 roky, a teď mě kámoš dotáhl sem. Tak jsem to sem chtěl hodit když už jsem se s tím jednou matlal a bylo tu tohle téma tak jsem to sem dal, třeba se to nějakým mladším lidem bude líbit a přečtou si to rádi.. :-)

jared356
Posts: 131
Joined: 26 Jan 2012, 20:04

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby jared356 » 27 Feb 2014, 19:59

Celkom dobre, len by to chcelo uz nieco ine ako DK .D a aj dlhsie by bolo dobre, by som sa aspon v praci nenudil xD


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby winterseer » 03 Sep 2022, 08:02

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.rutuchkashttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru

winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby winterseer » 07 Oct 2022, 00:36


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby winterseer » 07 Oct 2022, 00:37


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby winterseer » 07 Oct 2022, 00:38


winterseer
Master Spammer
Posts: 25934
Joined: 08 Aug 2022, 07:22

Re: Osudy dobré taurenky Scoopy

Postby winterseer » 07 Oct 2022, 00:39



Return to “RP příběhy / RP tales”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests